Format MPEG-2

kwikHD

New member
Witam jak moge odtworzyć format mpeg-2 na kompie ? Próbowałem już wszelkie kodeki i nic ( power dvd nie daje rady nawet). Prosze was o pomoc w tej sprawie. Jakie kodeki i programik poradźcie prosze. Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Format MPEG2 jest na tyle popularny, że prawie kazdy program do odtwarzania filmów jest w stanie go pokazać. Może to być Windows Media Player, Media Player Classi czy VLC MP. Może to być PowerDVD czy WinDVD. Byleby tylko w systemie były zainstalowane kodeki MPEG. W WinXP są, jesli sie nie mylę, standardowe kodeki, ale możesz sobie ściagnąc i zainstalowac zestaw KLite Codec. Tam znajdziesz wszystko.
 

kwikHD

New member
Dzieki za info. Ale właśnie mam problem bo mi windows nic na tej płycie nie widzi. Płyta jest nagrana na nagrywarce stacjonarnej z hdd firmy Phillips model 3360H. No i nie wiem co robić. Ta nagrywarka niby nagrywa w formacie mpeg-2. Mam Windowsa HE SP 2. Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kwikHD napisał:
Witam jak moge odtworzyć format mpeg-2 na kompie ?
zle zadałeś pytanie
nie jak odtworzyć mpeg2 tylko - "dlaczego PC nie widzi płyty dvd"

powodów może byc kilka,ale z pewnością musisz wyeliminować jeden
tzn jeżeli to DVD-R /RW/ to musisz najpierw włożyć tą płytę do nagrywarki i zamknąć sesję....

pozd
 

dnc

Moderator
VIP
Ooo. I teraz już wszystko jasne. Zrób tak jak Ci kol. Jarwisz radzi, a płytka powinna być widoczna w DVD na PC.
Swoja drogą szkoda, że nie napisałeś od razu, że to nie Winda nie może odtowrzyć filmu, ale czytnik DVD jej nie czyta. Ale przynajmniej się wyjaśniło.
 

kwikHD

New member
Dzieki panowie!!!To bylo nagrywane na DVD-R. Ale mam jeszce jedno pytanie do was jak moge zamknąc te sesje? Na nagrywarce w kompie czy na tej nagrywarce przy tv ? Sorki ze tak wiecznie pytam ale no mam z tym problem. Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kwikHD napisał:
na tej nagrywarce przy tv ? Sorki ze tak wiecznie pytam ale no mam z tym problem. Pozdrawiam
dla pełnej zgodności z DVD-Video musisz zamknąć sesję na tej nagrywarce na której nagrywałeś ten film,czyli przy TV

pozd
 
Do góry