pełen obaw przed kupnem plazma czy lcd, zastosowania tv polsat , divx z dvd

estor

New member
witam mam metlik w głowie, chce kupić tv nie wiem na co sie zdecydować
mam do wydania ok 4500 zł myślałem od plazmie 42" lub mniejszym lcd 37"
z plazmy odpowiada mi model lg 42pc1rr bo mogę go dostać za 4000 zł
z pewnie w tym przedziale jakić lg , panasonic lub samsung lcd 37 "i nie mam faworyta.
chodzi mi bardzie o doradzenie w jaką technologie uderzyć.
większość wykorzystania tv to na dzień dzisiejszy bajki z dekodera polsat ,
w wolnej chwili filmy divx z dvd. Mam tez xbox'1 i czasem pogrywam ale to moze raz w tygodniu . Na razie nie mam dekoder HD ale polsat ma takowy zaproponować po wakacjach . Co bedzie dla mnie lepszym wyborem.
Plazma czy lcd. Naczytałem sie tylko o wypalaniu plazm itp ze jestem pełen obaw czy oglądanie przez 3-4 godziny kanałów z bajkimi , znaczki stacji itp mogą mu zaszkodzić ??? . Dziękuje za pomoc w wyborze.
 

estor

New member
głownie chodzi mi o to czy moje obawy co do wypalania sa przesadzone , czy tym mam sie kierować czy nie . prezentacja u mnie raczej odpada mieszkam w małej miejscowosci , myśle ze koszta były by nie proporcjonalne do zysku.
 

jtd

New member
Bez reklam
Obecnie zadko ktora plazma sie wypala na stale, wiekszosc sie wypala tylko na kilkanascie minut i po zmianie sygnalu powidoki znikaja, tak wiec nie jest to juz problem, bo nawet jak ci sie cos wypli (typu logo canal+) to jak przelaczysz na inny kanal to po kilkunastu minutach zniknie samo.
 

estor

New member
a wiec bez wiekszych obaw moge brac plazmę ?
moge zakupic lg 42pc1rr za 4000 zl ( wersja z hdd)
po prostu nie chciałem byc niewolnikiem tv .
a póki sygnał w pl jest taki jaki jest to chyba wieksze rozdzielczosci
lcd za dużo i tak nie wnosza .
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Z tego co wiem prezentacje Kiki robi w całej Polsce wiec do ciebie tez dojedzie i cena jest stała dla całego kraju. Jesli chodzi o wybór czy plazma czy lcd to mnie denerwuje ta szyba w plazmie przez co obraz traci na ostrosci i jest zbyt wygładzony.
 

kamcyk26

New member
estor napisał:
a wiec bez wiekszych obaw moge brac plazmę ?
moge zakupic lg 42pc1rr za 4000 zl ( wersja z hdd)
po prostu nie chciałem byc niewolnikiem tv .
a póki sygnał w pl jest taki jaki jest to chyba wieksze rozdzielczosci
lcd za dużo i tak nie wnosza .

Sam balem sie zakupu nowego TV. Ostatecznie sie zdecydowalem na plazme (37pv60) i bylem bardzo mile zaskoczony jakoscia obrazu.

Dobry sygnal SD nie ustepuje moim zdaniem jakoscia telewizorom CRT. Tzn obraz moze byc troche mniej ostry ale to ze wzgledu na wikesza przekatna i to ze mamy telewizor panoramiczny a obraz nadawany jest w formacie 4:3.

Jesli chodzi oDIVX moje zdziwienie bylo jeszcze wieksze. DObre 2 plytowe wydania mozna ogladac bezstresowo. Jedynie w ciemnych scenach kompresja moze sie rzucac w oczy. Scenay jasne wygladaja czesto lepiej niz na niektorych kanalch TV!

Oczywiscie mowimy o odczuciach przy zachowaniu odpowiedniej odleglosci od ekranu. Przy 37" da sie ogladac kazdy nawet kiepski kanal SD z ok 4m, a wiekszosc mozna spokojnie z 3m.
 
Do góry