Słuchawki nauszne do 400 zł +/- 100 zł

Murinio_86

Member
Witam
Panowie poszukuję słuchawek nausznych do kwoty 400 zł. Muzyka jakiej słucham to Dire Straits, Allan Talyor, Chris Jones, Vaya Con Dios, Peter Gabriel, Example. Najczęściej będą używane ze wzmacniaczem i cd, zdarzy się laptop lub spyphone. Lubię czyste brzmienie, z odrobiną basu, ale żeby nie przytłaczał całej reszty.
Możecie coś doradzić, jakieś model. Na słuchawkach kompletnie się nie znam, znam tylko marki, ale nie wiem jakie mają brzmienie.
Wybiorę się także na odsłuch i tu pytanie jak odsłuchać słuchawki i gdzie? Jakie źródło podłączyć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam do sklepu w Olsztynie ul.Dworcowa 44
Wybierzesz sam albo z poradą z najlepszych modeli w klasie różnych firm.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mi nie podchodzi granie AKG za dużo góry, Focal Spirit One S są mega polecam bo za tą kasę nie ma nic lepszego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Akg k550 i polecam. W swojej cenie (pierwsza wersja około 500zł) to dobre wygodne słuchawki. Nie maja podbitego basu więc nie każdemu mogą się spodobać. Są łatwe do napędzenia. Ja je używam pod laptopem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko akg550 juz nie dostepna a szkoda. Mk2 cena chyba grubo przesadzona.

Chyba sie jednak w ciemno zdecyduje na sluchawki Borixona, firma Focal chyba do czegos zoobowiazuje :) A cena 395 wydaje sie byc atrakcyjna.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Tylko akg550 juz nie dostepna a szkoda. Mk2 cena chyba grubo przesadzona.

Chyba sie jednak w ciemno zdecyduje na sluchawki Borixona, firma Focal chyba do czegos zoobowiazuje :) A cena 395 wydaje sie byc atrakcyjna.
Bierz w ciemno, będziesz kolejnym, z tym że kumpel posłuchał u mnie i zaraz kupił. Super słuchawki.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mogę Ci swoje walnąć za 300 zł lub ogarnąć AKG K550 za 400 kilka razy wyjęte z pudła ale z paragonem itp...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
400zl, przecież nie pisze tu żeby handlować heheh, ostatnio widziałem używane na allegro licytacja trwała jeszcze 4 dni a już było 480zl w dobrym lecz nie idealnym stanie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak ktoś szuka słuchawek i lubi dźwięk Onkyo, Klipscha, to proponuję BEYERDYNAMIC CUSTOM ONE PRO. Dla lubiących wokal, niuanse wyciągnięte z nagrań a zarazem spójność, z mniejszą ilością basu (dla mnie jest idealnie), wybrałbym AKG 550. Focali nie słyszałem, ale jak grają tak jak kolumny, to pewnie też warto było by je posłuchać. AKG mam już parę lat i za każdym razem jak wyciągam je z pudełka, moja żona mówi "wyciągnąłeś słuchawki", bo woń skóry roznosi się po pokoju. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No mi Borixon zalatwil AKG K550. Nowki przyszly zdazylem pomacac, powachac sprawdzic czy dzialaja i zonka mi je schowala az do gwiazdki :(
Wygladaly bajecznie, piekne wykonanie, same sluchawki troche plytkie brakuje in z 1cm glebokosci no i ciezki jest ten palak. Bynajmniej tak sie mi wydaje na tebpierwsze 5 minut.

Mialem tylko czas na proby na dwoch utworach odrazu poszla Peszek i Soad ale wydaje mi sie ze bas podbity mocno. Borixon mowil ze powinno byc odwrotnie zobaczd po gwiazdce :)


Teraz wpadlem na pomysl zakupu wzmacniacza na lampie do sluchawek z DAC do kompa. Co myslicie o tym? Warto? Dostane cos w granicach 500 - 600zl?
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
W AKG 550, bas jest dużo słabszy niż w Bayerdynamic-ach. Tam to chce głowę urwać. WEDŁUG MNIE w AKG jest idealnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry