Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najlepszy_oled

InneRóżne tematy dotyczące HDTV nie pasujące do pozostałych kategorii

Wróć HDforum > Video > Inne > Inne > Panasonic i TV Anywhere - pytanie
Odpowiedz

Senior Member

Meldunek: May 2015
27-05-2015, 16:27
Domyślnie Panasonic i TV Anywhere - pytanie

Witajcie,
przymierzam się do zakupu TV, rozważam któryś z modeli Panasonica, który posiada funkcję TV Anywhere. Czy możecie podpowiedzieć mi, jak ona dokładnie działa? A konkretniej - rozważmy dwie sytuacje obejmujące mieszkanie i urządzenia w 1 sieci lokalnej:
1) na TV oglądam program X, podczas gdy na laptopie w tym samym czasie mogę oglądać program Y za pomocą TV Anywhere
2) do komputera podłączam TV za pomocą HDMI, który służy mi jako monitor. Na ekranie TV wyświetlam zawartość dostarczaną przez komputer, podczas gdy w tym samym czasie mogę na laptopie (drugi komputer) oglądać dowolny program za pomocą TV Anywhere.
Pytania:
a) które z powyższych opcji są możliwe do realizacji?
b) zakładając, że którakolwiek z powyższych sytuacji jest możliwa, czy konieczny jest wybór TV posiadającego 2 tunery?

Będę wdzięczny za pomoc, niestety, w sklepach nie uzyskałem odpowiedzi, a pomoc techniczna Panasonica milczy w tym temacie

Dzięki!

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedź z Cytatem
jk_seeker jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Dec 2014
29-05-2015, 14:38
Domyślnie

TV Anywhere w Panasonicu, jest funkcją działającą tylko z aplikacją, Panasonic TV Remote 2, dostępną w Gogle Play, i działa na telefonach i tabletach z Androidem. Ta funkcja nie jest dostępna na system Windows.
Senior Member

29-05-2015, 14:45
Domyślnie

Ale masakra... no żeby nie móc obejrzeć na czymś większym niż kilka cali????? Nie można tego jakoś obejść?
W międzyczasie znalazłem topic, który, jak wynika z treści, rozwiązuje problem. Chyba, że macie inne doświadczenia w tym temacie.
hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html

Ostatnio edytowane przez jk_seeker ; 29-05-2015 o 16:16
Odpowiedź z Cytatem
jk_seeker jest offline
reklama

Member

29-05-2015, 17:07
Domyślnie

Jeżeli telewizor będzie miał możliwość ustawienia go jako serwer multimediów w sieci domowej, to w Win 7 wystarczy do tego Windows Media Player. Ścieżka dostępu u mnie wygląda tak: Inne biblioteki-42AS750 Series - Wideo - Wszystkie pliki wideo. Pojawia się lista z alfabetycznie ułożonymi nie tylko wszystkimi kanałami (łącznie z tymi które są zakodowane), ale też wszystko to co jest nagrane na dysku podłączonym do telewizora, o ile oczywiście taki będzie.

Żeby jednak nie było tak różowo, musisz zdawać sobie sprawę, że oglądać będzie można tylko kanały ogólnodostępne, czyli w praktyce to co jest na DVB-T. Kanałów płatnych dostawców nie będziesz mógł oglądać pomimo, że na telewizorze będą dostępne. Operatorzy kablówek blokują możliwość strumieniowania swoich programów na inne urządzenia niż telewizor do którego jest podłączona antena.
Senior Member

29-05-2015, 17:12
Domyślnie

Mam podłączony za pomocą HDMI do TV dekoder Netii. Ten z kolei otrzymuje sygnał bezprzewodowo z routera netii (tv przekazywana jest de facto przez internet). Czy w przypadku netii również nie moge w żaden sposob strumieniowac, nawet za pomoca dodatkowego oprogramowania?
Odpowiedź z Cytatem
jk_seeker jest offline
Member

29-05-2015, 17:32
Domyślnie

W takim wypadku to co napisałem wcześniej w Twoim wypadku nie ma zastosowania. Niestety. Ale ponieważ masz telewizję i internet od jednego dostawcy może jest jeszcze jakieś "światełko w tunelu". Sprawdź czy Netia nie oferuje za dodatkową opłatą, lub bez, opcji instalacji oprogramowania które umożliwia strumieniowanie telewizji na inne urządzenia.

W moim wypadku Vectra daje taką możliwość. Nazywa się to u nich "TV online". Wystarczy mieć pakiet złoty i Internet Vectry o przepustowości nie mniejszy niż 8Mb/s. Bez dodatkowych opłat jest dostępne kilkadziesiąt programów do oglądania na innych urządzeniach.
Senior Member

29-05-2015, 23:29
Domyślnie

Dzięki za podpowiedź, wyślę zapytanie do Netii, choć fakt - im pewnie będzie nie na rękę nawet przyznać się, że streaming jest możliwy, bo wiem, że mają w ofercie "multiroom" - dostaje się wtedy drugi dekoder, podłącza TV i masz drugi odbiornik. A może ktoś z Was akurat praktykował streaming z Netią w Panasonicu?
Odpowiedź z Cytatem
jk_seeker jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania