przejsciówka DVI

Robus_1

New member
Witam, chce połączyć PC z Plazmą kablem D-Sub (wyczytałem że to połączenie jest najlepsze). W karcie graf. mam 2 wyjscia 1 typowe D-Sub do monitora a 2 (pod które chcę podpiać plazmę) DVI-D. Kabel chcę D-Sub/D-Sub (bo bedzie go można kiedys wykorzystać do podłączenia laptopa). Posiadam przejsciówkę, ale nie pasuje ona do tego gniazda w karcie. Przejsciówka ma meskie złącze DVI-I, czyli posiada 4 dodatkowe piny po 2 nad i pod poziomym szerokim pinem i przez to nie da jej się wcisnąć do w.w. gniazda. Czy jesli obetne te 4 piny, to bedzie to działać ? Nie mogę znależć konkretnego opisu do czego te 4e piny są, a nie chciałbym jeszcze kupować dodatkowej przejsciówki...
Ewentualny opis wtyczek : http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Dvi_types.png
Pozdr
 

Martinii

Member
sldldvi.jpg

Kup (np na Allegro) odpowiednia przejsciowke.
 

Robus_1

New member
ArtS007 napisał:
Nie masz w plazmie wejścia HDMI lub DVI?

ArtS :)

Mam, ale przy takim połączeniu tv traktuje sygnał jako Video i rozciaga tak że obcina duzą część pulpitu (np. pasek zadań) co utrudnia normalne korzystanie jako monitora. Mam w TV gniazdo D-Sub, które jest zalecane do podłączania kompa i takie połączenie wyswietla obraz 1/1, czyli cały pulpit. Mógłbym kupic kabelek DVI/D-Sub, ale za jakiś czas chcę kupic laptopa a tam z reguły jest wyjście D-Sub.

Kup (np na Allegro) odpowiednia przejsciowke.

Wiem, ale chciałbym wykorzystac tą przejsciówkę która mam, tylko sie zastanawiam czy obciecie tych 4 pinów cos da...
Pzdr.
P.S. w karcie mam gniazdo DVI-D connector, a przejsciówka ma wtyk DL-DVI cable ( a propos tych zdjęć powyżej )
 
Ostatnia edycja:

Robus_1

New member
karta

karta ASUS V9520-X/TD/128/AR, żeby było "śmieszniej" tą przejsciówkę kupiłem razem z kartą i do tej pory nie zauważyłem że nie pasują (a mam ja już ze 2 lata)... :(
 
Do góry