Naprawić czy kupić nowy?

rafald86

New member
Witam wszystkich Forumowiczów!
W 2013 roku zakupiłem telewizor Philips 40pfl8008S/12. W zeszłym tygodniu zaczęły się z nim problemy.Mianowicie około pól godziny od uruchomienia cały czas się resetuje i włącza od nowa. Ustawienia fabryczne, nowa instalacja anie aktualizacja nie pomagają. Zadzwoniłem do biura obsługi Philips i Pani stwierdziła jednoznacznie ,że płyta główna padła. Zadzwoniłem również do serwisu Philips gzie dowiedziałem się ,że to musi stwierdzić serwisant (koszt 120 zł) czy to na pewno płyta jest uszkodzona, a jeśli tak to koszt takiej płyty ponad 1000 zł :( Teraz się zastanawiam czy naprawiać ten telewizor czy lepiej już kupić coś nowego , a tego męczyć aż wyzionie ducha na amen:) Być może , któryś z was już wykonywał taką naprawę i coś może o tym powiedzieć?
Z góry dziękuję za pomoc:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To był bardzo dobry model.
Jeśli nie chcesz mieć większej przekątnej to bym naprawiał.
 

rafald86

New member
Nie jest to zły telewizor, chociaż miał swoje wady😁Ogólnie bardziej chciałbym wiedzieć jak faktycznie wychodzą koszty naprawy bo być może ktoś już miał podobną sytuację. Po za tym nie wykluczam zakupu większego telewizora😉
 

LuckyS

New member
W kwestii naprawy poszukałbym dobrego niezależnego i najlepiej znajomego elektronika któremu będzie się chciało poszukać a nie wymieniać cała płytę główną. Może okazać się to.. pierdółką zwaną kondensator/y elektrolityczny/e.
Miałem tak z monitorem komp co prawda Samsunga ale... postarzanie produktu to norma. Na moje szczęście wystarczyło wymienić 5 kondensatorów i monitor działa nadal... drugie 5 lat a koszt? Kilka zł w częściach i 45 min własnej roboty. Dodam, nie jestem elektronikiem... :)
 

LuckyS

New member
Nie naprawimy przez neta...

jednakże mała podpowiedz: możesz "sprawdzić" czy jest zmiana /na gorsze czy też lepsze/ schładzając wcześniej pomieszczenie (chodzi raczej o temp w tv) np otwarte okno przy niskiej temp na zew. Jeśli to tylko wysuszone/wypchnięte kondensatory od temperatury panującej wokół nich (np radiatory tak jak w przypadku Samsunga; kondy nad radiatorami aby skrócić ich żywotność) to reakcja na pewno będzie. albo nie włączy się w ogóle albo zajmie mu to więcej czasu aż się trochę rozgrzeją zmieniając tym samym swoją pojemność lub odwrotnie nagrzać wnętrze tv do wyższej temp niż jest w pomieszczeniu.
Równie dobrze może to być zupełnie inna przyczyna... tak czy siak elektronik.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli w sumie zapłacisz 1350 zł z oceną to kupiłbym już nowy model TCLa za 1850 zł , czyli 43P60 na matrycy Va, Android, MxPlayer, Kodi, extra czerń i i kontrast, równe podświetlenie matrycy, pilot głosowy, obudowa z aluminium no i większy !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ks7500 to model nie produkowany już ponad rok i to jeszcze zakrzywiony.
A ile masz w takim razie max kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybieraj z :
- LG 55SJ850 za 4299 zł - kalibracja gratis i dostawa
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł - kalibracja gratis i dostawa
- TCL 55X2 Qled za 4399 zł - kalibracja gratis, pilot gratis głosowy , dostawa gratis
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W kwestii naprawy poszukałbym dobrego niezależnego i najlepiej znajomego elektronika któremu będzie się chciało poszukać a nie wymieniać cała płytę główną. Może okazać się to.. pierdółką zwaną kondensator/y elektrolityczny/e.
Miałem tak z monitorem komp co prawda Samsunga ale... postarzanie produktu to norma. Na moje szczęście wystarczyło wymienić 5 kondensatorów i monitor działa nadal... drugie 5 lat a koszt? Kilka zł w częściach i 45 min własnej roboty. Dodam, nie jestem elektronikiem... :)

Zanim podejmiesz ostateczne decyzje, to może posłucha kolegi z powyższego postu - dobrze radzi.
Kolega miał podobnie z TV Panasonic - znajomy elektronik wymienił kondensatory, tranzystor i TV działa. Koszt cześć bardzo niewielki plus za usługę dla znajomego. Jeżeli masz jakiegoś znajomego to może warto spróbować.

A jak nie, to wybieraj TV, Kiki Ci podpowiada...
 

rafald86

New member
Philipsa ,którego posiadam, mam zamiar naprawić tak jak napisał LuckyS u elektronika,a póżniej przenieść go do sypialni.A do salonu myślę nad 55 UHD
 

rafald86

New member
To wybieraj z :
- LG 55SJ850 za 4299 zł - kalibracja gratis i dostawa
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł - kalibracja gratis i dostawa
- TCL 55X2 Qled za 4399 zł - kalibracja gratis, pilot gratis głosowy , dostawa gratis

W takiej cenie tego LG to jeszcze nigdzie nie znalazłem,chyba jakaś dobra promocja. Od Philipsa wolę odpocząć, a ten TCL jakoś nie wiem co o nim myśleć. Ten Samsung 55MU7002T jest złym wyborem? Jest nie wart tych pieniędzy? Jakie ma wady?
 

rafald86

New member
Ze względu na to, że ten post dotyczy telewizora marki Philips nam takie pytanie. Być może ktoś z użytkowników miał błąd o nazwie eUM ***error, data not loaded or available.
Próbowałem to zrobić według tego poradnika eUM error after new motherboard jednak z przyczyn nie wiadomych instalacja zatrzymuje się na połowie i nic nie rusza.
 
Do góry