słuchawki bezprzewodowe

Roncia

New member
Moi rodzice posiadają telewizor Blaupunkt LED SMART TV 1080 p ***i zastanawiam się czy i jak można podłączyć do niego dwie pary słuchawek bezprzewodowych?***

Rodzice są osobami starszymi, lekko niedosłyszącymi. Oglądają tv dość głośno więc dobrym rozwiązaniem było by podłączenia 2 par słuchawek bezprzewodowych do jednego odbiornika tv. Czy istnieje taka możliwość i jakie słuchawki polecacie w przystępnej cenie.

Dziękuje za odpowiedź
Roncia
 

Roncia

New member
Dziękuję za odpowiedzi.

Zakupiłam 2 pary : Słuchawki nauszne SONY MDR-RF855RK. Słuchawki podłączone są do gniazda audio w telewizorze Blaupunkt LED SMART TV za pomocą rozgałęźnika audio (jr170 wt. 3,5). Niestety mamy problem z przesyłanym sygnałem. Diody w nadajnikach cały czas migają na zielono, a po 5 minutach nadajniki same się wyłączają. Próbowaliśmy zwiększyć głośność w telewizorze, jednak to rozwiązanie dawało krótkotrwały efekt. Po chwili znów był problem z sygnałem. Nadajniki ustawione są blisko ( po każdym z boków) telewizora. Częstotliwość radiowa ustawiona jest: - na pierwszej parze słuchawek 3 oraz na nadajniku 3 - na drugiej parze słuchawek 2 oraz na nadajniku 2. Gdy słuchawki były nastawione na te samą częstotliwość wykluczały się. Szumiały bądź w ogóle nie było w nich dźwięku.
Wysłałam pytanie o pomoc w sprawie sygnału do działu wsparcia technicznego SONY.
Dostałam odpowiedź, że powinnam podłączyć do odbiornika TV tylko jedną parę słuchawek. Ze względu na wykorzystanie rozgałęźnika, sygnał dostarczany do słuchawek jest zbyt słaby, co powoduje ich automatyczną dezaktywację.
 

Roncia

New member
Czy podłączenie słuchawek za pomocą rozgałęźnika powoduje utratę sygnału?
Czy istnieje inna możliwość przyłączenia 2 par słuchawek do jednego odbiornika TV.
Dziękuję za odpowiedź
Roncia
 

Roncia

New member
Tak podobnież rozgałęźniki powodują problem z sygnałem.

Po poradzie zaprzyjaźnionego informatyka zakupiłam konwerter, oraz kable, które będą potrzebne do podłączenia.
Zasilanie jest z USB więc można wykorzystać USB w telewizorze lub ładowarkę USB 5Volt jak nie ma USB w telewizorze.

Pozdrawiam
Roncia
 
Do góry