Kabel HDMI 4k jaki?

Markus1

New member
Witam
Na razie posiadam sprzęt jak w podpisie. Powoli zamierzam przechodzić na 4k. Na razie zacząłem od mniejszego telewizora i postanowiłem zakupić do niego odtwarzacz bluray 4k model UHD K8500:
Odtwarzacz Blu-ray K8500 - WiFi, UHD 4K - Samsung

Ponieważ zamierzam także kupować filmy w jakości 4k oraz posiadam dużą bibliotekę filmów na płytach Bluray, zależy mi na odpowiednim połączeniu odtwarzacza UHDK8500 z moim TV 43KU6000.
Wiem, że teoretycznie można połączyć dowolnym kablem HDMI 1.4 ale wg instrukcji aby korzystać z funkcji "BD wise" i wyciągnąć 60 klatek należy mieć lepszy kabel. Podobno co najmniej "hdmi high speed category 2". Tu moje pytanie. Potrzebuję kabel o długości 1,5 max 2 metry jak najtańszy ale trzymający te parametry. Który polecacie?
pzdr
Marek
 

Markus1

New member
Także do wyświetlenia 4k w 60 klatkach? Tutaj:
https://allegro.pl/artykul/czym-roz...-0-ktory-wybrac-w-zaleznosci-od-potrzeb-32057
podają, że do odtwarzania w jakości 60 klatek jednak kabel ma być inny. Przypuszczam, że w jakości 4k oraz 24 klatkach spokojnie zadziała każdy hdmi high speed. Jednak w jakości 60 klatek już może być gorzej.Czy jakiś posiadacz odtwarzacza bluray 4k testował filmy 4k w 60 klatkach?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odtwarzaczy 4k na tym forum to ma chyba dwie osoby..także nie za dużo .. na priva do nich napisz.. Bubufat np ma taki odtwarzacz i ma dużo filmów w 4k .

Z tej firmy z tych tańszych możesz coś dla siebie wybrać..

http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/QED/PRZEWODY_WIDEO_-_HDMI_HS_QED?s1=1

Zresztą każda firma markowa ma również i tańsze kable w swojej ofercie.. i jest większa pewność, że taki kabel nie uszkodzi amplitunera czy odtwarzacza.. jak to czasem bywało.. przy kablach od firmy Krzak - choćby na tym forum..były takie 2 przypadki o których czytałem.. Myślę że 100-120 zł jesteś w stanie wydać na taki kabel..i mieć spokój..Choć QED może być najtańszy.. A w granicach 150-170 zł to już wszyscy prawie mają kable o dł 1,5m.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Krotkie kable (np 1-3m) nie stanowia problemu, Praktycznie bez wzgledu na wiek/cene, nie widac zadnej roznicy wobec FHD w czasie potrzebnym na hdmi handshake, czy zaklocen obrazu. Nalezy uwazac przy wyborze kabli dluzszych np 10m. Powyzej tej dlugosci trzeba miec juz dobry kabel.

Dla przykladu: sygnal video 2160@60 Hz 12 bit 4:2:2 idzie bez zajakniecia na 6-letnim kablu (1.4 HS) "no name" o dlugosci 1.8m,
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja tam mam jakis bezfirmowy kabel HDMi High Speed 2.0 i smiga. Nie ma co przeplacac za kable.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krotkie kable (np 1-3m) nie stanowia problemu, Praktycznie bez wzgledu na wiek/cene, nie widac zadnej roznicy wobec FHD w czasie potrzebnym na hdmi handshake, czy zaklocen obrazu. Nalezy uwazac przy wyborze kabli dluzszych np 10m. Powyzej tej dlugosci trzeba miec juz dobry kabel.

Dla przykladu: sygnal video 2160@60 Hz 12 bit 4:2:2 idzie bez zajakniecia na 6-letnim kablu (1.4 HS) "no name" o dlugosci 1.8m,

Znam dwie osoby co do projektora kupili jakieś g... a potem niestety trzeba było pruć ściany... i kawał roboty od początku...Ale generalnie do 100 zl od ciula można kupić kabli hdmi o dł 1,5 m.
 

Markus1

New member
Tak szczerze to wszystko mi jedno, mogę dać nawet 300 zł pytanie czy warto, a jeśli nie to konkretnie który kupić.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

nokinomaniak

New member
Na 1-2m , nie musisz szukać bóg wie czego , jaki kiolwiek kabel dobrze wykonany i bedzie hulac .Ja na 10-15 metrowych juz nerwy zjadlem i dalej nie jest to co bym chciał.
 

Markus1

New member
Dzięki Koledzy, kupiłem zwykły zwykły Reinston 1,5m za 39 zł. Na razie wszystko ok. Czekam na 1-szy film 4k, który lada moment ma do mnie przyjść. Zwykłe BD są fajnie przeskalowywane do 4k i nawet przyzwoicie wygląda obraz. Za to dvd raczej odpada.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
W finale przekonasz sie, ze stary kabel bedzie tak samo dobry jak nowy. :)
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Panowie coś jest nie tak. Odtwarzacz nie chce pracować w samsungowym trybie "BD Wise", chociaż cec działa. Niestety film w 4k (Legion samobójców) odpala się w jakości 3840x2160 24p. Czemu nie w 60p?
 
Do góry