Jakie słuchawki do Chord Mojo ?

ziomal216

New member
A co do słuchawek to naprawde szukam czegos dobrego , moge wydac te 2k lub 3k ale to juz musi byc cos naprawde dobrego. Narazie zbieram opinie o planarach HiFiman 400i . W UK mozna dostac za nieco ponad 300 Funtów. Interesują mnie właśnie planary bo mają dobry bass i duzo detali w srednicy . Tylko teraz czy ten chord pociągnie dobrze planary ?
 

ziomal216

New member
Ogolnie to jest maly problem techniczny z tym chordem . Powinny sie zmieniac swiatelka w zaleznosci od sample rate . A ja mam caly czas noebieskie jak podlacze do telefonu niewazne co leci i ile KHZ a jak do kompa to podobnie tylko caly czas jest pomaranczowe. Sprawdzalem juz na 2 kompach i to samo . Caly czas pomaranczowe . Na telefonie sprawdzalem juz chyba wszystkie playery hi-res i caly czas mam niebieskie. Chyba cos tutaj moze byc nie tak z rozpoznawaniem formatow. Widzialem na recenzjach na you tube i normalnoe koles wyjal z pudelka i zmienialo kolory w zaleznosci od jakosci tracku. A u mnie swieci na jeden kolor .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli rzeczywiście możesz wydać dużo na słuchawki to może coś z oferty Ultrasone, albo japoński Stax - to już słuchawki naprawdę bardzo wysokiej klasy
 

jungli

New member
Tzn nowy model 560 ? Wlasnie sie zastanawiam nad 400i lub 560 . LCD-X fajne ale troche ciezkie . Ale podobno basior tam jest mega.

Czy 400 czy 500 bedzie Pan zadowolniony:)
LCDX wcale nie sa ciezkie i to dla mnie sa sluchawki kompletne.

W Staxach nie lubie otoczki dodawanej do sluchawek w gratisie:)
Ultrasone z tej polki dla mnie nie graja tak jak orto innych firm.

Generalnie nie kombinowalbym zbyt wiele i pozostal przy HMach, relatywnie tanio i bdb.

pozdroofka
 

jungli

New member
Zupelnie nie rozumiem kolegi, co ma piernik do wiatraka?:) To, ze nie przepadam za kombajnem Staxa w gratisie znaczy, ze ich nie slyszalem i nie widzialem?

Pora zakonczyc gowniarskie teksty kolego i wyjsc z piaskownicy, przeczytaj co napisalem wczesniej ze zrozumieniem, odnies sie rowniez do tematu watka, wroc przepros i po sprawie!:)

pozdroofka
 

ziomal216

New member
A wiec jest taka akcja - Hifiman 400i jest obecnie w promocji na amazonie i w UK wychodzi 180Ł a w stanach 219$ . Model 400s nie jest przeceniony i kosztuje 230Ł. Z tego co czytalem 400i ma bardzo kliniczny zimny dzwiek a 400s bardziej cieply i muzykalny. Ktore waszym zdaniem beda lepszym uzupelnieniem Mojo ? Czy jakbym zdecydowal sie na 400i i okazaly sie za jasne to mozna dorobic jakis kabel zeby je lekko stonowac ? Jestem teraz w dylemacie bo 180Ł to dobra cena na nie.
 

ziomal216

New member
No musze przyznać ze naprawde dobre słuchawki . Ten chord ciągnie je naprawde dobrze i jakość dzwięku jest dobra , oczywiscie wiadomo wole słuchać na głosnikach ale słuchawki w zupełnosci wystarczą do posłuchania muzy by nie przeszkadzać innym domownikom :) . Co do chorda to dzisiaj robiłem experyment z podlączeniem go do wejscia aux w mojim audi a6 i rezultat był niesamowity. Jakosc dzwięku 2 klasy wyzej . Bas stał sie niesamowicie plastyczny a wszystkie detale i wokale mega lepiej słyszalne. Teraz nawet w aucie bede miał Hi res audio :). Mega fajna i uniwersalna zabawka ten chord . Napewno warta swojej ceny .
 
Do góry