pomocy-samsung vs LG

luniopl

New member
Witam. Mam telewizor Samsung LE32R72B. Chcę większy: namierzyłem 3 modele w media markt-nie namawiajcie mnie na inne sklepy ponieważ w media mam ciekawe oferty rat. 0%, sumy na dowód itd. Kupię napewno tam-tylko co?? mam 3 typy:
LCD:
Samsung LE40R72B oraz LG bodajrze 42LC2R.
PLAZMA:
Samsung PS 42 C9H. Ewentualnie w ostateczności LG PC3RA.
Wszystkie są w podobnych cenach.
Telewizora używam czasem do komputera (HDMI), filmy i czasem gry. DVD-już brak, ewentualnie w późniejszym czasie kupię jakieś byle jakie do podłączenia COMPONENTEM(mniej więcej za dwa lata-o ile się nie wypali do tego czasu jeśli wybiorę plazmę:p, dziecko mi się urodzi niedługo więc za dwa-trzy lata jakieś byle jakie DVD kupię mu do bajek, bo do filmów lepszej jakości komputer po HDMI oraz dźwięk do amplitunera po coaxialu.) Narazie ogląda się telewizję z anteny-tv chodzi prawie cały dzień, więc do takiego sygnału podobno lepsza plazma, chociaż na tym samsungu 32R72B chodzi ładnie-mi wystarcza taka jakość.Nie ma jednak co myśleć o tej antenie bo zamierzam kupić tv "n" więc sygnał będzie po componencie albo HDMI. Więc większość to sygnał cyfrowy. boje się wypalenia plazmy(nie wiem czy to jeszcze aktualny temat, ponieważ coraz więcej jest zabezpieczeń, ale wolę wiedzieć czy powinienem się bać),wolę oczywiście większy tv niż mniejszy czyli 42 , jeśli jednak samsung 40r72b będzie o niebo lepszy od reszty wezmę 40", jeśli nie wolę 42. Widziałem obok siebie plazmę LG i ten LCD LG. wydawało mi się że po componencie 1080i chodził lepiej LCD. ale może to kwestia ustawień. Natomiast plazma Samunga świeciła ładnie na sygnale z kablówki. Componenta nie widziałem na samsungu, a na LG nie widziałem jak chodzi kablówka.Myśle jednak przyszłościowo i już trzeba nastawiać się na cyfrowy sygnał w każdym zastosowaniu.
pozdrawiam i zgóry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na podstawie Twojej wypowiedzi widać , że bardziej zadowolony będziesz z zakupu TV LCd . Powinieneś zaczynać oglądanie od Sharpa 42 RD2 i poźniej oceniaj inne - na ile niższe środki są w stanie spełnić Twoje oczekiwania - ale dopiero po tym jak widziałeś Sharpa.
pozdrawiam
 

luniopl

New member
odp.

Dzięki KIKI...rozwiązałeś mój problem ... tak powinienem powiedzieć:p ale niestety nie ten przedział cenowy. ten telewizor na allegro kosztuje 2tys więcej a w media pewnie będzie stał około 7500zł. Model naprawdę niezły tyle że mam ograniczone fundusze. 4500zł to maks co mogę wydać, więc siłą musu muszę wybrać spośród tych co wytypowałem.
A co sądzisz o tej plazmie samsunga c9h?? A może masz jakieś inne typy w tym przedziale cenowym.
będe wdzięczny za odp:) Nie wymagam zbyt cudownej jakości bo oglądam film raz w tygodniu na tym 32", a jak będe miał większy to pewnie ze 2-3 filmy w tyg. na początku, a potem znowu 1-2 w tyg. takto to moja żonka ogląda same programy-tvn i inne pierdoły. więc super jakość nie jest aż tak wymagana do jednego filmu w tyg.:p ale też żeby to nie był jakiś lipny. coś w okolicach tego mojego 32r72b.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Sharp - to wybrałbym 42 WD1 .
Ale przy tych środkach - jesli telewizor miałby być przejsciowy - to albo bierz 37" albo plazma 42 Samsunga c 91. I zmieścisz się w kosztach i będziesz zadowolony.
pozdrawiam
 
Do góry