DVD DENON 2930 a Toshiba HD-XE1

lover11

New member
Witam

W niedlugim czasie chcialbym zakupic dvd. Zdecydowalem sie na denona 2930 ale w oko wpadla mi Toshiba.
Co mozecie mi o niej powiedziec?
Czy warto na ten czas zdecydowac sie na Toshibe?

Z gory dziekuje z odpowiedzi
Pozdrawiam
 

nowy66

New member
Nie jestem pewien czy mogę odpowiedzieć autorytatywnie (bo nie mam ani jednego ani drugiego, ani nie widziałem w pracy) ale ...

... to są odtwarzacze z innej bajki (DVD a HD DVD) ! Moim zdaniem kupowanie teraz DVD (nawet otrzymującego same bardzo dobre recenzje) jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. A kupowanie teraz HD DVD jest wyrzucaniem w .. inną kałużę (za wcześnie, za drogo, za mało materiałów).

Generalnie imo jesteśmy na ostatniej prostej (tak z 8-10 miesięcy) nad wyklarowaniem się co wygra BR czy HD DVD. Ja obstawiam to drugie. Ze względu na cenę. Już teraz HD E1 kosztuje mniej niz 400€ a XD1E mniej niz 700€. Jest (za chwilę będzie - dokładnie rzecz ujmując) HD EP10 - cos po środku za mniej niz (podobno) 550€. Przy cenie Denona <690€ odpowiedź jest jednoznaczna. Co było do udowodnienia;).

pzdr

ps aha ceny w D. Na drugim forum jest cała dyskusja i o 2930 i o HD DVD Toshiby.
 

lover11

New member
Niestety wiem, ze na ten czas jest to wyrzucanie pieniedzy ale jestesmy w takim okresie ze dvd przechodzi do lamusa a HD DVD ewentualnie BR beda w niedlugim czasie dzielic i rzadzic rynkiem.
Ja i tak musze cos wybrac ( zmiana calego sprzetu ) tylko nie wiem na co sie zdecydowac. Mnie tylko chodzi o to czy postawic na nowa technologie
( toshibe ), ktora podobno w zakresie dvd jest porownywalna do Denona ale niestety nie wiem jak sie sprawuje w audio ( moze ktos z forumowiczow bedzie wiedziec wiecej na ten temat ). A moze postawic na pewniaka czyli Denona a za 2 - 3 lata HD lub BR jak sie wyjasni kto wygra wojne?
 

gatar

Active member
Bez reklam
lover11 napisał:
Niestety wiem, ze na ten czas jest to wyrzucanie pieniedzy ale jestesmy w takim okresie ze dvd przechodzi do lamusa a HD DVD ewentualnie BR beda w niedlugim czasie dzielic i rzadzic rynkiem.
Ja i tak musze cos wybrac ( zmiana calego sprzetu ) tylko nie wiem na co sie zdecydowac. Mnie tylko chodzi o to czy postawic na nowa technologie
( toshibe ), ktora podobno w zakresie dvd jest porownywalna do Denona ale niestety nie wiem jak sie sprawuje w audio ( moze ktos z forumowiczow bedzie wiedziec wiecej na ten temat ). A moze postawic na pewniaka czyli Denona a za 2 - 3 lata HD lub BR jak sie wyjasni kto wygra wojne?
Witaj.
Moje zdanie. Nie wiadomo kto wygra "wojne". Zapewne okaże sie za 2-3 lata.
Może byc wtopa jak kupisz Toshibe. DVD na razie nie przechodzi do lamusa. Byc może tak sie stanie jak sie rostrzygnie ww. "wojna". Twój wybór. Ja kupiłem 1930 (złoty środek) :D Jaki masz w tej chwili wybór filmów w HD , a jaki na DVD i jakie ceny.
 

mystic

New member
lover11 napisał:
Witam

W niedlugim czasie chcialbym zakupic dvd. Zdecydowalem sie na denona 2930 ale w oko wpadla mi Toshiba.
Co mozecie mi o niej powiedziec?
Czy warto na ten czas zdecydowac sie na Toshibe?

