Pełne okablowanie KD

zibiwaw

New member
Witam
Mam pytanie, jakie kable są potrzebne aby zestaw kina domowego funkcjonował na maxa i wydobyć jego najlepsze mozliwości.Chce przeznaczyć na wszystkie kable około 700 zł. Jakie przewody brać pod uwagę przy odsłuchu i kupnie.
Pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
zibiwaw napisał:
Witam
Mam pytanie, jakie kable są potrzebne aby zestaw kina domowego funkcjonował na maxa i wydobyć jego najlepsze mozliwości.Chce przeznaczyć na wszystkie kable około 700 zł. Jakie przewody brać pod uwagę przy odsłuchu i kupnie.
Pozdrawiam
700zł to dużo i mało.
Dużo...jak masz KD za 1500zł
Mało...jak masz KD za 15000zł
czyli
napisz do jakiego sprzetu dobierasz kable.
ps. jest np. componemt za 699zł długości 2mb, ale takiego raczej nie potrzebujesz.
 

zibiwaw

New member
rafix01 napisał:
700zł to dużo i mało.
Dużo...jak masz KD za 1500zł
Mało...jak masz KD za 15000zł
czyli
napisz do jakiego sprzetu dobierasz kable.
ps. jest np. componemt za 699zł długości 2mb, ale takiego raczej nie potrzebujesz.


Jestem przed zakupem kina domowego myślę, że wydam około 7tyś. za całość.Chciałbym mieć swoje typy w kablach przy odsłuchu razem z elektroniką. Amplituner Yamaha 659, Harman Kardon 245, Cambridge Audio 540v2,Onkyo 604,Denon 1907.Kolumny Tannoy Mercury, JBL Northirge,Celestion, Mission. Oczywiście inne kombinacje również biorę pod uwagę, po świetach wybieram sie na odsłuch,myślę ,że coś wpadnie w "uszy"
 

rafix01

Member
Bez reklam
zibiwaw napisał:
Jestem przed zakupem kina domowego myślę, że wydam około 7tyś. za całość.Chciałbym mieć swoje typy w kablach przy odsłuchu razem z elektroniką. Amplituner Yamaha 659, Harman Kardon 245, Cambridge Audio 540v2,Onkyo 604,Denon 1907.Kolumny Tannoy Mercury, JBL Northirge,Celestion, Mission. Oczywiście inne kombinacje również biorę pod uwagę, po świetach wybieram sie na odsłuch,myślę ,że coś wpadnie w "uszy"
dołóż jeszcze 350zł i będzie 15% kwoty KD na kabelki a to już jest dobrze ;)
Najważniejsze kable to:
DŹWIĘK:
analogowy RCA dvd/amp lub cd/amp (stereo)...tu cyfrowe kable w porównaniu z analogowym się chowają
głośnikowy przód może nawet bi-wire (stereo) można jeszcze się pokusić o taki sam model kabla do kolumny centralnej (KD) ale to wtedy jak zostanie kasa (a pewnie nie zostanie :p )
cyfrowy (coax) dvd/amp (KD) optyczny sobie odpuść, fakt jest mniej podatny na zakłócenia ale spłaszcza dźwięk
dobre RCA do suba

OBRAZ:
hdmi dvd/TV (skalowanie obrazu z dvd np. do 720p) lub sat/tv (sygnał HD)
lub component (bez skalowania obrazu) + RCA (dźwięk)...zależy czy kupisz dvd ze skalerem czy bez
euro (jeżeli będziesz korzystał) sat/tv (sygnał SD)

NIe wiem czy masz tuner HD wtedl liczba kabli wzrośnie :cool:

Ja zrobiłem tak: kupiłem KD, potem wypożyczałem różne kable do domu i na spokojnie porównywałem...trwało to wszystko 1 m-c :-D i wybrałem audioquesta.

http://www.audioklan.com.pl/www-produkty.php?cmod=005.004. (wybierz kable)

