jakie kable do dali zensor 7 i marantz sr6007

siamer

New member
Witam.

W nie dlugim czasie bede sie przeprowadzal do nowego mieszkania. W moim starym mieszkaniu kable mam w scianach (zwykle bezfirmowe kable) ale jako ze teraz bede i tak potrzebowal nowych kabli do glosnikow postanowilem kupic troche lepsze. Kwota jaka moge wydac za metr to okolo 40 zl... jak narazie widzialem qed ruby anniversary. Co powiecie mi o nich ? nadza sie ? czy jest cos "lepszego" w tej cenie ?

pozdrawiam...
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja mam Melodika o przekroju 4.0
Kupione jako alternatywa do zwykłych miedziaków.
Jestem z nich zadowolony. Sporo basu.
QED to dobra marka, więc też powinny zdać egzamin.
Z dobrych i niedrogich może Kimber 4PR?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Qed jest niezłym kablem ,świetne są też Tara Labs nawet tańsze modele .Jeżeli zależy Ci na przejrzystości i wysokich tonach Monster XPHP ,dość subtelne brzmienie z dobrym basem - Supra ,bardzo dobre są też kable Inakustik z serii Atmos ,muzykalność Dali podkreślą Cable Talk, ale tutaj w grę wchodzą kable używane gdyż nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje
Możliwości jest sporo
 

siamer

New member
krzysztofradio wlasnie nad nimi myslalem hehehe.

teray wpadly mi w oko jeszcze jedne: QED XT40, zbieraja naprawde dobre opinie... co o nich myslicie ?
pytam was o zdanie bo audiofilem nie jestem ale skoro zmieniam kable to chce kupic jakies dobre (ale nie takie za 2000zl hehe)...

pozdrawiam...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dla Dali ktoś produkuje te przewody ,podobnie było w przypadku innej duńskiej firmy Jamo ,ona również oferowała kable High Resolution Frequency Control ,oraz High Definition
 

lobos

New member
Bez reklam
Proponowałem takie do 40zł/mb, ale jak może być drożej to weź Tellurium Q Blue.
Same pozytywne opinie. U nas a forum też co raz bardziej popularne ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moje zdanie jest takie; Kable warto wymienić na lepsze, ale w przypadku podłączenia kolumn do amplitunera jest to mało sensowne.
Po drugie kable QED, które wymieniłeś są dobrym wyborem. Ciężko jednak przewidzieć jak zagrają z nieco ciemnymi Zensorami w połączeniu z nieco jasnym, ale jednak tylko amplitunerem. QED wg mnie należą do kabli z pogranicza neutralny/jasny. Zależy czego oczekujesz.
Pamiętaj tez, że jeśli planujesz w przyszłości wymianę lub dokupienie wzmacniacza stereo to mogą one zagrać, a raczej na pewno zagrają inaczej niż z amplitunerem. Kable kupuje się na samym końcu do już ustalonego systemu kolumny/elektronika.
 

siamer

New member
@lobos kable ktore poleciles nie watpie ze sa dobre ale to koszt okolo 17funtow za metr najtaniej wiec za drogo... naprawde max to 50 zl (10 funtow) za metr...

@krzysztofradio naprawde nie wiem czy kupie kiedys wzmacniacz bo tak jak wspomnialem nie jestem audiofilem i nie wiem czy bym widzial roznice :p kiedys jak bede mial okazje musze gdzies sprawdzic jak to gra na amplitunerze i wzmacniaczu ale mieszkam w "wiosce" gdzie nie ma porzadnego sklepu" hifi i ciezko...

Panowie jeszcze znalazlem Chord Clearway ktore wedlug whathifi sa kablami roku 2015 i w cenie tez sie mieszcza...

pozdrawiam i dzieki za Wasze opinie !

