TV do mieszkania na wynajem

pawel_zab

New member
Szanowni Państwo,

Poszukuję odbiornika TV w cenie do 2000zł do mieszkania na wynajem o podwyższonym standardzie.
Telewizor będzie oglądany z odległości około 2,4m.

Liczy się to, co widać na zewnątrz - musi dobrze wyglądać, minimalistycznie.
Musi to być model, który da się zawiesić na ścianie.
Przekątna 40-48cali?

Poza tym w miarę możliwości dobre parametry obrazu.
Nie musi mieć wielu rozbudowanych funkcji - ale przeglądanie internetu powinno być możliwe.

Bardzo dziękuję za wszelakie porady i sugestie!
pozdrawiam,
Paweł Zab
 

collider

New member
Bez reklam
Kup taki co ma najdluzsza gwarancje i najlepszy serwis. O reszte sie nie martw.
 
Ostatnia edycja:

pawel_zab

New member
dobra sugestia - z tą gwarancją i serwise - ale czy to oznacza, że te współczesne odbiorniki tak szybko/często mają usterki? Przyznam się, że sam osobiście nie posiadam TV od 10 lat, więc nie jest w temacie.

Na innych forach użytkownicy zaproponowali jeszcze modele:
LG 42LF652V 1737zł Samsung UE43J5500 1717zł
muszę je sobie porównać zanim podejmę decyzję.

Pytanie przy okazji:
Czy aby zamocować odbiornik do ściany potrzeba dodatkowo dokupić elementy montażowe czy też są one standardowo dołączanie przez producentów urządzeń? Jeśli nie, to ile może to kosztować?
Mam nadzieję, że sposób montowania (rozstawy otworów, etc) jest w jakiś sposób znormalizowany.

Pozdrawiam,
Paweł Zab
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Pytanie przy okazji:
Czy aby zamocować odbiornik do ściany potrzeba dodatkowo dokupić elementy montażowe czy też są one standardowo dołączanie przez producentów urządzeń? Jeśli nie, to ile może to kosztować?
Mam nadzieję, że sposób montowania (rozstawy otworów, etc) jest w jakiś sposób znormalizowany.

Pozdrawiam,
Paweł Zab

1. Tak trzeba
2. Nie są dołączane
3. Niewiele
4. Tak, jest, ale są różnice. Patrz rozstaw VESA
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 50PUH6400 model 4K
- Hitachi 50HZT66
- Sharp 49SFE7451
- Philips 49PUH4900 - model 4K

Uchwyty wystarczą do 100 zł, mają Vesa
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny.

Modele 42" w podwyższonym standardzie mieszkania nie zrobią żadnego wrażenia.
Oglądam na Domo + HD programy o domach i na widok dużego ekranu w salonie wszyscy mówią - wow.
 
Ostatnia edycja:

pawel_zab

New member
Z rozmiarem przekatnej masz na pewno racje. Z tym, ze w moim wypadku jest to mieszkanie 40m2, a wiec takie kompaktowe M2. TV jest ogladany z odleglosci 2,4m okolo (Szerokosc pomieszczenia w tym miejscu to 3m)
Wiec za duza przekatna moze nie byc dobra - jesli nie ogladamy w full HD. Nie wiem jaki sygnal nadaja teraz np. w TVP - tak jak pisalem, od 10 lat nie mam TV i nie siedze w temacie, widzialem jednak pare razy, ze jakosc obrazu ze wzgledu na sygnal moze bc kaszana..
 
Ostatnia edycja:

pawel_zab

New member
Moze nawet warto przekroczyc te 2000zl aby byl efekt propagandowy.Wieczorem sobie sprawdze te modele.
Rozumiem, ze dla tej odleglosci owe 50'' sa jeszcze sensowne z punktu widzenia ogladania - a sygnal w TV jest na tyle dobry, ze nie ma pikselozy.
 

pawel_zab

New member
Tymczasem: Zgodnie z radami i po przemyśleniu sprawy - zwiększamy budżet o tyle ile trzeba, aby kupić sensowny TV o przekątnej 48-50'' tak aby dobrze się "prezentował" ze słusznymi wymiarami obrazu.

Ue48h6400 Samsung 48 '' 2 337,00 zł
50PUH6400 Philips 50 '' 2 498,99 zł
50HZT66 Hitachi 50 '' 2 299,00 zł
49SFE7451 Sharp 49 '' 2 209,00 zł
49PUH4900 Philips 49 '' 1 990,00 zł


Tak jak pisałem, duża ilość "bajerów" nie jest konieczna - najpierw więc dokładniej przyjrzę się modelowi za 1990zł 49PUH4900 Philips -

Jeśli mielibyście chwilę czasu rzucić okiem na jego specyfikację - byłbym wdzięczny za pomocne komentarze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale z Ambilightem to 2 tys zł nie wystarczy.

Z Tych com podałeś :
Ue48h6400 Samsung 48 '' 2 337,00 zł
50PUH6400 Philips 50 '' 2 498,99 zł
50HZT66 Hitachi 50 '' 2 299,00 zł
 

pawel_zab

New member
Dzięki za zawsze cenne uwagi.

Mój wybór skłania się ku modelowi Samsung UE48J6200 za 2315zł.
Czy ma on jakieś większe wady Waszym zdaniem?

Może ktoś wie, jak wygląda sprawa podłączenia kabli z tyłu - czy jeśli zawieszę TV w odległości 19mm od ściany na nieregulowanym wieszaku, to czy uda mi się podejść kablami..
To dość istotne - wolałbym, aby wisiał jak najbliżej, ale z drugiej strony nie chcę sobie narobić kłopotu z kablami.

Tu jest zestaw zdjęć jak się sprawa ma z tyłu ( - jako laik, który sam nie posiada TV nie mogę wyciągnąć jednoznacznych wniosków)

Jeśli ma być problem, to wezmę wieszak Maclean MC-668 Uchwyt do Telewizora 32" - 75" 40kg Odległość od ściany 53 mm i po sprawie.
Ten z 19mm odstępu to Uchwyt LC-U3S 63C (Uchwyt LC-U3S 63C : Uchwyty do TV LCD / plazma / LED : Uchwyt LC-U3S 63C)

(wskazówka: W specyfikacji modelu UE48J6200 jest informacja na temat kompatybilności z dedykowanymi zawieszkami Samsung WMN450M Mini TV Wall Mount, które to zawieszki umożliwiają ustawienie ostępu A. 19mm i B. 40mm do wyboru, więc wnioskuję, ze 40mm na pewno musi wystarczyć. Pytanie czy te 19mm również...)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam dobrze wybrał ! Samsung UE48J6200 to bardzo dobry TV.Malkontenci,trolle zawsze się znajdą,śmiało możesz ich ignorować....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam dobrze wybrał ! Samsung UE48J6200 to bardzo dobry TV.Malkontenci,trolle zawsze się znajdą,śmiało możesz ich ignorować....

Nie rozumiesz czym się różni tv dla siebie i do wynajmu. Ja za swoje mieszkanie biorę 10% więcej niż sąsiedzi za podobne ale jak wprowadzam potencjalnego najemcę to po włączeniu Ambi decyzja następuje natychmiastowo.
 
Do góry