Z gory dziekuje z odpowiedzi
Pozdrawiam
Poczytaj TEN TEMAT, powinien rozwiać Twoje wątpliwości. A tak po krótce i ogólnie: jeśli zależy Ci na nardzo dobrym odtworzeniu płyt audio CD typu SACD w playerze DVD, a nie planujesz oglądać filmów w nowym HD formacie to wybierz denona, nie ma lepszego odtwarzacza DVD do hifi niż ten Denon :blagam:. Więc jeśli priorytetem jest słuchanie muzyki na wysokim poziomie, to nie muszę chyba tłumaczyć audiofilowi, że zakup DVD to nie ten kierunek. Jeśli natomiast szukasz dobrego odtwarzacza do filmów i to zarówno w odchodzącym formacie DVD jak i nowym HD to Toshiba a szczególnie model XE1, jest lepszym krokiem.
Nie rozwieje to jednak kolejnych wątpliwości, który format wygra HDDVD czy BD. Ale planując wydatek ponad 3k, warto wydać rozsądnie bo może się okazać, że to jednak HDDVD będzie pierwsze u mety, a jak nie to i tak byś wydał na denona kasę i stał przed ponownym wydatkiem na BD w razie jego zwycięstwa. Sam oceń. Miało być krótko, a tu ....
 
Ostatnia edycja:

lover11

New member
Mnie interesuje raczej tylko DVD a nie SACD. Chcialbym sie od was dowiedziec czy w zwiazku z tym lepiej wybrac Toshibe, ktora "PODOBNO" ma lepsze silniki upskalujące od Denona?
Tylko ciekawe czy rzeczywiscie obraz na Toshibie jest "lepszy" od tego co prezentuje Denon? i czy dzwiek jest porownywalny do Denona?
 

mystic

New member
lover11 napisał:
Mnie interesuje raczej tylko DVD a nie SACD. Chcialbym sie od was dowiedziec czy w zwiazku z tym lepiej wybrac Toshibe, ktora "PODOBNO" ma lepsze silniki upskalujące od Denona?
Tylko ciekawe czy rzeczywiscie obraz na Toshibie jest "lepszy" od tego co prezentuje Denon? i czy dzwiek jest porownywalny do Denona?
Jeśli interesuje Cie tylko video a nie superwypashifi, to zdecydowanie idż w stronę Toshiby HD-XE1, która cenowo podobnie stoi co Denon2930 (polecam sprawdzić ofertę Pixmania, jest o 5 stów taniej niż w PL), ma ten sam scaler co denon tj. Silicon Optix Radeon VX-50 z technologią HQV. Więc jakość video na obu powinna być taka sama i na obu w 1080p. zagraniczne fora podają nawet, że toshiba obrazem DVD bije denona lecz myślę że to bardziej subiektywne odczucia niż "zmierzona" prawda.
W cenie i jakości odtwarzacza Denona, tutaj "dostajesz" równorzędne jakościowo DVD, a dodadkowo nowoczesny odtwarzacz HD-DVD.
Tylko na obecną chwilę brak jest w ofercie polskich sklepów, filmów HDDVD z polskimi napisami, o lektorze nie wspominając, co trochę dziwi bo na Bluray już jest parę pozycji. Zapewne to się szybko zmieni i takie filmy się pokażą, ale na chwilę obecną trzeba sobie szczerze powiedzieć, że ich brak.

POCZYTAJ TO
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Także stawiam na HD-DVD, jeżeli cena jest bardzo zbliżona to bez sensu się cofać. Uważaj jednak na pixmanię, gorąco NIE polecam.

Pozdrawiam
 

mystic

New member
lover11 napisał:
... i czy dzwiek jest porownywalny do Denona?
Zależy o jaki dźwięk Ci chodzi. Tak jak pisałem powyżej Toshiba nie obsługuje SACD, Denon to potrafi, więc jeśli szukasz audiofilskich doznać to Toshiba się nie sprawdzi, aczkolwiek ludzie piszą, że nie jest z tym tak źle.

Natomiast jeśli masz na myśli dźwięk Home Cinema. To Toshiba wypada lepiej bo ma wbudowane dekodery Dolby True HD i DTS HD, których Denon nie posiada.


No i jeszcze odbiegając od dźwięku, XE1 ma HDMI w ver 1.3 co umożliwia bitstream na dwa razy wyższym poziomie w stosunku do ver. 1.2. A w Denonie wciąż siedzi ver. 1.1. Co prawda w chwili obecnej niewiele paneli ma "na stanie" tą wersję, ale nowe wchodzące do sprzedaży, powoli zaczynają mieć.
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
lover11 napisał:
Jak juz kupie sprzet to dam znac jak sie sprawuje.

Rozumiem, że wybór padł na XE1 ? Jeśli nie pixmania to widziałem na digitalo.de za 698€, czyli ok 2,7k na polskie.
Czekamy na recenzję szczególnie o wrażenia z upscale DVD do 1080p, jeśli masz panel fullHD.
 
Do góry