(Edit)
Chcialbym aby kable troszke "rozjasnily" zestaw, nadaly mu lekkosci...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
krzysztofradio naprawde nie wiem czy kupie kiedys wzmacniacz bo tak jak wspomnialem nie jestem audiofilem i nie wiem czy bym widzial roznice...
O to się nie martw. Każdy słyszy różnice.
kiedys jak bede mial okazje musze gdzies sprawdzic jak to gra na amplitunerze i wzmacniaczu ale mieszkam w "wiosce" gdzie nie ma porzadnego sklepu" hifi i ciezko.
Jeśli tak, to albo jedziesz do sklepów, płacisz kaucję i przywozisz po weekendzie. Jeśli nie to zamawiasz przez Internet i zwracasz.
Panowie jeszcze znalazlem Chord Clearway ktore wedlug whathifi sa kablami roku 2015 i w cenie tez sie mieszcza... (...) Chcialbym aby kable troszke "rozjasnily" zestaw, nadaly mu lekkosci...
Jeśli tak, to na pewno nie brałbym Chorda. Zostań przy QED.
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
@krzysztofradio az tak zle oceniasz kable Chord'a ? tutaj wklejam link do nich na whathifi Chord Company Clearway review | What Hi-Fi? (chyba regulamin nie zabrania?)

czyli wziasc QED Reference XT40 ? tez jakos najbardziej one mi sie widza...

jeszcze dodatkowe pytanie czy potrzebuje banany ? moge zamocowac sobie kabel poprostu dokrecajac go i tyle... jakos moim zdaniem tak jest pewniej. I tak na pewno nie bede zestawu rozkladal na czesci czesto...

no i jescze jedno :D skoro o kablach mowa a w temacie nie napisalem jakich hehe... czy jest sens kupowac drogi kabel HDMI ? Moim zdaniem nie ale chce poznac Wasze zdanie... moim zdaniem taki przewod prolinka albo innej firmy okolo 50 zl powinno byc ok jakosc wykonania ... ?

pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
no i jescze jedno :D skoro o kablach mowa a w temacie nie napisalem jakich hehe... czy jest sens kupowac drogi kabel HDMI ? Moim zdaniem nie ale chce poznac Wasze zdanie...

Zależy czego się oczekuje i co się podłącza tym kablem .Podobnie jest w przypadku kabli głośnikowych ,wiele osób nie potrafi wychwycić różnicy pomiędzy zwykłym kablem za kilka złotych i kablem za 50zł/metr - rzeczywiście w takim przypadku nie ma sensu kupować drogie przewody

Zanim się kupi cokolwiek ,kable głośnikowe najlepiej wypożyczyć sobie do domu ,z tym nie powinno być problemu
 

siamer

New member
@przemko77 oczekuje super obrazu. amplituner bedzie podlaczony do TV no i blue ray do amplitunera no i xbox do amplitunera... to moze tak zapytam jaki kabel HDMI kupic aby byl dobry tak w okolicy 50zl... prolink jest ok ?

TV ktory planuje kupic nie dlugo to PRAWDOPODOBNIE Philips 55pus6561 ale do tego jeszcze wrocimy bo to za kilka miesiecy... (chyba :D)...

i jeszcze maly offtopic: mam takie cos (dostalem) czy moge to jakos uzyc ? o ile wiem to koncowka mocy tak ?
PicSend.net - Up it and Send it | Viewing: 586162IMG_20160802_16493.jpg
viewer.php


pozdrawiam...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
@krzysztofradio az tak zle oceniasz kable Chord'a ? tutaj wklejam link do nich na whathifi Chord Company Clearway review | What Hi-Fi? (chyba regulamin nie zabrania?).
Nie napisałem, że źle je oceniam, ale wg mnie do Twoich potrzeb się nie sprawdzą, a testy w prasie kompletnie nic nie znaczą... :)
czyli wziasc QED Reference XT40 ? tez jakos najbardziej one mi sie widza... ?)
Tak jak piszemy - wszystko zależy od potrzeb, preferencji, itd.
jeszcze dodatkowe pytanie czy potrzebuje banany ? moge zamocowac sobie kabel poprostu dokrecajac go i tyle... jakos moim zdaniem tak jest pewniej. I tak na pewno nie bede zestawu rozkladal na czesci często...?)
Oczywiście, banany to wygoda i wbrew pozorom - pewność i też ładniejsze połączenie. Tu jakoś mi zgrzyta; szukasz kabli za 40 zł /m a chcesz je tak po prostu wkręcić w gniazda? To nie przystoi :D
Banany i jeszcze raz banany
no i jescze jedno :D skoro o kablach mowa a w temacie nie napisalem jakich hehe... czy jest sens kupowac drogi kabel HDMI ? Moim zdaniem nie ale chce poznac Wasze zdanie... moim zdaniem taki przewod prolinka albo innej firmy okolo 50 zl powinno byc ok jakosc wykonania ... ?
Jak najbardziej. Tez używam Prolinka i jest OK. Wybierz takie o dobrej solidnej konstrukcji, nie taki za 10 zł z marketu, które rozlecą się przy drugim przepięciu.
 

