Nowy telewizor - pomocy

sebeksh

New member
Witam.

Potrzebuję nowy telewizor. Preferuję marki Samsung i Sony, bardziej skłaniam się do tej drugiej, gdyż Samsunga mam obecnie.

Odległośc od ekranu 3m.

Wymagania:

minimum 48 cali
Full hd wystarczy
nie musi być smart
max 2500zł

Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, mam na oku 2 modele Sony, mianowicie KDL-48WD655 i KDL-48W705c, z tej dwójki wolę ten pierwszy gdyż 705c ma edge led czyli gorsze podświetlenie.

No chyba, że się mylę to który TV z tych dwóch, ewentualnie jakieś inne ciekawe propozycje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 48WD750.
Ale wszystkie modele co podałeś są na matrycy 50 Hz.
Rozumiem, że to wystarcza ?
 

sebeksh

New member
48WD750? A to taki jest w ogóle?

Nie bardzo znam się na takich rzeczach, więc nie do końca wiem co kryje się pod pojęciem 'matryca 50hz'.

TV głównie pod xboxa one i nc+, ale nie katuje w gry po 5 godzin dziennie, raczej po 2-3h tygodniowo, więc nie wymagam nie wiadomo czego.
 

sebeksh

New member
Niezbyt mi to wyjaśniło, ale może spróbujmy od innej strony.

Samsung UE48J5000 też ma 50? Bo ten telewizor mają rodzice i wygląda bardzo dobrze.

Ewentualnie właśnie prosiłbym o jakieś inne propozycje lepszych TV do 2500zł.

I jeszcze jedno - piszesz, że oba mają 50hz, a w specyfikacji jest napisane, że 200hz. Czym różnią się te parametry? :p
 
Ostatnia edycja:

sebeksh

New member
Witam.

Telewizor mam od 2 tygodni i sprawuje się wyśmienicie!! Mam tylko jedno pytanie - bajki w 3d prezentują się mega, filmy gorzej, bo słabo widać efekt 3d. To jest wina jakości filmu czy czegoś innego?

pozdrawiam
 
Do góry