Słuchawki przewodowe poszukiwane

czarek13

New member
Tak jak pisałem w pierwszym poście. W tej chwili mam CAL ale nie bardzo mi one odpowiadają a wcześniej miałem Denon Ahd 1100 i one były całkiem ok ale złamał mi się pałąk więc nie kupię tak słabo wykonanych słuchawek.
Tak więc nie jestem całkiem zielony w słuchawkowym świecie ale po prostu chcę przejść oczko wyżej.
 

antonio350

New member
Witam.Poszukuję słuchawek dla taty.Priorytet to regulacja głośności na każde ucho.Sprzęt potrzebny do słuchania z TV.Kabel jak najdłuższy lub bezprzewodowo.Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może być regulacja głośności na kablu ,ale działa jednakowo na obie słuchawki
Jeżeli jest osoba starsza sugeruję zakup słuchawek przewodowych ,gdyż bezprzewodowe będą zbierać szumy - oczywiście są takie które nie szumią ale to już jest spory wydatek .Druga sprawa to ,ze bezprzewodowe trzeba ładować a to może być kłopotliwe

Z tanich - Philips SHP 2500 - kabel ma 6 metrów !! ,widziałem je w markecie ok 45zł ,ewentualnie coś lepszego Pioneer SE M631 TV z kablem 5 metrów za ok.190zł

Jakby kabel był krótki,to poszukaj Thomson HED 4407 z kablem 8 metrów
 

krisder

New member
Bez reklam
Zamiast szukać słuchawek z długim kablem gdzie wybór nie jest zbyt szeroki, lepiej dobrać odpowiednie słuchawki i dokupić przedłużacz kabla.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Większość słuchawek, które tu polecacie to słuchawki otwarte, ja osobiście poszukuję słuchawek zdecydowanie zamkniętych.

Upatrzyłem sobie Audio-Technica ATH-MSR7GM i AUDIO TECHNICA ATH-M70X są to słuchawki, które mogłyby spełnić moje wymagania, mają dobre parametry, są zamknięte, przypuszczam, że są basowe sądząc po mocy wejściowej. Maksymalna moc wejściowa: 2000 mW.

Tu recenzja jednych z nich:

Recenzja Audio-Technica ATH-MSR7 | Audiofanatyk.pl

Słuchawki są dostępne np: w mp3store. Ktoś orientuję się czy u nich możliwy jest odsłuch?

Ewentualnie prośba o namiary innych modeli z podobnymi parametrami, i oczywiście najważniejsze by były zamknięte. Z góry dzięki za pomoc wszystkim audiofilom. :-o
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiesz co to są słuchawki o budowie zamkniętej ? .Takie słuchawki mają też wady w porównaniu do konstrukcji otwartych lub pół-otwartych ,np.gorzej wypada przestrzeń
Sennheiser ma jeszcze tańsze modele np.HD 205 ,HD 215 ale brzmienie wyraźnie słabsze - zachwiana równowaga ,cofnięte wysokie tony do tego dość znaczny ucisk do dłuższego odsłuchu się nie nadają
Z tego co pamiętam Beyerdynamic miał też w ofercie słuchawki zamknięte ,można też coś wybrać z Ultrasone ,ale są raczej drogie
 

000HQ150

Banned
Większość słuchawek, które tu polecacie to słuchawki otwarte, ja osobiście poszukuję słuchawek zdecydowanie zamkniętych.

Upatrzyłem sobie Audio-Technica ATH-MSR7GM i AUDIO TECHNICA ATH-M70X są to słuchawki, które mogłyby spełnić moje wymagania, mają dobre parametry, są zamknięte, przypuszczam, że są basowe sądząc po mocy wejściowej. Maksymalna moc wejściowa: 2000 mW.

Tu recenzja jednych z nich:

Recenzja Audio-Technica ATH-MSR7 | Audiofanatyk.pl

Słuchawki są dostępne np: w mp3store. Ktoś orientuję się czy u nich możliwy jest odsłuch?

Ewentualnie prośba o namiary innych modeli z podobnymi parametrami, i oczywiście najważniejsze by były zamknięte. Z góry dzięki za pomoc wszystkim audiofilom. :-o
Ja mam u siebie zamknięte Bayery.
DT 1350 ze zmienionym okablowaniem. Mam je na kablu prawie 4m.
Zapraszam na odsłuch.
 

czarek13

New member
Dobra zapytam więc gdzie można posłuchać słuchawek które tu proponujecie. Jestem z Zielonej Góry więc interesuje mnie coś w okolicy lub Poznaniu w którego nie znam ale często tam bywam.
 

sentyzibi

Well-known member
Dobra zapytam więc gdzie można posłuchać słuchawek które tu proponujecie. Jestem z Zielonej Góry więc interesuje mnie coś w okolicy lub Poznaniu w którego nie znam ale często tam bywam.
Hej Ziomal. W tym roku nie miałem czasu, ale w poprzednich latach, gdy odwiedzałem nasze rodzime strony, to wpadałem do salonu AudioMax na Dworcowej. Na przeciwko dworca autobusowego.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też dodam trzy grosze.
W tym roku może padnie na słuchawki. Szukam słuchawek przede wszystkim komfortowych w noszeniu, do domu, tradycyjnie na kablu, bez BT, ANC, itp. Muszą być wokółuszne, nawet nie nauszne, mają zakrywać całą małżowinę. Nie chcę też mieć jakiś wystających drutów czy innych teletubisiowych konstrukcji.

