Aparat fotograficzny - który warty uwagi?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Szukam aparatu fotograficznego - w obecnej chwili nie jestem na bieżąco z nowinkami, na co zwrócić uwagi, jakiej firmy unikać, a co warto rozważyć...
Obecnie mam wysłużoną lustrzankę Nikona (jak dobrze pamiętam EOS300 - podstawowy model), która jakiś czasu spadła na kamienne podłożę i nie ostrzy obrazu tak jak było to na początku. Druga sprawa - nie za każdym razem chce mi się ją dźwigać.

Dlatego też szukam aparatu kompaktowego, z dobrą optyką (nie wymienną), z dobrą lampą, zoomem optycznym... co możecie polecić? Każdą firmę rozpatrzę. Powiedzmy że szukam aparatu maksymalnie do ceny 1400 zł...

Z góry dzieki za odpowiedź, na wakacje jade na koniec lipca wiec mam czas na wybór.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jeśli masz /miałeś / lustrzankę to aparat kompaktowy zawsze będzie bardzo średni i istnieje wielkie prawdopodobieństwo ze będziesz mało zadowolony ?!
Pomysł najpierw o małym zwiększeniu kwoty a jeśli się nie da to coś Doradzimy
PS
Eos to Canon jeśli miałeś Nikona to z cyfra D300 ?? 😍😉
 

cezary69

New member
Bez reklam
No właśnie jak ma być mały to któryś z matrycą 1" mniejszymi nie ma co zawracać głowy sobie choć i takimi ludzie robią fajne zdjęcia :) Zależy do czego to ma służyć jeśli na wycieczki to i może być któryś z rodziny TZ Panasonica.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jeśli masz /miałeś / lustrzankę to aparat kompaktowy zawsze będzie bardzo średni i istnieje wielkie prawdopodobieństwo ze będziesz mało zadowolony ?!
Pomysł najpierw o małym zwiększeniu kwoty a jeśli się nie da to coś Doradzimy
PS
Eos to Canon jeśli miałeś Nikona to z cyfra D300 ?? 😍😉

Fakt... dokladnie D300. Kwoty nie moge zwiekszyc... niestety moja lustrzanka nie robi juz dobrych zdjec. Kompakt rodzicow za 700 zl robi lepsze... wiec moze faktycznie poszukam cos z Sony...
Aparat ma byc na wycieczki, na wypady aby nie zajmowal duzo miejsca...

No właśnie jak ma być mały to któryś z matrycą 1" mniejszymi nie ma co zawracać głowy sobie choć i takimi ludzie robią fajne zdjęcia :) Zależy do czego to ma służyć jeśli na wycieczki to i może być któryś z rodziny TZ Panasonica.

Z 1" matrycą to w jednym ze sklepów znalazłem najtaniej za 1699 zł SONY RX100, który przekracza mój budżet. Większy wybór mam z matrycą 1/2,3"...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jack bylo wcześniej wspomniane to zostaje Sony z seri HX bywa jeszcze Nikon seri 1
Wydaje się dobra propozycja tylko z jednym obiektywem ale...
pomysł i daj znać co nabyłeś 😜
 

RAF1977

Banned
Fakt... dokladnie D300. Kwoty nie moge zwiekszyc... niestety moja lustrzanka nie robi juz dobrych zdjec. Kompakt rodzicow za 700 zl robi lepsze... wiec moze faktycznie poszukam cos z Sony...
Aparat ma byc na wycieczki, na wypady aby nie zajmowal duzo miejsca...



Z 1" matrycą to w jednym ze sklepów znalazłem najtaniej za 1699 zł SONY RX100, który przekracza mój budżet. Większy wybór mam z matrycą 1/2,3"...
Napewno miałeś d300?
To już półprofesjonalne lustro jest. Dość duże i ciężkie.
Może d3000 miałeś....
Co by to nie było, to uszkodzony może być obiektyw a nie sam korpus.
Sprawdzałeś z innymi obiektywami?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
No właśnie zamysł jest taki, aby mieć kompaktowy aparat, nie musieć nosi ze sobą całego zestawu.
Chyba zdecyduje się na model HX60 lub HX90 (który ma optykę Zeiss), ma wysuwany OLED wizje, odginany ekran w stosunku do HX60 (który ma trochę wiecej pikseli bo 20mln w stosunku do 18 w HX90)....
 
Do góry