Słuchawki + Wzmacniacz ~1500 zł

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam :)

Powoli zaczynam poszukiwania nowych słuchawek. Moje Senki HD 202 już mają parę ładnych lat a poza tym fajnie byłoby podnieść jakość ;)

Wstępnie myślałem żeby przeznaczyć ok 800-900 zł na słuchawy a resztę tj 600-700 na (używany) wzmacniacz.

Chyba że ktoś miał do czynienia ze słuchawkami które łatwo się napędza to chętnie wysłucham propozycji, dodam tylko że "źródłem" będzie laptop, no a tam jak wiadomo karta dźwiękowa marnej jakości.

Jeśli już kupiłbym coś co napędzi dodatkowo słuchawy to może być to wzmacniacz nawet większych rozmiarów, tak jak wspomniałem wyżej będę tylko korzystał z laptopa w domu, więc nie musi być to coś w stylu Hegel Super.

Muzyka której słucham to w większości różnego rodzaju elektronika pokroju Moderat, Jean Michel Jarre, Royksopp, Paul Kalkbrenner, czasami hip-hop oraz rock, dlatego zależało by mi na niezłej podstawie basowej i niejazgotliwej górze.

Jeden aspekt co do wygody... dobrze żeby pady były dosyć obszerne bo jest na co zakładać ;)

Nie miałem nigdy okazji słuchać słuchawek z trochę wyższej półki dlatego chętnie posłucham propozycji i od razu zapytam gdzie można odsłuchać słuchawek w stacjonarnym sklepie w Krakowie lub Katowicach, ewentualnie w bliskich rejonach ;)

Pozdrawiam i z góry dzięki za propozycję!
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pod uwagę biorę na razie Focal Listen, Sony MDR-1A i AKG K550. Dobrze byłoby je założyć i odsłuchać, w tym tygodniu na noc pracuję więc może być ciężko ;)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakup w "ciemno". Po dosyć dobrej cenie zakupiłem Sony, w razie nie spasowania co do brzmienia straty nie będzie ;) Co do AKG trochę mnie to zdziwiło ale dosyć ciężko będzie z odsłuchem , o ile Focal Listen jest w salonach Denona o tyle K550 ciężko dostać na sklepie, jedynie przez zamówienie.
Jeśli Sony nie podpasują poszukiwania wznowie.
 
Do góry