Kolumny do knajpy?

Kejup

Member
Bez reklam
Witam.
Kumpel prosił mnie o pomoc. Chce podłączyć ok 20 głośników w knajpie (małe sufitowe ok 20w) do jednego urządzenia. Czy istnieje takie niedrogie ustrojstwo które to ogarnie? Najlepiej gdyby miało wejścia usb i aux.
Dzięki.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Firmy niestety nie znam. Moc mówił że 20W sztuka. Co do kasy to nie podał konkretnej kwoty ale chciał jak najtaniej.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Chyba zwykłe bo mówił że kiedyś były podłączone do jakiegoś zwykłego ampli.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dzięki Panowie za odpowiedzi :)
Przekazałem mu jakie ma opcje. Teraz jego decyzja co wybierze. Dam znać co wymyślił ;-)
 

Disto

New member
Bez reklam
Ma w knajpie jakieś małe głośniki wmontowane w sufit (20szt). Grały kiedyś podpięte ponoć pod jakiś ampli ale się spalił. Chciał kupić coś żeby móc puszczać muzyczkę w tle. Jedyna opcja w jego przypadku to chyba podłączyć po 10szt na kanał (równolegle) bo nie znalazłem takiego wielokanałowego urządzenia.
Myśli o czymś takim:
ZESTAW ESTRADOWY 600 W 2 KOLUMNY WZMACNIACZ 2 MIKR (5148457090) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Jak były podpięte równolegle,jak sugerujesz, to się nie dziwię, że się amp. spalił.
Trzeba zmierzyć impedancję na wejściu tego zestawu głośników.
W przypadku tego wzmacniacza nie może być mniej jak 4 ohm.na kanał

Głośniki można połączyć w kombinacji szeregowo/równoległej, aby uzyskać właściwą rezystancję, odpowiednią dla danego wzmacniacza. Zazwyczaj 4-8 ohm.


Konkrety:



Ile głośników przypada na kanał wzmacniacza,jaką mają rezystancję w ohm i moc ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry