Czy Plazma rozwiąże moje problemy?

Markus1

New member
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!
Jestem tu nowy. Chciałbym Was spytać o radę.
Za niedługo zamierzam kupić albo LCD albo plazmę.
Rozmiar:
plazma 37"- bo to chyba najmniejsza;
LCD 32-37"
I teraz tak:
-jako źródło sygnału puki co mam tylko antenę dachową w bloku 7 kanałów (nie śmiejcie się) całkiem przyzwoity sygnał.
- brak możliwości montażu anteny TV sat (mieszkam na 1-szym piętrze i blok przede mną centralnie zasłania mi hotbirda i astrę-sprawdzone przez gościa z cyfry+).
Opcja balkon sąsiada albo dach odpada sprawdzone, niestety brak możliwości.
- brak kablówki (jeszcze nie dotarli do nas).
Do tej pory (3 rok) używam tv Thomson DZ 640S 29" (Swojego czasu całkiem dobra 100Hz-ówka za prawie 3,5 tys. ze skanowaniem progresywnym).
Obraz b. dobry jak na tv "klasyczny"
-pozostaje chyba tylko Videostrada ale jest chyba za droga.
Jako w miarę dobre źródło sygnału, służy mi odtwarzacz DVD Pioneer 575A z wyjściem component progresywnym.
Przyznam wam szczerze, że mam trochę świra na punkcie jakości obrazu.

Chciałem kupić coś z LCD, ale jak widzę obraz ze zwykłej anteny na LCD to chyba jednak sobie odpuszczę.
Mam jednak wrażenie (widziałem plazmę Panasonic 37"), że na Plaźmie obraz jest jednak trochę lepszy dla słabych jakościowo sygnałów.
Doradźcie
Pozdrawiam!
 

Markus1

New member
kiki napisał:
witam
ograniczeniem jest kwota czy odległość od ekranu ?
Powiem tak:
Jeśli miałbym zapłacić 8 tyś. za LCD 37", który poradzi sobie z kiepskim sygnałem i np 5tys. Za Panasa który ma podobny obraz to chyba kwota.
Istotna jest także odległość od ekranu i miejsce na półce w meblach max. 37".
 

kamcyk26

New member
Jesli myslisz o zakupie nowego TV to w twoim przypadku tylko pod katem DVD. Zanim z powietrza zlapiesz cos dobrej jakosci i w dodatku 16:9 troche czasu uplynie.A w tym czasie bedziesz rozczarowany...
 
Do góry