Plazma, LCD, czy tylna projekcja

Status
Zamknięty.

airjack

New member
Witam,
Pewnie wielu z Was zanim kupiliście tv zastamawialiście się jaką techlnogię wybrać, wiele osób dalej się zastanawia tak jak ja. Czytając forum zaczyna się coś klarować, ale potrzebuję jeszcze dodatkowych informacji od użytkowników.

Zacznijmy od danych:

pok. 20 m2
odległość od tv 3,5m
źródła: N-ka, DVD

Pozwolić mogę sobie tyko na HDReady w granicach 4500zł.

Zastanawiam się czy przy 3,5 metra mogę zaszaleć z czymś większym, marzy mi się 42'' lub 50'' w przypadku tylnej projekcji (mniejszych już chyba nie ma)
Czy nie będą to zbyt duże tv? Z jakiej odległości oglądacie swoje 42 i więcej '' ?

Obawy:
LCD - pixeloza, czerń, smurzenie (oglądam sporo meczy i nie chciałbym oby piłka była kometą :) )
Plazma - wypalanie, większy pobór energii, węże itp. (choć akurat z gadami już chyba sobie poradzono)
Tylna projekcja - wymiana lampy, czy częściej niż podaje producent?
Nie miałem okazji zobaczyć takiego tv w akcji więc zastanawia mnie jakość obrazu w porównaniu do LCD i Plazmy. W tym przypadku szczególnie ważne jest dla mnie czy 50'' to nie będzie za dużo jak na 3,5 m?

Wiem, że ostatecznie będę musiał wybrać sam, ale chętnie poczytam rady za i przeciw danej technologii i konkretnych modeli.
Pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
airjack napisał:
Witam,
Pewnie wielu z Was zanim kupiliście tv zastamawialiście się jaką techlnogię wybrać, wiele osób dalej się zastanawia tak jak ja. Czytając forum zaczyna się coś klarować, ale potrzebuję jeszcze dodatkowych informacji od użytkowników.

Zacznijmy od danych:

pok. 20 m2
odległość od tv 3,5m
źródła: N-ka, DVD

Pozwolić mogę sobie tyko na HDReady w granicach 4500zł.

Zastanawiam się czy przy 3,5 metra mogę zaszaleć z czymś większym, marzy mi się 42'' lub 50'' w przypadku tylnej projekcji (mniejszych już chyba nie ma)
Czy nie będą to zbyt duże tv? Z jakiej odległości oglądacie swoje 42 i więcej '' ?

Obawy:
LCD - pixeloza, czerń, smurzenie (oglądam sporo meczy i nie chciałbym oby piłka była kometą :) )
Plazma - wypalanie, większy pobór energii, węże itp. (choć akurat z gadami już chyba sobie poradzono)
Tylna projekcja - wymiana lampy, czy częściej niż podaje producent?
Nie miałem okazji zobaczyć takiego tv w akcji więc zastanawia mnie jakość obrazu w porównaniu do LCD i Plazmy. W tym przypadku szczególnie ważne jest dla mnie czy 50'' to nie będzie za dużo jak na 3,5 m?

Wiem, że ostatecznie będę musiał wybrać sam, ale chętnie poczytam rady za i przeciw danej technologii i konkretnych modeli.
Pozdrawiam
Faktycznie najlepiej będzie jak prównasz sobie te trzy technologie na własne oczy.Sposobem na to może być np zamówienie prezentacji u Kikiego.
Co do Twoich obaw
1.LCD -przy twoich źródłach czyli N-ka i dvd smużenie oraz pkseloza w ogóle nie powinna wystepować .Co do czerni to zalezy tylko modelu ,ktory wybierzesz Ja w swoim nie odczuwam słabego poziomu czerni
2.PLAZMA -nie wypowiadam sie , nie uzytkowałem w warunkach domowych a widziałem jedynie na slabych sygnałach w sklepach .
3.Tylna projekcja - lampa starcza na bardzo długo , choc gwarancją nie jest objeta.Nie słyszałem (oprócz mojego przypadku ) aby komus taka lampa walnęla.Byc możę to wina iz mój tylnoprojektowiec to była stara technologia a więc i jakośc lamp odbiegała od tych dzisiejszych.
Za tylna projekcją przemawia wielkośc ekranu Za swoja kaske kupisz Sony KDF 5010 a odbiór na nim będziesz miał miodzio-widziałem to wiem

Zreszta ja sam przed zmiana telewizora byłem na 110% pewien ze kolejny telewizor to własnie ten KDF , ale nastapiły pewne zmiany i poszłoooo.

Ja bym brał KDF-a ze względu na rozmiar i jakość obrazu , przy założeniu źródeł sygnału ,ktore podałes

Ale wybór jak zawsze nalezy do Ciebie
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
Jeżeli uważasz, że ktoś wybierze tv za ciebie, to się bardzo mylisz. Jestem pewny, że po tych wypowiedziach będziesz jeszcze bardziej niezdecydowany niż jesteś teraz.
Każdy ma jakieś swoje własne preferencje. Każda z tych technologii ma swoje zalety. Ważne, żeby pogodzić ze sobą jedno i drugie.
Ja je pogodziłem w plaźmie i na dzień dzisiejszy jest to dla mnie jedyne godne uwagi rozwiązanie.
Na teamt twoich obaw dotyczących plazm mogę powiedzieć tylko tyle, że albo są bezpodstawne (większe zużycie energii niż lcd) albo można sobie z nimi poradzić.
A propos wypalania - na lcd też można wypalić różne znaki.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Witam.

Nie podałeś jeszcze dwóch minusów:

plazma - ze względu na stosowanie szyby na ekranie słaba widoczność obrazu przy nasłonecznionym pomieszczeniu (trzeba mieć dobre zasłony lub żaluzje i nieco zaciemnić pokój)

LCD - słabsza jakość obrazu gdy patrzy się pod dużym kątem (choć ta wada dotyczy nieco starszych modeli)

Tylna projekcja - nie wypowiadam się bo nie miałem okazji zobaczyć czegoś godnego uwagi - przyznam się, że specjalnie nie szukałem.

Co do wielkości ekranu to ja będę oglądał TV z odległości ok. 3m i przymierzam się do kupna LCD 46'' - nie wyobrażam sobie nic mniejszego (no może w ostateczności 42''). Wydaje mi się, że wielkość 50'' z 3,5m nie jest za duża.

Jeśli chodzi o jeden z mankamentów LCD - słabsza niż w plazmach czerń to uważam, że jedynie LCD Sony Bravia (modele serii V, W, X) co najmniej dorównuje plazmom i bije pod tym względem wszystkie znane mi modele LCD innych firm - w tym zachwalane ogólnie za jakość obrazu Sharpy XD1E.
 

czago

Banned
Mabri napisał:
A propos wypalania - na lcd też można wypalić różne znaki.


Nie można jednak porównywać skłonności do wypalania plazm i LCD. To tak jakby powiedzieć, że Moskwicz i BMW to prawie to samo bo obydwa w ciągu pierwszych trzech lat mogą się zepsuć. Różnica tylko polega na tym, że w przypadku Moskwicza jest to prawie pewne, natomiast w przypadku BMW - raczej mało prawdopodobne.
 

Mabri

New member
czago napisał:
Nie można jednak porównywać skłonności do wypalania plazm i LCD. To tak jakby powiedzieć, że Moskwicz i BMW to prawie to samo bo obydwa w ciągu pierwszych trzech lat mogą się zepsuć. Różnica tylko polega na tym, że w przypadku Moskwicza jest to prawie pewne, natomiast w przypadku BMW - raczej mało prawdopodobne.

Prawie robi podobno rożnicę. U mnie od 5 miesięcy Moskwicz chodzi bez skazy w tym temacie, ale ty piszesz o trzech latach. :eek:
Zresztą jak mówiłem, że nie mam węży, to też mi kazano udać się do okulisty.
 

marcintgr

New member
Na tym forum sie niczego mądrego nie dowiesz na temat która technologia jest lepsza bo większośc pisze bzdury itd. Jedynie co to możesz zrobic sonde kto kupił lcd kto plazme a kto tylna projekcje!
 

czago

Banned
Mabri napisał:
Prawie robi podobno rożnicę. U mnie od 5 miesięcy Moskwicz chodzi bez skazy w tym temacie, ale ty piszesz o trzech latach. :eek:
Zresztą jak mówiłem, że nie mam węży, to też mi kazano udać się do okulisty.


Może i pochodzi 10, czy 15 lat. Chodziło mi tylko o porównanie skłonności do wypalania widocznego na ekranie.

Co do wypowiedzi marcintgr - być może masz rację, że większość wypowiedzi na tym forum to bzdury (choć być może ci, którzy piszą najwięcej i czują się fachowcami mogliby się obrazić) ale w takim razie sztuką jest wyłowić te obiektywne opinie pisane przez autentycznych użytkowników, a nie pisane przez sprzedawców sprzętu, którym zależy żeby dany model lepiej schodził bo mają na nim większy zarobek.
 

airjack

New member
Jeżeli uważasz, że ktoś wybierze tv za ciebie, to się bardzo mylisz
Marbi dlatego napisałem, że wyboru będę musiał dokonać sam :)
marcintgr myślałem o sondzie, ale wyników można się spodziewać choćby po ilości modelów danej technologii w niższej klasie cenowej. Dlatego stwierdziłem, że nie ma takiej potrzeby.
Choć możnaby było zrobić ankietę cale, a odległość :)

Po wypowiedziach chcę zawęzić swoje poszukiwania przyszłego tv. Nie kupię danego modelu, bo ktos mi napisze, że jest akurat promocja. Do takich zakupów podchodzę z odpowiednim dystansem. Zaczynam od czytania info, opinii na forum, później jak już jestem przygotowany teoretycznie weryfikuje informacje w sklepach (czasem można się pośmiać i już w 2 zdaniu przerwać sprzedawcy - nie wszystkim) następnie po zastanowieniu wybieram. Tą metodą kupiłem kino domowe i jestem zadowolony :)
 

dnc

Moderator
VIP
Wspaniała dyskusja. W kwestii pogaduszek polecam inne portale.

Jeśli autor tego wątku chce coś kupić winien najpierw poczytać sobie poszczagólne stosowne wątki, a potem udać się do sklepu i zakupić najlepszy jego zdaniem model lub zażyczyć sobie stosowny pokaz w domu.

Masz rację marcintgr (gratuluje trafnej jak zwykle oceny). Ludzie na forum na niczym się nie znają i nie wiedzą co piszą, dlatego...

...ZAMYKAM!
 
Status
Zamknięty.
Do góry