Panasonic i TV Anywhere - pytanie

jk_seeker

New member
Witajcie,
przymierzam się do zakupu TV, rozważam któryś z modeli Panasonica, który posiada funkcję TV Anywhere. Czy możecie podpowiedzieć mi, jak ona dokładnie działa? A konkretniej - rozważmy dwie sytuacje obejmujące mieszkanie i urządzenia w 1 sieci lokalnej:
1) na TV oglądam program X, podczas gdy na laptopie w tym samym czasie mogę oglądać program Y za pomocą TV Anywhere
2) do komputera podłączam TV za pomocą HDMI, który służy mi jako monitor. Na ekranie TV wyświetlam zawartość dostarczaną przez komputer, podczas gdy w tym samym czasie mogę na laptopie (drugi komputer) oglądać dowolny program za pomocą TV Anywhere.
Pytania:
a) które z powyższych opcji są możliwe do realizacji?
b) zakładając, że którakolwiek z powyższych sytuacji jest możliwa, czy konieczny jest wybór TV posiadającego 2 tunery?


Będę wdzięczny za pomoc, niestety, w sklepach nie uzyskałem odpowiedzi, a pomoc techniczna Panasonica milczy w tym temacie


Dzięki!


Pozdrawiam
Jarek
 

Heniek12345

New member
TV Anywhere w Panasonicu, jest funkcją działającą tylko z aplikacją, Panasonic TV Remote 2, dostępną w Gogle Play, i działa na telefonach i tabletach z Androidem. Ta funkcja nie jest dostępna na system Windows.
 

jk_seeker

New member
Ale masakra... no żeby nie móc obejrzeć na czymś większym niż kilka cali????? Nie można tego jakoś obejść?
W międzyczasie znalazłem topic, który, jak wynika z treści, rozwiązuje problem. Chyba, że macie inne doświadczenia w tym temacie.
hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
Jeżeli telewizor będzie miał możliwość ustawienia go jako serwer multimediów w sieci domowej, to w Win 7 wystarczy do tego Windows Media Player. Ścieżka dostępu u mnie wygląda tak: Inne biblioteki-42AS750 Series - Wideo - Wszystkie pliki wideo. Pojawia się lista z alfabetycznie ułożonymi nie tylko wszystkimi kanałami (łącznie z tymi które są zakodowane), ale też wszystko to co jest nagrane na dysku podłączonym do telewizora, o ile oczywiście taki będzie.

Żeby jednak nie było tak różowo, musisz zdawać sobie sprawę, że oglądać będzie można tylko kanały ogólnodostępne, czyli w praktyce to co jest na DVB-T. Kanałów płatnych dostawców nie będziesz mógł oglądać pomimo, że na telewizorze będą dostępne. Operatorzy kablówek blokują możliwość strumieniowania swoich programów na inne urządzenia niż telewizor do którego jest podłączona antena.
 

jk_seeker

New member
Mam podłączony za pomocą HDMI do TV dekoder Netii. Ten z kolei otrzymuje sygnał bezprzewodowo z routera netii (tv przekazywana jest de facto przez internet). Czy w przypadku netii również nie moge w żaden sposob strumieniowac, nawet za pomoca dodatkowego oprogramowania?
 

Heniek12345

New member
W takim wypadku to co napisałem wcześniej w Twoim wypadku nie ma zastosowania. Niestety. Ale ponieważ masz telewizję i internet od jednego dostawcy może jest jeszcze jakieś "światełko w tunelu". Sprawdź czy Netia nie oferuje za dodatkową opłatą, lub bez, opcji instalacji oprogramowania które umożliwia strumieniowanie telewizji na inne urządzenia.

W moim wypadku Vectra daje taką możliwość. Nazywa się to u nich "TV online". Wystarczy mieć pakiet złoty i Internet Vectry o przepustowości nie mniejszy niż 8Mb/s. Bez dodatkowych opłat jest dostępne kilkadziesiąt programów do oglądania na innych urządzeniach.
 

jk_seeker

New member
Dzięki za podpowiedź, wyślę zapytanie do Netii, choć fakt - im pewnie będzie nie na rękę nawet przyznać się, że streaming jest możliwy, bo wiem, że mają w ofercie "multiroom" - dostaje się wtedy drugi dekoder, podłącza TV i masz drugi odbiornik. A może ktoś z Was akurat praktykował streaming z Netią w Panasonicu?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedź, wyślę zapytanie do Netii, choć fakt - im pewnie będzie nie na rękę nawet przyznać się, że streaming jest możliwy, bo wiem, że mają w ofercie "multiroom" - dostaje się wtedy drugi dekoder, podłącza TV i masz drugi odbiornik. A może ktoś z Was akurat praktykował streaming z Netią w Panasonicu?
Podstawowa sprawa: w jaki sposób odbierasz sygnał od dostawcy (Netii)? Przez zewnętrzny dekoder? Jeśli tak, zapomnij o strumieniowaniu z telewizora. Panasonic umożliwia streaming tylko sygnału odbieranego przez wbudowane tunery cyfrowe DVB (-T/C/ ewentualnie -S, jeśli jest na pokładzie). Sygnału dostarczanego z "zewnątrz" przez wejścia np. HDMI, strumieniować nie można.

Pozdrawiam.

Edit. Nie odczytałem, sorry. Masz zewnętrzny dekoder. Zatem o streamingu z Panasa zapomnij.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
No tak, przecież TV w tym momencie nie ma zapisanych żadnych kanałów, dostaje sygnał z zewnątrz. :((( No nic, dzięki serdeczne za wyjaśnienia, wychodzi na to, że pozostanie obejść się smakiem, a szkoda, bo to taka ciekawa funkcjonalność :(
 

Stanley

Member
Bez reklam
wychodzi na to, że pozostanie obejść się smakiem, a szkoda, bo to taka ciekawa funkcjonalność :(
Ciekawa, ale... na początku też byłem zafascynowany, teraz już mi trochę przeszło (nawiasem: to ja jestem autorem tego wątku o strumieniowaniu do PC). W życiu codziennym korzystam rzadko - tak naprawdę rzeczywistą potrzebę odkąd od ok. 1,5 roku posiadam tv, chyba policzyłbym na palcach jednej ręki. Tą potrzeba było wyjście za autentyczną potrzebą do toalety ;) - wysłałem sobie wówczas aktualnie oglądany program na tableta do aplikacji Panasonica, chociaż równie dobrze mogłem sobie w telewizorze "zapauzować" (funkcja timeshift) lub uruchomić nagrywanie na dysk.
Po drugie pełną swobodę dają dopiero dwa tunery (akurat mam) - co innego oglądasz na ekranie tv, co innego możesz strumieniować, ale przy kanałach kodowanych trzeba mieć dwa moduły CI (mam tylko jeden). Myślałem również o wykorzystaniu strumieniowania do przekazywania sygnału do drugiego starszego telewizora wiszącego w sypialni (zrobić taki ubogi a'la multiroom, np. dokupić mu przystawkę z androidem) , ale doszedłem do wniosku, że lepiej będzie mu zainstalować niewielki niezależny dekoder DVB-S (moim głównym "źródlem" sygnału DVB jest właśnie "satelita", odbieram również bezpłatną naziemną DVB-T).
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Moim planem był zakup TV Panasonic AX800, właśnie z 2 tunerami. Głównym założeniem strumieniowania było nie montowanie w sypialni drugiego TV, tylko, w razie potrzeby, podpięcie się do jednego z tunerów z poziomu laptopa i oglądanie. Ale widzę, że nic z tego nie będzie ://
 

Stanley

Member
Bez reklam
Głównym założeniem strumieniowania było nie montowanie w sypialni drugiego TV, tylko <...>
Ten pomysł wysyłania strumienia do tv w sypialni też nie był moim głównym założeniem, ale jak pisałem, już go porzuciłem ;)

W każdym razie, w Twoim przypadku, skoro źrodłem sygnału jest zewnętrzny dekoder, podwójne tunery w AX800 byłyby zupełnie niewykorzystane. Zatem także funkcja streamingu, o czym już mówiliśmy.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Ręce opadają.. Płacę za sygnał i mam prawo zrobić z nim, co mi się podoba. Ale, jak widać, nie do końca i nawet japońskie wielkie umysły Panasonica nie wpadł na to, że można tak naciągać ludzi, jak to ma miejsce w Polsce. Nawet już mam w poważaniu ten streaming, ale mnie jasny szlag trafia na samą myśl i świadomość, że coś takiego ma miejsce...
 

Heniek12345

New member
@jk_seeker Witamy w świecie, gdzie każdy odbiorca sygnału telewizyjnego, płacący abonamet, jest z góry traktowany jako potencjalny złodziej, któremu trzeba utrudnić kradzież treści telewizyjnych. :bober:

Zapewniam Cię, że brak możliwości strumieniowania sygnału na inne urządzenia nie ma nic wspólnego, nie tylko z "japońskimi wielkimi umysłami" ale również z polskimi realiami. Jest to odgórne zarządzenie, narzucone przez firmę Intel, oraz instytucje dbające o szeroko pojęte prawa autorskie. Poczytaj w Wikipedii, co onacza skrót HDCP, mający zastosowanie we współczesnych złączach HDMI. Standard HDCP jest standardem, który muszą respektować wszyscy producenci telewizorów. Czy im się to podoba, czy nie.

Operatorzy kablówek, jeszcze bardziej ingerują w możliwość wykorzystania sygnału telewizyjnego przez swojego abonenta, ograniczając go tylko do możliwości wyświetlenia tylko na jednym urządzeniu. Kłania się tu funkcja Multiroom, za którą każą sobie płacić dodatkowo.

Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem, z góry zakładającym, że każdy z nas może być złodziejem. :fool:
 

Stanley

Member
Bez reklam
Poczytaj w Wikipedii, co onacza skrót HDCP, mający zastosowanie we współczesnych złączach HDMI.

I dlatego niestety prawdopodobnie nici z podłączenia do dekodera przez HDMI takiej oto przystawki, która umożliwia strumieniowanie do sieci:
Slingbox.PL - Slingbox 500
A nawet gdyby to ruszyło, jak dla mnie - ceeeeena... :(
Pozdrawiam.

P.S. No chyba, że dekoder od Netii ma wyjście komponentowe - wówczas jest jakaś szansa. Przynajmniej teoretycznie.
 

s00s

New member
czy grając na telewizorze "hoście" (np.cx700) na konsoli ps4 podpiętej przez hdmi da radę na telewizorze "kliencie" (np. cs510/600) oglądać normalnie tv przez "in-house tv streaming" i bez problemu zmieniać kanały?
 

Frog_PL

New member
panowie czy ta funkcja TV ANYWHARE tyczy tylko kanalow ktore odbieramy za pomoca wbudowanych w TV tunerow ? Czy majac dekoder sat podlaczony do TV mozna skorzystac z tej funkcji by kanal z satki obejrzec na tablecie np ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
No przecież post wyżej było, a i przewijało się przez wątek, że NIE MOŻNA streamować sygnału z zewnętrznych źródeł podłączonych do tv, czyli np. dekoderów satelitarnych, odtwarzaczy BR/DVD itp. Można TYLKO z wewnętrznych (wbudowanych) tunerów cyfrowych - tv naziemnej, kablowej, satelitarnej (te dwa pierwsze obecnie są chyba we wszystkich modelach, nawet budżetowych).

Innymi słowy, uprzedzając pytania: w przypadku platform satelitarnych, np. nc+, Polsatu, aby skorzystać z Anywhere musiałbyś po pierwsze primo mieć w telewizorze wbudowany tuner satelitarny Czyli kolokwialnie pisząc: móc podłączyć "talerz" bezpośrednio do tv, bez "pośrednictwa" żadnych zewnętrznych dekoderów. Po drugie: od operatora odpowiednią kartę kodową i moduł CAM, aby móc odbierać kanały kodowane. W przeciwnym wypadku z "satki" odbierzesz tylko niekodowane, FTA.
Podobnie w przypadku (większości) "kablówek": sygnał wpięty bezpośrednio do telewizora (żadnych zewnętrznych dekoderów), oraz moduł CAM od dostawcy, aby móc oglądać/streamować kanały zakodowane.

P.S. Jest osobny, dedykowany dział o tv Panasonic. Sugeruję tam przesunąć wątek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry