Plasma Pioneer 427XD vs PHILIPS LCD 42PF9831D

kgorski

New member
Witam forumowiczów :)

Przeczytałem forum od deski do deski, ale mimo wszystko mam dylemat.
Plasma czy LCD.

Biore pod uwagę:
Plasma Pioneer 427XD ewentualnie 507XD vs PHILIPS LCD 42PF9831D

Pokój: 35 m2 (7*5)
Odległość od TV: 3,5-5 m

Przeznaczenie:
HBO, CANAL+, TVN TURBO, TVN24, POLSAT SPORT, DISCOVERY CH.
DVD + DIVX z PC również.

Sygnał:
ASTER CITY z pakietem kanałów cyfrowych (prawdopodobnie HD pod koniec roku)

Ewentualna zmiana na N-kę pod koniec roku.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Krzychu

P.S. Super forum :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze że przedstawiłeś Swoje warunki i potrzeby.
Przy Twoich warunkach kierowałbym się jak australijczycy
icon1.gif
Australijczycy wybierają plazmy !!!
Ostatnie badania w Australi pokazały że Australijczycy wybierajac dyży ekran w 69 % wybieraja telewizory plazmowe.
http://www.itwire.com.au/content/view/12283/1023/
Teiwrdząc ,ze plazmy mają
- bardziej naturalny kolor
- większą płynoość obrazu
- lepszy kontarst
- lepszą czerń
- lepsze wrażenia przy ogladaniu filmów
- lepszą kompresję obrazu.
===================================
Sprawdź jakość obrazu / wiedza ogólna/ w wątkach obok.
 

kgorski

New member
kiki napisał:
Australijczycy wybierają plazmy !!!

Dziękuję za odpowiedź.

Nowe telewizory LCD nie mają już wielu wad wymienianych na forach obok.
W szczególności zwróciłem uwagę ma ostatnie modele Philipsa. Jestem pod wrażeniem ich możliwości. Od 5 lat mam 100 Hz Philips 28" z technologią PIXEL PLUS. Stąd pewnie sentyment to tej marki.

W pierwszej chwili, byłem zdecydowany na plazmę SAMSUNG PS-50Q91H.
Niestety nie moge znalezc go w sklepach. Wydaję mi się, że widziałem gdzieś informację, że rodzina tych telwizorów została wstrzymana w sprzedaży. Czy to prawda ?? Podobno (tak twierdzi pan z Elektro World) pojawiły się nowe plazmy Samsunga, o których nie ma nawet informacji na stronie producenta. Rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Przy jednej z wycieczek do MM czy też ElektroWorld wpadl mi w oko Pioneer. Parametry odbiegaja teoretycznie od pozostalych marek, jednakze w praktyce zupelnosci nie przedkłada się to wyswietlany obraz. Odwzorowanie kolorów jest niesamowite, a jakość wykonania bije wszystkie widziane przeze mnie marki. Przeczytałem wątek na temat porównania Panasonica i Pioneera. Nie jestem jeszcze doświadczonym użytkownikiem, ale widzę sporą różnicę w wyświetlanym obrazie.

Podsumowując ... Nie chcę odkładać zakupu w nieskończoność. Jestem bardziej przekonany do plazmy, a żona niestety do LCD. Zanim jednak podejmę ostateczną decyzję proszę o pomoc przy doborze rozmiaru TV.
Przy metrażu pokoju 35 m2 (7*5), telewizor jest przewidziany na dłuższej ścianie, w związku z tym, jaki byłby optymalny rozmiar telewizora ?? W MM telewizory na dużej powierzchni wygladaja zupelnie inaczej.

Proszę o Wasze przemyslenia ..

Podrawiam
Krzychu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13408&page=8
ja również widzę duże różnice w jakosci obrazu na korzyść Pioneera tej generacji .
Na temat Samsunga ,że wycofane nic nie słyszałem .
Ale dziś wreszcie wjechała w wielkości 42" . Więc porównam z plazmą Panasonica PV 70 , Pioneer 4270 Xa i LG PC1 r.
Nie podałeś jaka jest odległośc ekranu ?
Bo dziś miałem taki przypadek :
Klient pyta - jaki wielki mógłby mieć ekran u siebie w pokoju 7 x 5 jeśli ekran będzie na dłuzszej ścianie ?
Więc mu mówię że najmniej 50" a lepiej 56" - chociaż i 70 " to też żadna sensacja . A on nato - coś pan głupi przecież ja siedzę od telewizora nie całe 2 metry .

Więc u Ciebie podobnie nawet 70 " HD Ila za 14000 zł - to żadna sensacja.
Ale Jesli ma być plazma to 50" . A to czy plazma czy lcd - to wybieraj wspólnie z żoną żeby nie było problemów . Dodam jedynie że tam gdzie panie wybiarały - to zdecydowana przewaga była po stronie plazm .
pozdrawiam
 

kgorski

New member
Witam ponownie ...

Jeżeli chodzi o odległość od TV, napisałem w wiadomości rozpoczynającej wątek. To jest mniej więcej odległość od ekranu telewizora (ściana - 15 cm) do mniej wiecej miejsca w którym potencjalnie będzie siedzieć osoba oglądająca, a nie od ściany do ściany. Na wszelki wypadek powtórze: 3,5-5 m (średnio 4 m).

Generalnie jestem zwolennikiem plazm, stąd wstepny wybór - Pioneer 507XD a wcześniej SAMSUNG. Małżonka woli LCD, a w szczególności Philipsa, ze względu na bajery typu AMBILIGHT. Będziemy mieć cieżki orzech do zgryzienia.

Pozdrawiam
Krzysztof Gorski
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będę się powtarzał - ale plazma oczywiście dla Twoich warunków bedzie lepszym rozwiązaniem szczególnie plazma Pioneera i to najwyższy model. Decyzja należy do Was - ale LcD żaden nie bedzie miał takiej płynnosci jak plazma , takiej czerni /chyba że Sharp XD1 - ma wygaszonych obrazach/ oraz takiej głębi obrazu. Ambilight też wielu osobom przeszkadza , a bajery nudzą się szybciej niż myślisz .
Do porównania z pewnością użyłbym przy takich odległościach -
56 HD Ila JVC i właśnie 52 Sharpa Xd1.
Będziesz miał najlepszy komplet jaki masz na rynku. I będziesz miał extra wiedzę .
Pozdrawiam
 

kgorski

New member
Sądziłem, że 50" to już dużo. Bez prezentacji sie nie obejdzie. Z pewnością skorzystam z Waszej oferty. Przejadę się z żoną do MM albo EURO ewentualnie AVANS, SATURN i inne. Mam nadzieję, że przekonam żonę do plasmy.

Pozdrawiam
Krzychu
 

kgorski

New member
Ponownie, z braku innych zajeć, przejechałem się do ELEKTROWORLD w Markach. Zbieg okoliczności sprawił, że akurat były dostępne wszystkie potrzebne mi modele:
Pioneer 427XA, 507XD
SHARP LC-46XD1E
Philips 42PF9831D

Niestety nie moglem w bezposredni sposob porownac wspomnianych modeli.
Kazdy TV byl podlaczony do innego zrodla sygnalu, a poza tym staly w dosc duzej odleglosci od siebie. Efektem czego roznice w odbiorze byly znaczace. Moim zdaniem najlepszy, jak równiez najbardziej zblizony do naturalnego obraz udalo sie uzyskac z wykorzystaniem TV LCD SHARP. Na drugim miejscu Philips. Otrzymanie nagrody EISA jednego z modeli z tej rodziny potwierdza jakość. Zastanawiam sie, dlaczego modele philipsa wracają z prezentacji ??

Optycznie Pioneer 42" jest za mały, 50" chyba w sam raz, jednakże obraz z sygnału SD byl zupełnie nie do przyjęcia. Oczywiście przyczyną było szeregowe rozdzielenie źrodla do wielu TV jednocześnie. Dodatkowo wymagany zakup głośnikow ewentualnie kina domowego z kompletem głośników. Sygnał HD powalający na kolana, jednakże tego się spodziewałem.

Poza tym zwróciłem uwagę jeszcze na model Hitachi 42PD9700. Mimo, że nie brałem go wcześniej pod uwagę, odwzorowanie oraz przenikanie kolorów, głęboka czerń zrobiły na mnie duże wrażenie. Niestety nie ma modelu pośredniego. Wyższy model to dopiero 55PD9700. A jak to będzie wygladać w przypadku rodziny 9800 ??

Po przyjeździe do domu, mam jeszcze większy mętlik w głowie niż przed wyjazdem.

Zapomniałem dodać ... za płynność obrazu przy "płynących" napisach na koniec filmu (źródło: proste DVD po EURO złączu) Pioneer dostaje 3-. Mam wrażenie że mój domowy TV kineskopowy 100 Hz, lepiej dałby sobie z tym radę.

Pozdrawiam
Krzychu
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacja w domu jest znacznie łatwiejsza - bo masz
swoje źródło,
swoją jakość,
swoją odległość ,
swoje nasłonecznienie pokoju ,
swoje złącza - z którymi zostaniesz na wiele lat
oraz stojące obok siebie telewizory.
Póżniej sie okazuje ,że sprawa nie rozgrzewa emocji do czerwoności.
Oczywiscie polecam Hitachi 9700 - w piatek robimy porównanie tego telewizora do najsilniejszych.
Ale jeszcze nie sprawdziłeś jakości HD ILa i Sony KDS a 2000 - który w Niemczech dostał wybitne oceny jakości obrazu .
Ale prezentacja wszystko wyjaśnia.
 

kgorski

New member
kiki napisał:
prezentacja w domu jest znacznie łatwiejsza - bo masz
swoje źródło,
swoją jakość,
swoją odległość ,
swoje nasłonecznienie pokoju ,
swoje złącza - z którymi zostaniesz na wiele lat
oraz stojące obok siebie telewizory.
Dlatego chętnie skorzystam z tej mozliwości.

kiki napisał:
Oczywiscie polecam Hitachi 9700 - w piatek robimy porównanie tego telewizora do najsilniejszych.
Nie dało się go nie zauważyć.

kiki napisał:
Ale jeszcze nie sprawdziłeś jakości HD ILa i Sony KDS a 2000 - który w Niemczech dostał wybitne oceny jakości obrazu .
Wyglądają nieźle, jak sądze kosztują majątek i przekraczają mój budżet, który w pierwszej chwili wynosił 7000 zł, zahaczając o 8999 zł, a teraz 10999 zł :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
takich cen juz nie ma . Ale pamiętaj ze jakość rekompensuje każdy grosz.
Docenisz to sam.
 
Do góry