Problem z podlaczeniem TV lcd do kompa

B4ndit

New member
Witam,

posiadam telewizor Sony kld-32s2530. Po zakupie juz w domu, zaczalem sie zastanawiac jak podlaczyc go do PC'ta. Telewizor do podlaczenia pc posiada tylko zlacze D-Sub i tutaj zaczynaja sie problemy. Najpierw przenioslem pc obok tv i podlaczylem go starym 2 metrowym kablem. Byla to tragedia. Mnostwo linii bylo poprzesuwanych po kilka-kilkanascie pikseli to w jedna to w druga strone i obraz strasznie mrugal ( :eek: ). Pozniej podlaczylem TV nowym kablem 1m dostarczonym razem z monitorem crt. Tym razem bylo lepiej, ale ciagle widac bylo mruganie (hmmm, porownywalnie z 60-70hz na monitorze crt). Zaniepokojony tymi wynikami, uzylem ostatniego kabla 3m, dobrze ekranowany, rdzen ferytowy, pozlacane styki, ktorego uzywam chociazby teraz do podlaczenia monitora z pc. Tym razem sytuacja byla znacznie lepsza, mrugania praktycznie nie bylo, ale ciagle wystepywaly te przesuniete linie, tylko ze teraz bylo to max 2,3 linie w kazdej chwili i tylko o 1 piksel. Poniewaz do podlaczenia tv i pc na stale, potrzebowalem 10-15m kabel, wybralem najlepszy mozliwy kabel na rynku (bandridge seria profigold) i go zamowilem z mozliwoscia zwrotu jak jakosc bedzie niewystarczajaca. Dzisiaj do mnie ten kabel przyszedl i jestem bardzo niezadowolony, poniewaz obraz strasnie mruga. Nie ma przynajmniej tych poprzesuwanych linii, ale ogladac cokolwiek przy takim mruganiu odpada na dluzsza mete.

Stad moje pytanie. Czym to moze byc spowodowane? Slabym sygnalem z karty graficznej? Beznadziejna jakosc wejscia d-sub w tv? Wogole jakim cudem moze mrugac lcd? Jakie mam alternatywy zeby podlaczyc tv do pc?

Posiadam karte grafiki Ati Radeon 9500 pro z wyjsciem 1 dvi i 1 dsub. Probowalem wszelkich kombinacji rozdzielczosci/odswiezan akceptowanych przez tv - nic nie pomagalo. Probowalem tez wylaczac na zmiane monitor/tv, przodlaczac do roznych gniazd (na zmiane tv do gniazda dvi przez przejsciowke w kompie albo do dsub), tez nie bylo zadnej roznicy. Zastanawialem sie jeszcze nad zakupem 15m kabla dvi i dopiero przejsciowke zastosowac przy samym tv, albo uzywajac kabla dvi wpiac sie do gniazda hdmi w tv (w instrukcji pisze, ze pc mozna podlaczac tylko przez to zalosne zlacze d-sub, a na tym forum czytalem ze w niektorych telewizorach taka kombinacja dvi -> hdmi tez ma problemy). Tez jesli nie jest to wina tv, to rozwazam zakupienie innej karty graficznej, ale jaka mam gwarancje ze nawet jakbym mial karte graficzna z wyjsciem hdmi, to czy na 15m kablu bedzie to dzialalo?

Nie jestem pewien, ale chyba mruganie to nie pojawia sie w biosie ani w erkanie ladownia sie win xp (do napisu windows xp i latajacego niebieskiego paska)

edit: jesli pomoze to w zdiagnozowaniu problemu, to moge sfilmowac to mruganie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry