Mieszana lista kanałów (naziemne + satelita) - jakie telewizory?

agoniawyboru

New member
Witam wszystkich,

Kupuję telewizor dla rodziców. Chciałbym kupić model z wbudowanymi tunerami DVB-T i DVB-S. Czy ktoś wie może które (jeśli w ogóle) marki / modele telewizorów pozwalają na tworzenie mieszanych (hybrydowych) list kanałów ? Chodzi o możliwość dowolnego tworzenia listy kanałów, np. kanały nr 1 i 2 pochodzą z DVB-T, kanał nr 3 i 5 pochodzą z DVB-S, a następne znowu z TV naziemnej itd.

Nie chodzi mi o sposoby na emulację tej funkcjonalności np. poprzez tworzenie listy kanałów ulubionych. Chciałbym głównie, aby po pierwszej konfiguracji działanie było niezauważalne ze strony użytkownika. Słyszałem, że takie funkcjonalności czasami są w modelach/systemach przeznaczonych dla hoteli, może więc da się to włączyć jakiś modelach np. przez menu serwisowe ? Stary telewizor jest podłączony do tunera FERGUSON ARIVA 253 COMBO DVB-T DVB-B-S DVB-C, który oferuje właśnie taką możliwość dowolnego mieszania kanałów, chociaż też jest ona niedoskonała. Wystarczy np. przez przypadek posortować kanały np. alfabetycznie, aby stracić swoją listę kanałów i musieć od początku wszystko ustawiać...

Mój budżet to około 3k zł przy wielkości 55 cali, więc zakładam, że pewnie nie daje to dużego pola manewru, szczególnie, że bardzo chętnie widziałbym w TV <jakiś rodzaj> screen mirroring (co żeby móc pokazywać dziadkom na dużym ekranie zdjęcia wnuczek bezpośrednio z telefonu) + wifi direct (zakładając, że nie dadzą się przekonać do routera)

Z drugiej strony mieszana lista kanałów wydaje się czymś nieszczególnie skomplikowanym w implementacji, co po prostu producent musiałby chcieć zaimplementować w swoim firmware. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
 

agoniawyboru

New member
Hmm... widzę, że może być ciężko z odpowiedzią... :)

Postawię więc może pytanie inaczej :)

Czy osoby, które niedawno kupiły telewizor z dwoma tunerami, mogłyby się wypowiedzieć, czy ich model wspiera (lub nie wspiera) możliwość tworzenia list mieszanych ?

Zakładam, że pewnie będzie tak samo dla serii telewizorów danego producenta, tzn. jeśli Samsung nie wspiera tego np. w modelu UE55MU6452, to pewnie jest tak samo dla całej serii MU6xxxx (i pewnie tak samo dla 5xxx i 7xxxx itd.)

Więc mogłaby z tego powstać lista - jeśli się uda zebrać info o kilku markach, to będę doklejał info w swoim pierwotnym poście.

Idealnie jeśli pisalibyśmy o modelach aktualnie dostępnych w sklepach, ale jeśli będziemy tworzyć listę, to nie jest to potrzebne.

Ja zaczynam
Samsung UE40h6400 [model 2012, dwa tunery, jedno wejście, ale osobna lista kanałów analogowych i cyfrowych] - listy mieszane (analogowe + cyffrowe) nie wspiera, jest osobna lista dla tv analogowej i cyfrowej ; mieszana lista kanałów ulubionych - też nie wspiera :-/

P.S.
W sklepach w których byłem większość TV nie jest podpięta, a jak nawet, to co najwyżej jeden tuner (np. DVB-T), więc nie ma szans sprawdzić tego w sklepie niestety :-/
 
Ostatnia edycja:
Do góry