Maksymalna długość optycznego kabla

kamilbalut

New member
Witam. Mam amplituner sony str-dg700 /Prosze o nie dyskutowanie na temat tego amplitunerka/. Chce sobie kupić karte dźwiękową do laptopa:
Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook (pcmcia) i chce to połączyć kablem optycznym. Problem w tym że laptopa używam w dosyć sporej odległości jak na takie połączenia. Mam na oku nie drogi kabelek o długości 10m i cenie 99zł http://www.allegro.pl/item178019182_sound_blaster_audigy_2_zs_notebook.html ).
Posiadam kilka albumów płyt w formacie DTS w postaci obrazu płyty na HDD(WinDVD chyba 8 ) . Zastanawiam się czy przy tej długości kabla nie będzie jakichś problemów.Proszę was o radę, wyjaśnienie ewentualnych problemów. Prośba skierowana raczej do tych wtajemniczonych.
 

ryan77

New member
Witam, ja również mam pytanie odnośnie kabla. W laptopie mam wyjście cyfrowe s/pdif natomiast w kinie domowym. wyjście optyczne czyli dwie różne końcówki, jaki kabel jest potrzebny do uzyskania połaczenia cyfrowego?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

greg hiszpan

New member
ryan77 napisał:
Witam, ja również mam pytanie odnośnie kabla. W laptopie mam wyjście cyfrowe s/pdif natomiast w kinie domowym. wyjście optyczne czyli dwie różne końcówki, jaki kabel jest potrzebny do uzyskania połaczenia cyfrowego?
Pozdrawiam.

jest kabel do kupienia, który ma ma dwa różne koncówki albo są przejściówki na toslink bo tak sie nazywa ten kabel /światłowód

jeżeli chcesz kupić kabel to kup toslink/mini jack ale lepiej przejściówke zawsze możesz kabelek wpiąć do innego urządzenia
np taki
http://www.playmp3.pl/tep/catalog/p...ducts_id/65?osCsid=s2a2s3s6vmpjvu11i4lkvklpf1

POZATYM WITAJCIE ,jestem jakiś czas ale sie nie ujawniałem

POZDROWIENIA DLA FORUMOWICZÓW
 

rafix01

Member
Bez reklam
kamilbalut napisał:
Witam, czy ktoś odpowie na moje pytanie? Chciałbym wiedzieć czy nie będzie problemów z komunikacją.
napisze tak, firma AQ (audioquest) robi optyki i 20mb co oznacza, że nie ma problemu z przesyłem ... jak bedzie u Ciebie...chyba też OK, choć za 99zł to kupuje się optyka ok. 3mb.
Może napisz coś o planowanym optyku a najlepiej zapodaj linka do kabelka
 

kamilbalut

New member
Dzięki za linka, jeszcze lepszy jest ten ze świecącymi końcówkami, ale najlepsze jest to że można go dowolnie włożyć (standardowe są spłaszczone i np. nie da się ich przekręciś a te najwyraźniej się da) Jeszcze raz dzięki za linka i pozdrawiam.
 
Do góry