Bezprzewodowe słuchanie dowolnego źródła

worldidol

New member
Cześć Panowie,

planuję zakup głośnika do domu, bo w tej chwili nie mam żadnego. Chciałbym móc bezprzewodowo słuchać tego, co idzie z mojego telefonu i laptopa. Nie wiem jak się nazywa ta cecha głośnika, więc zacznę od tego. Jak nazwać możliwość słuchania w głośniku dowolnego sygnału, który mu się prześle? Innymi słowy, chodzi mi o sytuację, gdzie na przykład gram sobie w coś i słyszę w głośniku dźwięk gry. Czyli nie jestem ograniczony do jednej aplikacji w smartfonie dla danego głośnika, w której mogę słuchać np. Spotify i kilku innych rzeczy, tylko mam możliwość słuchania wszystkiego.

I tutaj pojawia się druga część mojego pytania. Mój telefon i laptop są od Apple, więc po głowie chodzi mi AirPlay. Nie znalazłem jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy AirPlay pozwala na taką formę słuchania np. właśnie z gier. Wiem tyle, że chyba standardowe głośniki Wi-Fi na to nie pozwalają. Mam rację? W najgorszym wypadku pozostanie jedynie Bluetooth.

Przepraszam za takie kulfoniaste pytanie, ale naprawdę nie wiem jak się ta metoda słuchania nazywa. Monitorowanie dźwięku? Strumieniowanie dźwięku? Nie wiem :smile:
 

Dubek

Member
Bez reklam
Muzykę jak najbardziej ale dźwięku z gry to chyba się bezprzewodowo nie na puścić na głośniku.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Dlatego napisałem chyba bo pewny nie jestem, nie próbowałem puszczać dźwięku z gry na głośniku BT, skoro się da to problem rozwiązany.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a co to za roznica, czy puszczasz dzwiek z gry, filmu czy jakiegos serwisu muzycznego. Kupujesz glosnik bluetooth, wlaczasz bluetooth w tel., ustawiasz glosnik w tryb parowania, parujesz urzadzenia i gotowe :)
 

worldidol

New member
Pytanie brzmi czy AirPlay lub jakieś głośniki WiFi też pozwalają na słuchanie czego dusza zapragnie. Że Bluetooth tak działa to wiem.
 
Do góry