Jaką nawigację wybrać za ok. 500zł

Paniczos

New member
Witam chciałem poradzić się jaką nawigację teraz najlepiej jest wybrać? Cena jaka wchodzi w grę to ok. 500zł może być ciut więcej jeżeli będzie sens dołożyć. Zawsze używałem AutoMapy, ale teraz zastanawiam się nad Garminem lub TomTomem, ze względu na aktualizację map. Lecz jestem otwarty na wszelkie propozycje. Możecie pomóc ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od lat używam Tom Tom (co prawda w większości były wbudowane w panel), żona również Mio. Oba mogę spokojnie polecić. Tom Tom teraz masz dożywotnie aktualizacje za free, lecz jak chcesz musisz płacić za uaktualnienie bazy fotoradarów. Mio ma to też za free. Oba mają głosową obsługa, ale kulawą. Mio ma nieco mniej klikania od momentu wpisania adresu do wciśnięcia pedału gazu. Oba natychmiastowo łapią sygnał. Tom Tom nieco ładniejsza i szybsza grafika.
Za prywatną kasę brałbym Mio Spirit 697, bo oferuje nieco więcej w stosunku do ceny (właściwie tylko radary dożywotnio za free oraz wejście wideo dla tylnej kamery), ale Tom Toma Go 50 mam służbowego, więc nie narzekam, a korki czy inne spowolnienia ruchu na żywo działają wyśmienicie (pod warunkiem połączenia z telefonem). Mapa natychmiast pokazuje szacunkowy czas postoju w korku (nawet dobrze jej to wychodzi) i proponuje objazd, ale dziś to już chyba standard.
Także za ok. 500 zł wygrywa u mnie Mio Spirit 697, bo Tom Tom Go 50 droższy, a z Tom Tom nic poniżej nie opłaca się brać.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Przerobiłem wiele nawigacji, obecnie tylko google maps.
Powiem szczerze, że szkoda byłoby mi wydawać 500 zł na osobną nawigację.
 

Paniczos

New member
Dokonałem zakupu Modecom MX3 HD i jak na razie jestem zadowolony bardzo. Cena 305zł z wysyłką. Mogę mieć różne mapy. W tej chwili zainstalowałem AutoMape bo jestem przyzwyczajony do niej. Osobiście również używam Google Maps jak potrzebuję. Ale nawigacja jest głównie potrzebna Tacie a on ma zwykły telefon także potrzebna była nawigacja. Ten sprzęt co kupiłem jest super.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja niestety nie mam dobrego zdania o Mapach Googla w smartfonie jako nawigacja w aucie. U mnie często się wieszała, gubiła w tunelach, była bardzo wolna i nie wiedziała o przebudowach, objazdach, korkach, itp.
Modecoma nie znam, ale powodzenia :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ludzi piszą ciekawe rzeczy odnośnie serwisu tej marki. Szukałem kiedyś DVD z ekranem dla dzieci i szybko się wyleczyłem z Vordona...

Oczywiście można używać telefonu do nawigacji, do yanosika i nawet jako rejestratora. Do czasu gdy ktoś nie zadzwoni a my wyjedziemy pod prąd, złapie nas fotoradar i telefon wypadnie pod nogi no bo po co zestaw Bt. Kto dużo jeździ doceni osobne urządzenie do nawigacji.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klops
Równo po 2 latach (jak to zwykle) padł mi Tom Tom Go 500 - dla mnie był ideał. Problem w tym, że kosztował ok. 1000 zł i nie był tego wart.
Mam w domu leciwego Mio Spirit i jeszcze daje radę.

Muszę zakupić nową nawigację na firmę, ale teraz nie będę szalał, max 600 zł.
Czy ktoś ma i może coś naskrobać o tych modelach?
- Mio Spirit 7670 LM (równo 600 zł)
- Tom Tom Via 52/53 (ponad 700 zł i to go na razie wyklucza - jeśli ktoś ma kogoś lub chody by były nie więcej niż 600 zł to będę wdzięczny lub rozbić fakturę na dwie)

Cechy niezbędne to:
- dożywotnia aktualizacja za free
- informacje o korkach i propozycje ich pominięcia
- baza fotoradarów

Oba te powyższe posiadają te funkcje, z tą różnicą, że
- Tom Tom do korków potrzebuje smartfona (jeździłem tak 2 lata - super)
- Mio ma niby wbudowaną jakąś własną antenę do korków.
I tu pytanie. Mój leciwy (z 5 lat, może więcej) Mio też informował o ruchu ulicznym, jednak były to bardzo zdawkowe informacje, ot jest korek i tyle o ile w ogóle były. Jak wiadomo jest to informacja czerpana z radia, a konkretnie RMF a nie zawsze (rzadko) to działało.


Czy ktoś się orientuje jak robi to Mio obecnie? Tom Tom robił to bezbłędnie, informował ile km do korka, ile metrów do jego końca, ile minut przyjadę później do celu, rozróżniał czy wypadek czy np. roboty drogowe, a przede wszystkim od razu proponował objazd.
Na razie będę sobie radził z Googlem i starym Mio, ale to nie to samo.
Jakieś info?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nigdy nie maiłem z tym do czynienia, a lubię coś sprawdzonego ;)
To musi być niezawodne.
Mam mieszane odczucia co do tych info o ruchu udostępnianie droga radiową. (Mio, Modecom).
Tom Tom robił to przez internet z ich serwerów. Działało to na żywo, od strzału, cały czas. Wiedziałem, gdzie się zapuszczać, a gdzie nie. A to w Mio działa jak się jej chce, praktycznie tylko w dużych miastach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry