Kabel HDMI 4k jaki?

Markus1

New member
Wymieniłem w sklepie przewód HDMI na Reinston Ultra w oplocie i teraz mam 60 p. Qrde już nie wiem o co chodzi. Może Samsung jednak wymaga lepszych przewodów.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale co ma BDWise do frameratu, po co to wlaczac i najwazniejsze, jak masz sygnal video w 60 fps z USB, YT, czy z plyty, to player wyswietli je prawidlowo , jak bedziesz mial na film BD w 24 fps, to dobrze byloby, abys wyswietlal go w takiej predkosci, a nie w 60. Kabel nie ma tu nic do rzeczy, tylko uatawienia. Mowilem Ci zebys sprawdzil czy kabel przepuszcza Ci 4k @60 Hz, na odpalonym na odtwarzaczu video z YT lub sciagnietym demie 60 fps, podanym na USB odtwarzacza.
Jak narazie jest tylko JEDNA plyta BDUHD z filmem w 60fps, wiec jesli probki o ktorych wspomnialem wyzej, Ci dzialaja, to wogole mozesz zapomniec o temacie. Wiesz skad wziac probke 4k@60 fps, tzn skad ja sciagnac, albo znalezc na YT? Sprawdziles, czy tak martuss sie na zapas?
A przy okazji napisz nam co to (w dzisiejszych czasach) jest BDwise i czemu wydaje Ci sie takie wazne, ze az musiales kabel wymienic?
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Już tłumaczę o co mi chodzi. Na obydwu moich telewizorach podłączonych do bluray jest w menu bluray-a aktywna funkcja bdwize. Podobno optymalizuje ona wzajemne połączenie urządzeń. Pewnie lipa ale tak na prawdę nie o to mi chodzi. Otóż na poprzednim tańszym kablu (przewodzie), maksymalne parametry obrazu podawane przy źródle blu ray były max. 4k 24p, teraz przy KAŻDYM filmie z bluray lub bluray 4k mam 4k 60p. Dodatkowo dla dvd także mam ten upscaling do 4k 50p. Mam świadomość, że jest to sztuczne podniesienie parametrów przez odtwarzacz co nie zmienia faktu, że na poprzednim kablu tego nie miałem. Oczywiście uprzedzając pytania nic nie zmieniałem w ustawieniach odtwarzacza ani telewizora. W jednym momencie wymieniłem kabel i od razu było inaczej.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Otóż na poprzednim tańszym kablu (przewodzie), maksymalne parametry obrazu podawane przy źródle blu ray były max. 4k 24p, teraz przy KAŻDYM filmie z bluray lub bluray 4k mam 4k 60p. Dodatkowo dla dvd także mam ten upscaling do 4k 50p. Mam świadomość, że jest to sztuczne podniesienie parametrów przez odtwarzacz co nie zmienia faktu, że na poprzednim kablu tego nie miałem. Oczywiście uprzedzając pytania nic nie zmieniałem w ustawieniach odtwarzacza ani telewizora. W jednym momencie wymieniłem kabel i od razu było inaczej.

Te magiczne 60Hz w filmach majachych 24 klatki na sekunde, nie bierze sie z wymiany kabla, tylko ze zmiany ustawien odtwarzacza. Dolery przeciw orechom, ze Twoj "stary" kabel zrobi to samo. Wystarczy, ze na chwile go podmienisz, nie zmieniajac zadnych ustawien odtwarzacza.
Oczywiscie istnieje spore prawdopodobienstwo, ze kable roznia sie jakoscia ich graniczne mozliwosci beda rozne. Jednak czy kabel radzi sobie dobrze, mozesz tez sprawdzic inaczej, chocby podlaczajac konsole PS4 i ustawiajac tryb 3840x2160 60 Hz (YUV4:2:0 albo RGB).
Poza tym, najlepiej bedzie, jesli jesli filmy bedziesz wypuszczal z odtwarzacza w ich naturalnym framerate tj 24 i 25 (DVD). Wymuszanie 60 klatek z takich zrodel konczy sie zwykle problemami z plynnoscia i gubieniem klatek. Upscalowac do 4k i tak bedzie telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Być może masz rację. Tak czy inaczej z odtwarzacza jestem zadowolony. Pozostaje mi jeszcze wymienić tv w salonie o czym piszę w innym wątku.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

Lowelas

New member
Nie da się nic powiedzieć o tym kabelku poza tym że ładnie wygląda i dobra cena. Jako krótki to moim zdaniem spoko. Jeśli jednak jakiś dłuższy kabel hdmi 4k to coś testowanego i pewnego. Szczególnie jak ktoś kupuje projektor i układa 10-15m to wtedy bez sensu kombinować, aby potem czkawką się odbijało. A takie krótkie to spoko, zawsze można zmienić.
 
Do góry