Pytanie o kabel HDMI PC->AMP

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Tym razem mam problem z kablem, tzn z wyborem. Po nowym roku planuje dalszą rozbudowę kina i miał bym kilka pytań. Najważniejsze to długi kabel hdmi 15-20m. Potrzebuje taką długość żeby podłączyć PC z biura do salonu przy czym PC by robił za Media Center. W salonie docelowo by szło do ampa i dalej do TV i w niedalekiej przyszłości to projektora. I tutaj pytanie czy w jakiś rozsądnych pieniądzach można dostać kabel HDMI o takiej długości, żeby przy tym nie było problemów z 4k60p???
Myślę nad takim rozwiązaniem żeby wyeliminować zbędne urządzenia z salonu jak minipc itp. Tylko czy takie rozwiązanie ma sens??? Całość by była tez sporadycznie używana przez dzieci do grania w salonie stąd taki pomysł z PC bo jednak różnica pomiędzy PC a minipc w wydajności jest ogromna. Docelowo by też służyło do Atmosa i tutaj pytanie czy za rozsądne pieniądze jest to wykonalne?? przeglądając np allegro są jakieś oferty kabli OFC AWG24 itp teoretycznie wszystko mające i genialne, ceny po 150-200zł a opisy jak by to pisały boty niewiedzące o czym piszą bo na takie genialne po 100zł z wzmacniaczami itp to nawet nie patrzyłem bo nawet ja na tyle na ile się znam to wiem że to ściema ;] I dlatego proszę o pomoc i doradzenie czy to ma sens itp

Myślałem też o tych przejściówkach czy coś nie wiem jak to się nazywało że wchodzi hdmi wychodzi rj45 i z drugiej strony odwrotnie :D

PS nie chciałem odświeżać starego tematu dlatego napisałem nowy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisz do Kolegi Bipo - myślę, że kabel ma o porównywalnej długości, a skoro u niego tyle czasu zdaje egzamin to warto pomyśleć o zakupie takiego kabla jaki ma w swoim kinie domowym. Na pewno jest to kabel w sensownej cenie.
 

bajtuss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z kablem już ogarnąłem sprawę kupiłem purelink i nawet po dobrym zagospodarowaniu wystarczyło 10m i wyszło 400zł Teraz mam problem inny, albo mi się player posypał albo nie wiem jak chodzi DTS:X to znów Atmos nie chodzi... Można uzyskać w tym temacie info na ten temat czy lepiej założyć w odpowiednim dziale temat??
 
Do góry