najładniejsze kable audio

Sawar_pl

New member
mam nadzieję, że to co zaraz napiszę będzie czymś ciekawym i nie do końca sprzecznym ze sztuką sluchania muzyki
smile.png

Chciałbym zamiast chowania kabli od zestawu wręcz je wyeksponować no i tu jest pytanie i prośba o pomoc w znalezieniu najbardziej dekoracyjnych kabli.
Ponieważ zestaw nie jest jakiś super
bardziej chodzi o wygląd jak jakość. (wiem herezja ;P). Nie chciał bym by się brzmieniowo kłóciły ze sprzętem ale podejrzewam, że nie usłyszę różnicy.
chwilowo wygrywa kabel kimber 4TC choć strasznie kusi mnie kimber 8TC i w tym przedziale cenowym prosił bym o sugestie i podpowiedzi :).



Skoro już mowa o tym może jakieś fajne interconnecty ?
Jak zwykle dziękuję za każdą podpowiedź.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może Fadel Art ,interkonekty mają postać rurki szklanej wewnątrz której znajduje się przewód rzeczywiście jest co pokazać . Jedynym problemem może być cena
 

Kejup

Member
Bez reklam
Hmm piękno to kwestia gustu ;-) Podejrzewam, że te ładne (tu mam na myśli grube, kolorowe z fajną konfekcją) będą drogie :-( Polecę Ci jak masz troszkę zdolności manualnych kupić w miarę dobre tanie kabelki a potem ubrać je sobie w jakieś ładne ubranko (peszelki itd) i do tego jakieś fikuśne bananki lub widełki i będzie git. Analogiczna sytuacja z interkonektami.
Pozdrawiam.

P.S.
Mnie cały czas korci ten:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6785624714
 
Ostatnia edycja:

porkbone

Member
Dzizes , ale macie problemy

Najlepiej jeszcze rozciągnąć w poprzek pokoju , może gościom kopara opadnie jak się nie potkną . Czy różowe kabelki grają ładniej ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To jest pasją kolego, to już w tym przypadku nie chodzi o to czy ktoś słucha kabli czy podstawek a wygląd i eksponowanie danej rzeczy. Dla wielu osób liczy się sama estetyka i wyeksponowanie naszego hobby tak aby nasze hobby cieszyło oczy. Tak aby po wejściu do salonu było na czym oko zawiesić.... :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzizes , ale macie problemy

Najlepiej jeszcze rozciągnąć w poprzek pokoju , może gościom kopara opadnie jak się nie potkną . Czy różowe kabelki grają ładniej ?

Wez zonie/dziewczynie powiedz aby kolczyki zdjela. Bo kolczykuje to sie Krowy na wsi :)


Jak ktos chce aby ladnie wygladalo to niech ma.
 

Sawar_pl

New member
Kolego a może napisz co masz za sprzęt? I jaka kwota w chodzi w grę przy zakupie??

celowo nie pisałem od początku bo wiem co powiecie :)
dali zensor 7.1, marantz 1606, nad 356bee (jako końćówka mocy do frontów)

jak pisałem jestem zdecydowany na kwoty max jak dla kabla kimber 8TC czyli ok 350/m bez rabatów.
Do tego ewentualnie konfekcja producena (droga) lub własna lub nawet i bez.

I przyznam, że miło mi czytać niektóre posty. Tu nie chodzi o dźwiek, bo mam świadomość że albo te kable nic nie zmienią albo nawet jak zmienią to ich nie usłyszę.
Chodzi o estetykę i spełnienie zachcianki:).
Aktualnie na liście są
Cord Epic,
Melidika BSC2450
Kimber 4TC
Kimber 8TC

Wiem, że 8tc Epic sporo odbiegają od pozostałych dwóch ale mam pewien problem. Nie mam jak "wcisnąć" 8TC w wzmacniacz bez konfekcji. W kolumny jakoś wejdzie ale we wzmacniacz poprostu nie :). Więc tu niezbędna by była konfekcja a ja niestety nie mam zdolności manualnych... Z tego powodu rozważam Cord i Melidike bo są dużo cieńsze. Wyglądem jednak jak na razie KImber 4/8TC wygrywa nawet z tymi kablami po kilka tysięcy...
 

Kejup

Member
Bez reklam
Lolo jestem tego samego zdania co Ty ;-) Przecież oprócz dźwięku czemu by nie miało cieszyć oka.
 
Ostatnia edycja:

Sawar_pl

New member
Dzizes , ale macie problemy

Najlepiej jeszcze rozciągnąć w poprzek pokoju , może gościom kopara opadnie jak się nie potkną . Czy różowe kabelki grają ładniej ?
nie grają ładniej, choć pewnie znajdą się takie co zagrają ładniej od białych... za to rózowych o ile ktoś to lubi nie trzeba chować za szafką RTV :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Vitalco najładniejszy..;-) Policzcie sobie ile kosztuje zrobienie takiego kabelka to sam kabel bez wtyków, spliterów i oplotu w tym przypadku dostajemy w gratisie. Zawsze możemy go rozebrać i wcisnąć jakiś lepszy kabelek do tego ubranka.. ;-)
 
Do góry