Android TV instalacja aplikacji nie dostępnych przez TV z pliku apk. - np. HBO GO

ksiazemicio

New member
Witam, niedawno kupiłem Android TV Sonego, pierwszym zaskoczeniem był fakt ze jeszcze nie ma dostępnej w storze aplikacji HBO GO. Jak można to obejść ?

trzeba mieć smartfon/tablet na androidzie, zalogować sie na tym samym koncie google na tv co na urzadzeniu mobilnym, a nastepnie:
-na telefonie/tablecie instalujemy "ultimate backup lite", "google dirve" oraz "hbo go"
-włączamy "ultimate backup light" na telefonie ze spisu aplikacji klikamy "hbo go" -> "backup" ->Google Drive
-nastepnie na telewizorze instalujemy z google store apke "ES File explorer", włączamy wybieramy zakładkę "cloud", synchronizujemy z naszym kontem na "Google Drive", otwieramy folder na którym utworzyliśmy backup hbo go, klikamy "instal"
- Hbo go powinno sie zaistalować, odpalamy aplikacjie przez "ES File explorer" z folderu z aplikacjami

Możemy tego sposobu uzyć do zainstalowania wszystkich aplikacji niedostępnych na Android tv, nie wszystkie będą działały w 100% poprawnie ale dopóki nie bedzie dedykowanego Hbo go jest to jakaś alternatywa. Drugi sposób to odpalenie na telefonie HBO GO i streaming na TV.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
https://www.youtube.com/watch?v=lbTojqcwVGo

Gdyby ktoś nadal szukał to tu jest połowiczne rozwiązanie. Połowiczne, dlatego że obsługa aplikacji na tv za pomocą pilota jest praktycznie niemożliwa, ale już touchpadem, myszką, pilotem dotykowym czy telefonem i tabletem tak.

Zapraszam. W opisie dodałem wszystkie niezbędne informacje.

Co do samego procesu instalacji, polecam ES File Explorer i narzędzie SENDER (jest w zakładce sieci). Można też przez chmurę, jak kto woli.
 
Ostatnia edycja:

jareckis

New member
Nie moge przeslac pliku przez es explorer

Mam ustawiony tel jako router (tv i tablet w jednej sieci podlaczone do routera jakim jest tel galaxy s8)
I przesylam z tabletu na tv i cos nie idzie
 
Do góry