Gry RTS i słuchawki Sennheiser HD 600 albo Beyerdynamic DT 990 Edition

OmniModo

New member
Witam. Proszę o pomoc w doborze słuchawek do gier typu strategie RTS. Nie mam skłonności audiofilskich, ale liczy się dla mnie dobre symulowanie dźwięku dookolnego.
Z tego co poczytałem Beyerdynamic DT 990 Edition (250 Ohm) dobrze się sprawują, mają też szeroką scenę i wygodne użytkowanie , a są w miarę tanie. Z kolei Sennheiser HD 600 mają być znacząco lepsze , ale to znaczny skok cenowy i pojawia się pytanie czy naprawdę warto wykładać takie pieniądze tylko do audio generowane przez grę ...?

Ważna jest też dla mnie wygoda użytkowania przez kilka godzin. Karta dźwiękowa to ASUS STRIX.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Moim zdaniem nie warto kupować HD600 tylko do gier. Poza DT990 zastanowiłbym się jeszcze nad trzema parami słuchawek z nieco większą sceną niż słuchawki Beyerdynamic, mianowicie:
AKG K702, AKG K550 MKII oraz Audio-Technica ATH-PDG1. Te ostatnie są to słuchawki stricte do gier więc mogą się sprawdzić najlepiej.
 

OmniModo

New member
Dzięki za info. Czytałem wiele krytycznych uwag co do słuchawek skierowanych na rynek gamingowy. Słabe parametry nadrabiają marketingiem, że są "specjalnie dla graczy" albo głupimi dodatkami typu bajerancka stylistyka, diody LED lub napakowanie je przetwornikami 5.1 czy 7.1
Poczytałem testy, opinie, zraziłem się i omijam teraz takie szerokim łukiem, ale AKG to ciekawa propozycja i na pewno powęszę w tym temacie.
 

jungli

New member
Jak chcesz sluchawki do grania, to kup dobre gamingowe, a nie szukaj sluchawek wysokoomowych do tego jeszcze wymagajacych co do zrodla.

Topowe wynalazki "7.1" i inne tego typu bzdety maja dosc duze przetworniki wiec beda graly ok.

pozdroofka

PS
Sam uzywam Plantronicsow, leciutkie i do grania spoko, muzyka wiadomo juz slabiej, bo kazde gamingi beda Ci robic "V:
 
Do góry