Pomoc w wyborze : 49" (3 modele)

Lewel

New member
Witam,
Bardzo proszę o pomoc przy wyborze TV.
Postaram się sprecyzować wymagania i opisać to, co udało mi się dotychczas ustalić.

Najpierw ograniczenia :
-Rozmiar matrycy : 49 Cali (szerokość tv nie może przekroczyć ~109 cm -> zabudowa mebli nie pozwala na więcej)
-Cena ~ 4000 zł możemy to nagiąć max 300-400 zł (wiadomo że 3500 to już idealnie)
-Użytkowanie : NC+ (mediabox+ HD recorder), PS4. O ile to istotne to oglądam sporo meczów NBA.

Po przeczytaniu kilku tematów oraz przejrzeniu testów wyłania się dwóch popularnych kandydatów

-Samsung 49MU7002
-Sony 49XD8005

Porównywałem oba w sklepie i Sony wydawał się świecić "ładniejszymi" kolorami. Jednak takie porównywanie TV w markecie to o d*** rozbić...

Trzeci model (zaproponowany przez użytkownika tego forum)
-Philips PUS7502
Jak się dowiedziałem, że pacjent ma już 100hz matrycę, to już cały chodzę :) :bober:
Telewizora nie widziałem na żywo, ale mam podstawy by wierzyć na słowo.
Jedyny minus ma 110 cm szerokości -> trzeba będzie nagiąć trochę dla niego rzeczywistość ;)


Zastanawiam się teraz tylko nad jednym : czy nie pominąłem czegoś jeszcze?
Czy zachwyt nad Philipsem jest słuszny?
 

macieklub

New member
49"

Cześć
Stary mam praktycznie ten sam problem. Jeżeli w jakiś sposób Ci pomogę to git. Samsung i Sony ma matrycę va co oznacza lepszą głębię czerni i lepsze kolory. Z kolei Philips ma matrycę ips. Nie jest ona zbyt dobrze oceniana choć widziałem rożne opinie z przewagą in minus (głównie chodzi o czerń-jest matowa). Różnica jest taka ze va niezbyt dobrze oddaje kolory podczas oglądania pod kątem, natomiast ips oddaje kolory nawet pod kątem ponad 100 stopni. Ponadto samsung ma niby odświeżanie 1900, sony 200, a philips jak piszesz 100. Jeżeli chodzi o system to samsung to typowy smart tv z dostępem do samsung hub czy tam app., natomiast sony i philips są na androidzie chyba 6.
Jeżeli miałbym odpowiedzieć zero jedynkowo to chyba wybrałbym Samsunga albo sony bardziej to pierwsze. Ja nie jestem ekspertem w dziedzinie tv natomiast to co piszę wiem z materiałów które wyczytałem. Ponadto Samsung i sony ( te modele która podajesz) są dosyć wysoko oceniane, natomiast philips widzę że się mocno opuścił (bylem do tej pory psycho fanem rej marki ale mi przeszlo:p)
 
Do góry