65" LCD lub 55" OLED do 10 tysięcy

Insiak

New member
Witam.

Chciałbym kupić sobie nowy TV, głównie chodzi o większy rozmiar, gdyż z obecnej plazmy jestem bardzo zadowolony (Panasonic TX-P50GT60). Jako, że telewizor służy mi przede wszystkim do grania liczą się dla mnie dwie rzeczy:

- niski input lag
- świetna jakość obrazu w trybie gry

Obecna plazma nie dość, że ma cudowny obraz to jeszcze w trybie gry nic się praktycznie nie zmienia, wyłączona jest jedynie opcja od poprawy płynności.

No i teraz mam problem. Chciałbym większy ekran, ale nie kosztem jakości obrazu czy większego opóźnienia w sterowaniu. Czy znajdzie się coś co godnie zastąpi mój sprzęt ?

Budżet to około 10 tysięcy zł. LCD LED, OLED, 4K, Curved - mało istotne, na 3D mi nie zależy. Najważniejsze by nie był to sprzęt gorszy niż mój obecny.

PS. Za ile opłaca się sprzedać Panasonica TX-P50GT60E ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trudno ocenić za ile ktoś kupi ....

Następca do tych potrzeb :
- Philips 65PUS7101
- Sony 65X8505
- Philips 55PUS8601
- Panasonic 58DX800
- LG 65UH7707
- Philips 65PUS8700
 

Insiak

New member
Dziękuje bardzo za modele. Zaraz o nich poczytam. Teraz jeszcze jedno pytanie, bo tego zapewne nie dowiem się z recenzji i testów. Jak wypada w tych modelach tryb gry ? Obraz zdecydowanie gorszy ?

PS. Mam kupca na swojego panasa za 2.000zł ale za tyle chyba nie opłaca się go sprzedawać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie podane model mają teraz Input Lag poniżej 40Ms - a wiec w pierwszej grupie.
Obraz gorszy - o co pytasz?
To modele topowe każdej firmy.
I ponieważ input lad jest niski to do gier będą znakomite.
 

Insiak

New member
Kiedyś było tak, że tryb gry zdecydowanie odbiegał jakością obrazu od trybów standardowych. Nic w tym dziwnego bo były wyłączane wszystkie "upiększacze" obrazu by zmniejszyć opóźnienie. W moim panasie nie ma żadnych różnic między tymi trybami i teraz chciałbym by było tak samo. Nie chciałbym wydawać sporo gotówki po to by mieć więcej cali + gorszą jakość obrazu podczas grania (w porównaniu do GT60).
 

Duch87

New member
Bez reklam
Kiedyś było tak, że tryb gry zdecydowanie odbiegał jakością obrazu od trybów standardowych. Nic w tym dziwnego bo były wyłączane wszystkie "upiększacze" obrazu by zmniejszyć opóźnienie. W moim panasie nie ma żadnych różnic między tymi trybami i teraz chciałbym by było tak samo. Nie chciałbym wydawać sporo gotówki po to by mieć więcej cali + gorszą jakość obrazu podczas grania (w porównaniu do GT60).

Przy tak niskim input lagu nie zauważysz różnicy. Jeżeli faktycznie chcesz brać z gier co tylko się da to polecam pograć w nocy na Philipsie z ambilightem. Kolega wyżej o nim wspominał w liście.
 

Insiak

New member
Nie bardzo rozumiem. Przy tak niskim input lagu nie zauważę różnicy w jakości obrazu między dwoma trybami ?

Czy może chodzi o to, że nie widzę różnicy w input lagu na swoim TV przełączając między trybami ? W tym przypadku różnica jest kolosalna i bez trybu gry nie da się grać (lag chyba powyżej 80ms).
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Inpud lag podawany dla danego tv jest na trybie gra jeśli zmienisz ten tryb na tryb normalny do oglądania tv to niestety ale inpud lag wzrośnie nawet o 2-3razy bo procesor zostanie mocno obciążony co w połączeniu np z inpud lagiem konsoli ktora ma go na wstepie około 100 da marny wynik .
 
Ostatnia edycja:

Insiak

New member
No dobrze, ale przecież doskonale o tym wiem.

Po prostu chciałbym wiedzieć jak wygląda rożnica w jakości wyświetlanego obrazu między trybem gry, a normalnym czy dynamicznym.

Swoją plazmę nie kupiłem dlatego, że ma cudowny obraz i filmy prezentują się na niej bajecznie, tylko dlatego, że odpalając tryb gry nadal mam tak samo cudowny obraz, a nie wyłączane są wszystkie post procesy i obraz w grach wygląda jak na jakimś monitorku za 500zł.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Na moim samsungu nie ma żadnej różnicy oba tryby mam skalibrowane wiec różnica polega na płynności obrazu , przed kalibracja oglądałem na trybie film i po przełączeniu na tryb gra obraz był bardzo dynamiczny jasny poza tym tak jak pisałem wcześniej zmieniała się płynność
 

Insiak

New member
Mam prośbę. Czy mógłbyś sprawdzić jak wygląda różnica między trybem dynamicznym i tym samym w trybie gry ? A może mógłbyś zrobić dwie fotki ukazujące ewentualne różnice między tymi trybami ?

W przeciwieństwie do filmów w większość gier lubię grać w właśnie w trybie dynamicznym.
 

Insiak

New member
Aha, szkoda. Będę musiał w takim razie sprawdzić w markecie jakimś. Zastawiam się również nad modelem 65JS9000, ktoś go może posiada ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma tak dobrze. załączając tryb gry wyłączają się polepszacze dlatego wartość Input Lag spada. Plazma Panasonica wcale nie miała niskiego Input Laga. Kolory zmieniając tryb oczywiście, że się zmienią i zmieni się diametralnie Input Lag.
 

Insiak

New member
GT60 ma 23ms input lag wg starego pomiaru. Wg nowego 41, ale wg hdtvtest.co.uk pomiar Leo Bodnara nie współgra dobrze z plazmami. Tak czy inaczej jest to niskie opóźnienie i spokojnie można grać nawet w sieciowe FPSy, jedynie bijatyki na poziomie turniejowym (gdzie liczy się nawet jedna klatka) mogą się nie sprawdzać.

Załączając tryb gry na GT60 wyłącza się Intelligent Frame Creation, reszta wygląda tak samo.

Nie wiem po co po raz kolejny ktoś próbuje mi wytłumaczyć jak to działa, ale ok. Potrzebuje po prostu nowy TV, o większej przekątnej i z nie gorszym input lagiem i obrazem w trybie gry niż mój obecny Panas. Znajdę coś takiego ? Bo z tego co sprawdzam i czytam jedynie OLED wchodzi w grę, a tutaj stać by mnie było jedynie na 55".
 

kris115

New member
INPUT LAG aktualne wartości

Czy Input Lag podany na pierwszej stronie testu wynoszący 75 ms jest aktualny? Pytam ponieważ chciałbym zakupić ten tv ale gram na konsoli w gry sieciowe i taka wysoka wartość mnie przeraża. Może wyszła jakaś aktualizacja obniżająca Input Lag, ewentualnie czy ktoś używa tego modelu z konsolą w połączeniu z grami FPS
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest po up date i jest 50 ms.
Możesz grać spokojnie w sieci.
Bądź niebieski to masz super cenę.
 
Do góry