Problem z kablem miedziowym (amplituner + kolumny)

Golic

New member
Zakładam że wszystko podłączone jest poprawnie...i głośniki są rozstawione plus minus poprawnie...najprostszym sposobem moim zdaniem będzie w miarę możliwości pożyczyć może od znajomego lub wypożyczyć że sklepu inne kolumny lub takie same wtedy będziesz wiedział co jest przyczyną nagłego dudnienia,czy winowajca jest ampli czy kolumny...bądź wymienić kable...było dobrze i po wymianie kabli się zje...ło...coś mi się wydaje że zwara poszła przy podłączeniu...

Dudnienie wystepuje w kazdym glosniku w ktorym zostanie podepniety przy pelnym zestawie. Watpie by byly to glosniki, przeciez jak odpalam tylko dwa to wszystko jest ok... Gdyby tak bylo, oznaczaloby ze wszystkie 4 glosniki sa zepsute i to "zepsucie ujawnia sie tylko i wylacznie w okreslonej sytuacji i ustawieniu.

Problem znika calkowicie jak sa podlaczone tylko dwa z nich.

Dzisiaj podepne subwoofer plus centralny i zobaczymy jak zachowuje sie komplet. Podepne rowniez stare glosniki, wtedy zobaczymy czy wystapi ten problem. Aczkolwiek przy takich pierdziawkach bardzo trudno uzyskac jakikolwiek podobny brzmieniowo efekt...
 

Golic

New member
Prosta sprawa, musisz bardziej "zagracić" pokój. Zacznij od grubego dywanu.

Myslalem ze przykrecenie tych stozkowatych srubek cos pomoze. Dupa. Po prostu glosnik nagle dostaje pier...ca i zaczyna sadzic basy, dudnic, trzasc sie i dmuchac powietrzem.

Moze pomoze zwyczajne zdjecie basu?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
tzn ze cos nie tak jest z amplitunerem...masz go na gwarancji?to wio do serwisu...ale podłacz jeszcze stary zestaw...patrz jeszcze ustawienie na ile omów jest ustawiony...chyba ze wysterowuje automatycznie...
 

Golic

New member
Skalibrowałem wszystko na nowo podpinając już pełen zestaw. Jest dużo lepiej. Sporo dało postawienie najbardziej problematycznego amplitunera na dywanie i odsunięcie przednich kolumn od ściany.

Jakieś rady co do akustyki pokoju? W międzyczasie przejrzę odpowiedni temat. Wizja zagracania pokoju raczej nie wchodzi w grę.

Jeśli trzeba mogę podesłać fotę.
 
Do góry