W ogóle nie brałem sluchawek pod uwagę, ale wpadł mi w ręce Marantz HD-DAC1 głównie jako DAC, ale po wpieciu (dla sprawdzenia) moich leciwych słuchawek za 100 zł dostały one drugiego życia, nie miałem pojęcia, że może to mieć taki wpływ.
Wszystkie poniższe testy przeprowadziałem na iFi nano i Galaxy S7, swoim HD-DAC1 i Onkyo 9150

Początkowy budżet: 500-600 zł.
Tu posłuchałem:
- Sennheiser HD569 - bardzo mi sie podobają z wyglądu, kostrukcja otwarta - pierwsze spotkanie z tego typu budową i już wiedziałem, że celować będę raczej w coś takiego - komfort, bardziej naturalne słuchanie, brak ciśnienia i opisywanego efektu sceny w środku głowy. Brzmieniowo wszystko na miejscu, niemęcząca góra, basu tyle i potrzeba - jest bardzo dobrze. Wykonanie niestety plastic fatastic i to mocno.

- AKG K550 mk3. Tu wielkie rozczarowanie. Słuchawki megawygodne, z cyklu - nie czuje, że je noszę, ale w porównaniu do porzednich wersji (nie pamiętam czy kiedyś słcuhałem mk1 czy mk2) brzmieniowo zbyt jasne, dla mnie zero basu. Nie jestem basolubem, ale w tym przypadku lekkie przegięcie. Szkoda.

- Focal Lisen - brzmieniowo po prostu grały. Niczym nie zachwycały, niczym nie przeszkadzały, a jesli chodzi o budowę i komfort to inne są wygodniejsze. Konstrukcja zamknięta.

- Audio-Technica - ATH-MSR7 - wielkie zaskoczenie na plus. Jak na konstrukcja zamkniętą najlepsze z przesłuchanych. Nie można sie przyczepić, a dotąd sceptycznie podchodziłem do tej marki.

- Beyerdynamic DT 990 - tu dla mnie z kolei zbyt ciemno, zbyt dużo dołu. Konstrukcja otwarta. Szybko odpadły

Wszędzie zachwalają HD600, ale to już dwukrotnie droższa zabawka. Myśłę, co tam, posłucham też czegoś powyżej 1000 zł:

- Ultrasone PRO 750i - Piękne granie, wygodne, można słuchać godzinami, otwarte, ale znów ta plastikowa konstrukcja. Przeguby z tworzywa, ktory wygląda, jakby Chińczykowi nie chciało się użyć nawet pilnika po wyjęciu ich z formy. Trochę żenujące jak na taką cenę.

- Przypadkiem podczas odwiedzin u jednego z forumowiczów okazało sie, że ma Sennheiser HD650 - nieco droższą konstrukcję od HD600, delikatne zmiany z wyglądzie na plus, grubszy kabel i lepsze mocowanie kabla, brzmieniono dosyć podobnie. Niestety - trzeba było nie zakładać ich na głowę. Pozamiatały wszystkie powyższe. Brzmieniowo bardzo podobne jak sporo tańsze HD599, ale:
- większa precyzja grania.
- zupełnie inne tworzywo, znacznie bardziej eleganckie i lepiej wykończone
 
Ostatnia edycja:

czarek13

New member
Ostatecznie zdecydowałem się na Denon ahd 1200 i muszę powiedzieć że jestem zadowolony.
Co prawda miałem pewne rozczarowanie, po wyjęciu z pudełka kabel okazał się dużo bardziej lichy od tego który dawali w poprzedniej wersji (denon AHD 1100) i brak było dużego dżeka, więc myślę sobie no już zaczynają oszczędzać na wyposażeniu, dodatkowo po założeniu na uszy i podłączeniu do mojego marantza pm 6005 dźwięk okazał się płaski. Myślę sobie nosz q.rwa chińszczyzna pełną gębą. Na szczęście zostawiłem je na kilka godzin podłączone do wzmacniacza aby się wygrzały. Po ponownym założeniu odetchnąłem... to jednak nadal ten głęboki denonowski bas który pamiętałem z poprzedniej wersji i za którym tak tęskniłem i w ogóle słuchawki nabrały wigoru.
Podsumowując. Dziękuję za rady pojawiające się w wątku i mam nadzieję że pomogą one komuś kto również szuka dla siebie słuchawek i trafi tu przypadkiem. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, jeśli szukasz słuchawek do tysiąca złotych przesłuchaj denona AHD 1200 bo moim zdaniem warto.
Dziekuję jeszcze raz za rady. A do denona mam ze swojej strony jedną. W słuchawkach za 600 zł dalibyście jednak dużego dżeka i nie dziadowali na jakości kabla bo to zwyczajna wiocha.
 
Do góry