jak podpiac stare kino domowe bez hdmi do nowego tv bez czincze i euro

meterek

New member
Witam sasiad kupil nowy telewizor w ktorym jest wejscie hdmi oraz mini jack , i chcial do niego podpiac leciwe juz kino domowe , ktore niema hdmi za to ma euro czincze i s video , wiem ze sa rozne kable przejsciowki ale one nie zawsze dzialaja , sa tez takie skrzyneczki konwertery ale ja mu polecilem aby kupil odtwarzacz dvd z hdmi euro i czincze , kablem euro dvd podepnie do dvd od kina a kablem hd do tv , euro wysle glos z dvd do kina a hd obraz i glos do tv ale czy takie rozwiazanie bedzie dzialac? Pozdrawiam.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie. Podaj model TV. Nie ważne są wejścia, ważne wyjścia z TV. Dla pewności podaj model kina.
 
Ostatnia edycja:

meterek

New member
Nie. Podaj model TV. Nie ważne są wejścia, ważne wyjścia z TV. Dla pewności podaj model kina.

nie podam modelu bo nie znam napisze tak w tv sa gniazda hdmi mini jack antenowe usb oraz coaxial a w kinie sa euro czincze i svideo wiec jak to kino podpiac do tego tv moze kupic to


Konwerter Video SCART HDMI na HDMI Audio Zasilacz (7186455027) w nawiasie masz numer aukcji allegro tak daje bo forum pluje ze zamalo odpowiedzi jest i nie da sie linka wstawic

ewentualnie drugie dvd ktore do kina podlacze przez euro a do tv przez hdmi
albo taki kabel

albo konwerter hdmi czincze

co by bylo lepsze?
 

Attachments

  • keEIRBW.jpg
    keEIRBW.jpg
    12,1 KB · Wyś: 9327
  • konwerter_hdmi2av_4.jpg
    konwerter_hdmi2av_4.jpg
    55,3 KB · Wyś: 9304

meterek

New member
Jeżeli wyjście mini jack w tv jest na słuchawki to wystarczy zwykły kabelek za 10 pln
206066dc4f2c9d314cac206fbd97

tak tylko ze w tv sa dwa gniazda mini jack w instrukcji pisze ze sa w tv gniazda optyczne a optyczne to zazwyczaj sa czincze a w tv tym sa jacusie zal mi tego sasiada ale do rzeczy , taki kabel co dales tez znalazlem i wkurza mnie ze sa kable takie co maja dwa czincze i jednego jacka a tu trzeba dwa jacki kabel ktory z jednej strony ma dwa czincze a z drugiej dwa jacki a takiego kabla nie ma sa zato rozdzielacze mini jack , rodzielacz by podpial do tv do niego ten kabel co z jednej strony ma jacka a z drugiej czincze tylko z doswiadczenia dlugoletniego wiem jedno ze kable nie zawsze dzialaja bo kable to wielkie G wiec pytam co by bylo lepsze , dokupienie odtwarzacza dvd z gniazdami hdmi euro i czincze , kablem auro podlaczyc dwa odtwarzacze ze soba a tv za pomoca hdmi czy konwerter albo jak kto woli spliter ktory do dvd kina domowego podepnie sie przez czincze lub euro a do tv przez hdmi o taki rozdzielacz jacek by cza bylo kupic
 

Attachments

  • Przechwytywanie.jpg
    Przechwytywanie.jpg
    10,5 KB · Wyś: 478

Disto

New member
Bez reklam
W tv pewnie jest wyjście optyczne [toslink], a nie koaxial [czincz], to raz.
Dwa, te dwa gniazda jack w tv to pewnie wejścia, a nie wyjścia audio, do podłączenia np.komputera.
Ten kabel jack stereo z dwoma czinczami, łączy się z wyjściem słuchawkowym tv do wejść czincz L/R w kinie.Można też kupić taki kabel np. z wtykiem euro.
Droższym rozwiązanie jest konwerter podany powyżej,tu trzeba jeszcze doliczyć koszty kabli [toslink i stereo czincz], ale jest to rozwiązanie wygodniejsze, bo nie wyłącza głośników w tv.
Odtwarzacz,przez hdmi z tv. Dźwięk będzie w kinie i tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry