Co to jest HDMI

Kalimdor

New member
Mam pytanie :

Do czego są złącza HDMI
Czy lepiej mieć je jedno dwa pięć czy może więcej :D

Dziękuje za odpowiedź Kalimdor
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Złącza HDMI służą do połączenia np.TV z DVD, lub Dekodera platform cyfrowych(Nka , Cyfra) kablem przesyłającym sygnał cyfrowy.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kalimdor napisał:
Mam pytanie :

Do czego są złącza HDMI
Czy lepiej mieć je jedno dwa pięć czy może więcej :D

Dziękuje za odpowiedź Kalimdor


Jest to złącze przesyłające jednoczesnie obraz i dźwiek Oferujące teoretycznie najlepszą jakośc obrazu a co za tym idzie dobrze by było aby np w telewizorze były co najmniej dwa takie wejścia.Tak abys mógł dzieki nim podłączyc jednoczesnie np dekoder N-ki i dvd.
Jest to rozwiązanie optymalne.
 
Ostatnia edycja:

david8213

New member
Do czego wyjście HDMI w pioneer?

Mam odtwarzacz pioneer [DV-490V], w jego opisie nie ma odtwarzania płyt HD-DVD ani Blu-ray za to ma wyjście HDMI.
W takim razie jak to wyjście wykorzystać ?
Czy da się na zwykłą płytę DVD wypalić obraz o wysokiej rozdzielczości który będzie mógł być odtworzony w moim pioneer DV 490 ?
Jeśli nie to do czego jest to wyjście HDMI ?

http://pioneer.pl/pl/products/42/84/222/DV-490V-S/index.html
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
HMDI przesyła cyfrowo obraz, może to także być SD.

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
david8213 napisał:
Czy da się na zwykłą płytę DVD wypalić obraz o wysokiej rozdzielczości który

nie da sie - wypalić możesz tylko część filmu i nagrać na dvd z prostej przyczyny - po prostu cały film nie wejdzie na DVD 4,7GB

natomiast HDMI w twoim DVD przeskalowuje obraz do wyższej rozdzielczości którą tylko oglądasz a nie nagrywasz

pozd
 

airjack

New member
Jak dla mnie HDMI w DVD jest potrzebne tylko po to, żeby jednym kablem przesłać obraz i dźwięk zamiast porównywalnym komponentem i optykiem czy coaxialem. Jeśli mamy film DVD to nie zrobimy z niego HD, być może jest jakaś niewielka różnica w obrazie, ale założe się, że tylko nieliczni tą różnicę zobaczą. Mając plazmę, LCD, czy tylną projekcję do tego DVD, amplituner, dekoder a może jeszcze nagrywarkę kabli jest sporo, a jeśli wszystko to ma odpowiednią ilość złącz HDMI to możemy w znacznym stopniu ograniczyc plątaninę przewodów. Także im więcej tym lepiej, ale to można spełnić tylko kupując nowy sprzęt, zazwyczaj kompletujemy klocki przez jakiś czas i wcześniejsze modele nie mają takich złącz lub mają ich za mało więc trzeba sobie radzić innymi złaczami.
 

david8213

New member
jarwisz napisał:
nie da sie - wypalić możesz tylko część filmu i nagrać na dvd z prostej przyczyny - po prostu cały film nie wejdzie na DVD 4,7GB...

Tu akurat nie musisz wyjaśniać bo wiem o co chodzi.
Chodziło mi o zgrywanie filmów z kamery [20min na DVD] o wysokiej rozdzielczości
 
Do góry