Firmy: dźwięk - audioquest (link w moim podpisie), kimber kable, ixos, tańsze profigold, techlink
Obraz: audioquest, profigold (np. euro pgv7000), techlink
to tak na szybko.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
rafix01 napisał:
dołóż jeszcze 350zł i będzie 15% kwoty KD na kabelki a to już jest dobrze ;)
A jeszcze lepiej znaleźć sklep, gdzie te same kable będą o połowe droższe i mamy zachowany wspólczynnik cena/jakość. ;)

ArtS :)
 

zibiwaw

New member
rafix01 napisał:
dołóż jeszcze 350zł i będzie 15% kwoty KD na kabelki a to już jest dobrze ;)
Najważniejsze kable to:
DŹWIĘK:
analogowy RCA dvd/amp lub cd/amp (stereo)...tu cyfrowe kable w porównaniu z analogowym się chowają
głośnikowy przód może nawet bi-wire (stereo) można jeszcze się pokusić o taki sam model kabla do kolumny centralnej (KD) ale to wtedy jak zostanie kasa (a pewnie nie zostanie :p )
cyfrowy (coax) dvd/amp (KD) optyczny sobie odpuść, fakt jest mniej podatny na zakłócenia ale spłaszcza dźwięk
dobre RCA do suba

OBRAZ:
hdmi dvd/TV (skalowanie obrazu z dvd np. do 720p) lub sat/tv (sygnał HD)
lub component (bez skalowania obrazu) + RCA (dźwięk)...zależy czy kupisz dvd ze skalerem czy bez
euro (jeżeli będziesz korzystał) sat/tv (sygnał SD)

NIe wiem czy masz tuner HD wtedl liczba kabli wzrośnie :cool:

Ja zrobiłem tak: kupiłem KD, potem wypożyczałem różne kable do domu i na spokojnie porównywałem...trwało to wszystko 1 m-c :-D i wybrałem audioquesta.

http://www.audioklan.com.pl/www-produkty.php?cmod=005.004. (wybierz kable)

Firmy: dźwięk - audioquest (link w moim podpisie), kimber kable, ixos, tańsze profigold, techlink
Obraz: audioquest, profigold (np. euro pgv7000), techlink
to tak na szybko.


Sposób z wypozyczaniem kabli bardzo dobry tylko czy wszyscy sprzedawcy tak chętnie udostępnią. Ale warto wypróbować, chyba, że w trakcie odsłuchu wszystko zagra ok to biorę od razu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie przesadzajmy z kablami :) posłuchaj sobie samego glosnikowego za 3,50 pln i za 1000pln , bedziesz wiedzial jaka jest roznica. pamiętaj, że to tylko kabelek do przednich :)
 

zibiwaw

New member
blackninja napisał:
Nie przesadzajmy z kablami :) posłuchaj sobie samego glosnikowego za 3,50 pln i za 1000pln , bedziesz wiedzial jaka jest roznica. pamiętaj, że to tylko kabelek do przednich :)


Posłucham tych za 3,50 pln i droższych do granicy 60 pln za metr(fronty 2x2,5m) ale na pewno nie za 1000 dla mnie to już lekka przesada:)
 

Zorro

New member
Polecam naprawdę niedrogie ProCaby LS25 - miażdżą wszystko do 30zł/m.
Nie ma sensu kupować lepszych do średniego systemu. Jeśli chodzi o IC, polecam samemu coś sklecić, bardzo dobre efekty. Jeśli nie chcesz zabulić dużo na kable do obrazu, weź Profigolda - jest całkiem dobry.
 

zibiwaw

New member
Zorro napisał:
Polecam naprawdę niedrogie ProCaby LS25 - miażdżą wszystko do 30zł/m.
Nie ma sensu kupować lepszych do średniego systemu. Jeśli chodzi o IC, polecam samemu coś sklecić, bardzo dobre efekty. Jeśli nie chcesz zabulić dużo na kable do obrazu, weź Profigolda - jest całkiem dobry.

Biore pod uwagę dzięki za info, dobierając kable nie chce popaśc w paranoję i brać niewiadomo jak drogie przewody. Dobrze wiedzieć z czego wybierać, słuchać i mieć swoje typy.
 

rafix01

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
A jeszcze lepiej znaleźć sklep, gdzie te same kable będą o połowe droższe i mamy zachowany wspólczynnik cena/jakość. ;)

ArtS :)
:D :D :D to też jest sposób :D :D :D
blackninja napisał:
Nie przesadzajmy z kablami :) posłuchaj sobie samego glosnikowego za 3,50 pln i za 1000pln , bedziesz wiedzial jaka jest roznica. pamiętaj, że to tylko kabelek do przednich :)
tu się nie zgodzę
1. sam miałem za 3,5zł/mb i zmieniłem na 70zł/mb + interkonekt za 399zł. Co to doało...jakby dodatkowy korektor dźwięku, scena poukładana, głębia inna itp. Gdzieś to już pisałem, słucham w stereo a wokal jakby z centralnego (a nie z frontów), pierwsze wrażenie lekko dziwne, ale teraz to inaczej nie wyobrażam sobie słuchania muzyki ...każdy kto u mnie słucha od razu to zauważa (usłysza :D ) przy tych za 3,5zł/mb tego "efektu" nie było
2. kolega też nie wierzył w przewody (sprzet yamaha, B&W), "śmiał sie ze mnie" :cry: zabrałem pod pache swoje kabelki podłączyliśmy i szczena mu opadła co jego klocki jeszcze potrafią = kupił kabelki te same.

zibiwaw napisał:
Pewnie sie znajdzie ale gdzieś musi być granica i pewnie czym szybciej kupię tym lepiej dla portfela
oczywiście w pewnym momencie płacisz za super technologie (czyste srebro jako przewodnik, zgrzewane wtyki a nie lutowane...ale to może widać w sprzecie za dziesiątki tysięcy PLN-ów)

Zorro napisał:
Jeśli chodzi o IC, polecam samemu coś sklecić, bardzo dobre efekty. Jeśli nie chcesz zabulić dużo na kable do obrazu, weź Profigolda - jest całkiem dobry.
Aby samemu cos dobrze zrobić "niestety" trzeba mieć dobre materiały wyjściowe, ktore też kosztują......mialem (równolegle ze sklepowym) z allegro AQ copperhead tak z ciekawości, był tańszy od sklepu o 50%...wykonanie o 50% gorsze, dźwiek podobnie...tu jest Twój wybór i Twoja kasa.
Profigold jak najbardziej. Tu miałem AQ za 299zł i Profi PGV7000 za 179zł i musze przyznac, że AQ poległ :D
 

Skibus

New member
pomyśl i przedewsztkim posłuchaj kabelków WireWorld Luna5. Lubią sie z CA, przy niedrogich systemach często się sprawdzają. Z IC mozna pójść wyżej np Atlans5, ale przy KD nie warto IC Luna5 całkowicie wystarczy
 

zibiwaw

New member
Skibus napisał:
pomyśl i przedewsztkim posłuchaj kabelków WireWorld Luna5. Lubią sie z CA, przy niedrogich systemach często się sprawdzają. Z IC mozna pójść wyżej np Atlans5, ale przy KD nie warto IC Luna5 całkowicie wystarczy


Oczywiście posłucham, czytałem równiez recenzje WireWorlda L5(budowa symmetricoax).Myśle właśnie o CA z Celestion f28 jak to zagra, słuchałem z Denonem 1907 i było tak dobrze , że kumpel kupił Denona.:cool:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o porównanie, to przy CA 540R w szranki może stawać dopiero Denon 2307. Denon 1907 nie jest dla tego CA konkurencją.

ArtS :)
 

ThYX

New member
ArtS007 napisał:
Jeśli chodzi o porównanie, to przy CA 540R w szranki może stawać dopiero Denon 2307. Denon 1907 nie jest dla tego CA konkurencją.

ArtS :)
@ArtS
Mam Denon 2307, jaki klocek (innej firmy) musiałbym zabrać na testy aby odczuł różnicę na plus ? Chodzi mi właściwie tylko o stereo.. ? A.. jestem zadowolony ze swojego Denona ... chciałbym tylko wiedzieć, czy dodanie klocka do mojego zestawu ma jakiś sens.
 
Do góry