siamer

New member
@krzysztofradio czytalem poprostu ze banany sa dobre dla ludzi ktorzy czesto przepinaja kable ja je zamontuje i tyle... ale skoro radzisz banany to beda banany ;) nie chodzilo mi o oszczednosc ale o jakosc. gdzies czytalem ze czym minej laczen tym lepiej...

@Daniyal9 sprawdze je...

dzieki !
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To prawda, że im mniej łączeń tym lepiej, ale czy to usłyszysz? :)
Prawdą jest również to, że dobrze się sprawdzają tam, gdzie częściej przepinasz kable - jest wygodniej, wtyki też są wtedy zabezpieczone przed rozwarstwianiem na poszczególne żyłki (jeśli taką budowę ma przewodnik).
Wg mnie kable cięte z metra bezpośrednio zakręcone w gniazda głośnikowe wyglądają mało profesjonalnie - delikatnie pisząc, bardziej przypominają wg mnie plastikowe zestawy na sprężynkowych zaciskach ;)
Przykładowa dyskusja:
Czy wtyki bananowe mogą popsuć dźwięk??? - Kino domowe - Audiostereo.pl


Staraj się szukać bananów na dwie śruby, nie na jedną.
Bardzo dobrymi wtykami są takie, które po włożeniu w gniazdo trzeba dodatkowo zakręcić, przez co przesuwa się specjalna rozpórka rozpierająca bolec na (najczęściej 4 lub 2) części.
Takie połączenie jest najsolidniejsze i kompletnie uniemożliwia wyjęcie wtyku bez uprzedniego rozkręcenia, nie wspominając o przypadkowym wypadnięciu. Wadą takiego połączenia jest to ,że gdy przypadkowo zahaczysz o kabel, to jest spore ryzyko, że kolumna lub wzmacniacz wyląduje na podłodze (jeśli nie masz nieuważnej żony lub biegających dzieci - spokojna głowa) ;)
TBC050_201.jpg





Bardzo udanymi wtykami są też takie Vitalco. Są nieco większe od zwykłych za 5 zł, ale są nieco pewniejsze, mocno leżą w gnieżdzie i mają wygodną gumkę na obudowie.
2636-3878-large.jpg



Wtyków bananowych jest sporo, do wyboru do koloru ;)
Nie ma się co powtarzać,
http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/103625-jakie-banany-polecacie.html
Tutaj była kiedyś dyskusja na ten temat :)


Zawsze możesz też zaszaleć i poprosić o zakonfekcjonowanie kabli oryginalnymi wtykami QED, typu AirLock. Sklepy mają do tego specjalną maszynkę zaciskową. Wadą tych wtyków wg mnie jest bardzo słaba powierzchnia styku, szybkie "luzowanie" tego drucika, kiepskie przyleganie - mi latały w gniazdach, ale kable miałem pożyczone, więc być może wynikało to ze zbyt częstego używania, co mimo wszystko nie powinno mieć miejsca.
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
o wyglad sie nie martwie bo i tak glosniki beda przeciez staly tylem do sciany wiec nikt tam zaglodac nie bedzie... ale skoro mowisz ze lepiej banany to wezme banany, wezme pewnie airlocki do kompletu bo montuja je do tych kabli, sam nie bede sie bawil w montowanie bo znajac zycie dzwiek bedzie jak z "jamnika" pozniej hehe...

dzieki Panowie!

pozdrawiam...
 
Do góry