Zestaw głośnomówiący do samochodu - jaki?

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie , potrzebuje wiedzy i porady od praktyków używających zestawy głośnomówiące w samochodzie - jaki polecacie ?. Mój będzie sparowany jedynie z jednym telefonem. Nie potrzebuje wyświetlacza ani innych bajerów. Zależy mi jedynie na dobrej jakości rozmów , w tym aby druga osoba nie miała efektu "echo"
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak doinstalujesz w smartfonie np Cyberon Voice Commander to możesz wybierać numery głosowo.
Nie używałem tej app od dawna ale chyba gada też kto dzwoni więc widomo czy odebrać czy odrzucić.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Do AWGUST72
Mam też Bury Easy Touch Pro.
Odkad zmieniłem samochód to leży biduś nie używany. Też beż zarzutów się sprawował i jest w zasadzie do zbycia.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jest. Padło na zestaw Jabra Tour i to dosłownie bo dostałem go jako przyśpieszony prezent mikołajkowy od żony. Po dwóch dniach użytkowania i przeprowadzeniu ok 20 rozmów mogę powiedzieć, że :

1.po zakupie musiałem wgrać uaktualnienie oprogramowania tak aby menu i komendy głosowe były w języku polskim. Trwało to dosłownie moment a wymagało podłączenia zestawu do kompa i pobrania odpowiedniego pliku ze strony producenta.

2.zestaw wykonany jest z solidnego plastiku a metalowa "płetwa" pewnie trzyma zestaw na daszku przeciwsłonecznym. Nie ma możliwości aby to spadło podczas jazdy.

3. po pierwszym włączeniu problematycznie "miły" głos kobiecy ale już w języku polskim, przeprowadza nas przez "wielce" skomplikowany proces parowania telefonu z zestawem. Trwa to również kilkanaście sekund i nie ma z tym żadnym problemów.

4.urządzenie po odpaleniu zostawiamy włączone. Posiada bowiem funkcję ,która dezaktywuje zestaw po odejściu od samochodu i automatycznie go włącza praktycznie zaraz po wejściu do środka. Jest to przydatna funkcja bo z jednej strony nie musimy pamiętać o konieczności jego włączania i wyłączania , no i z drugiej strony oszczędza baterię.

5. wygląd jest nowoczesny , powinien się podobać ale to akurat drugorzędna cecha

6. no i najważniejsze czyli jakość rozmów. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aby prowadzone rozmowy były aż tak dobrze słyszalne, wyraźne i głośne. Nawet przy jeździe ponad 120 km/h można swobodnie prowadzić rozmowę. Tu Jabra zaskoczyła mnie jak najzupełniej pozytywnie. Dodaje ,że nikt z moich rozmówców nie skarżył się na jakość rozmowy.A i jeszcze to, iż nie ma efektu pogłosu czy echa co podobno zdarza się w innych zestawach.

7. nie wiem jak z czasem gotowości do pracy i samym czasem pracy. Producent podaje 20 godzin nieprzerwanych rozmów ale czy to prawda to okaże się w użytkowaniu. Do zestawu dołączony jest 1,5 kabel usb i ładowarka do mocowania w gnieździe zapalniczki.

8. urządzenie podobno umożliwia wykonywanie połączeń i odbieranie rozmów za pomocą komend głosowych. Piszę podobno bo potrzebna do tego aplikacja jest tylko na systemy OIS oraz Android. Ja mam Lumie z Windowsem wiec wypróbować tego nie mogłem. Jest też apka umożliwiająca lokalizację samochodu np na dużym parkingu ale również działa tylko na w/w systemach

Generalnie, jestem bardzo ale to naprawdę bardzo zadowolony z tego zestawu. Nie myślałem, że będzie to aż tak dobrze działać. Nie mam możliwości skonfrontowania Jabry z innymi zestawami np Parrot czy Platronics - być może oferują jeszcze lepszą jakość rozmów lub inne dogodne funkcje. W końcu ten model Jabry kosztuje niespełna 200 PLN , jednak dla mnie spełnia wszystkie wymagania i mogę go polecić z czystym sumieniem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry