Problem z połączeniem laptop - TV po Wi-Fi.

sn00p

New member
Cześć.
Mam problem z wyświetlaniem obrazu z laptopa/tabletu na TV przez Wi-Fi.

Po kolei, sprzęt:
- telewizor Thomson 55UA6406.
- laptop Asus X552CL z kartą Wi-Fi: Mediatek MT7630E
- tablet DELL Venue Pro 11 z kartą Wi-Fi: DELL Wireless 1538
- router Huwaei B593-22.

Telewizor, laptop i tablet są połączone z routerem.
Na każdym z osobna sieć działa bez problemu.

Telewizor posiada funkcję "Łącze WiFi TV", któa opisana jest jako "Wyświetlaj zawartość urządzenia kompatybilnego z Miracast z systemem Android na ekranie telewizora".

W laptopie lub tablecie wybieram opcję "Wyświetlaj na innym ekranie" lub "Połącz", pojawia się urządzenie oznaczone "TV_ed7b", klikam połącz.
Przez dłuższy moment mieli, w połączeniach sieciowych pojawia się nowe połączenie z urządzeniem o nazwie: "Wi-Fi Direct Virtual Adapter". Po chwili komunikat informuje mnie, że nie można połączyć z ekranem, brak jakiegoś kodu błędu, czy czegoś takiego.

Kombinowałem z ustawieniami karty sieciowej, różnymi sterownikami, ustawieniami Wi-Fi z poziomu routera - NIC.

Telefon komórkowy (Xiaomi Redmi Note 3) łączy się bez problemu, tyle że bez dźwięku.
Co dziwne, po takiej nieudanej próbie połączenia z laptopem/tabletem mój telewizor się zawiesza - nie reaguje na pilota, wisi na ekranie z komunikatem "łącznie".
Co jeszcze dziwniejsze, dekoder HD5500s z CyfrowegoPolsata podłączony przez HDMI wchodzi w tryb wideo z rozdzielczością 576p...

Ktoś ma pomysł co tu się wyprawia i jak to ogarnąć?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
No tak, z telefonu wyświetla, bo ma androida, z kompa nie bo ma Windowsa. Żeby wyświetlić zawartość komputera, a raczej żeby uzyskać widok pulpitu bez połączenia kablem potrzebna jest funkcja Widi. Czyli tv musi to mieć jak i komputer musi posiadać odpowiednie parametry. Tv Lg, Sharp no i kiedyś Toshiba miała taką funkcję. Komputer musi mieć i5 jeżeli chodzi o procesor oraz kartę sieciowa z Intela. Jako bezprzewodowy monitor w takiej konfiguracji jak posiadasz nie uzyskasz. Możesz użyć funkcji dlna do odtwarzania filmów z dysku.
 

sn00p

New member
slawko_23, dzięki za pomoc!
Dotarłem do takiego malutkiego narzędzia/apki Intela, która sprawdza kompatybilność urządzeń.
Dziś przetestuję jeszcze laptopa Lenovo x230, który spełnia wszystkie wymagania (proc+karta).
Jak wrócę do domu to sprawdzę też mojego Asus'a pod kątem WiDi, ale podejrzewam, że karta WiFi jest tutaj przeszkodą tak jak w DELL'u. Na szczęści używane, kompatybilne karty Intela to koszt ~20 PLN.

Pytanie o wymagania po stronie TV.
Gdzieś doczytałem, że wystarczy aby telewizor posiadał WiFi, prawda to?
Bo jeśli nie, to zostaje tylko Miracast i Android?
 
Ostatnia edycja:
Do góry