Kable RCA

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Powiem tak że adnotacja iż wtyki mogą posiadac ;różne kolory; mnie do tych przewodów nie przekonuje.Na pewno możesz wybrac u innego sprzedawcy .Ja używam Profigolda ,dobre sa Tech Link.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raczej nie polecałbym Ci takich kabli. Po zakupie swojego lcd-ka miałem okazję
przetestowac od kolegów troche róznych kabli od zwykłych "no name" aż po Profigoldy i Ohlebachy ,ktorych koszt zakupu grubo przekraczał 300 PLN.Jest znaczna róznica w obrazie po podpięciu kablami takimi jak na twoim linku a np.Profigold ,nawet tych z najniższej półki.Niestety w tym przypadku cena odgrywa rolę bo w droższych kablach uzyto lepszych materiałów, jest lepsze ekranowanie itd, czyli wszystko to co sklada się na ostateczny efekt .Mnie nie było stac na te najdroższe wobec czego wybrałem kompromis i kupiłem Profigolda 332 (ok 150PLN).Dobry tez jest troche tańszy (ok 110PLN) Tech link z seri WiresCR.Jest ich duża ilośc na aukcjach ,więc napewno coś sobie wybierzesz.
Nie kupuj tych najtańszych bo szkoda pieniędzy. Kable kupujemy na lata i nie warto sie potem denerwować że kupiło się bubel.
 

Rob_Maczug

New member
kupiłem właśnie kabel tech+linka WARES CR, sprzedawca zapewniał mnie,że ten RCA to coaxialny, w domu w instrukcji , oprócz owego RCA Plug to RCA Plug (ten który kupiłem) jes również opis coax plug coax plug, sugerując że są to 2 inne kable,

jak z tym jest naprawdę ?
 

jackuc

New member
AWGUST72 napisał:
Raczej nie polecałbym Ci takich kabli. Po zakupie swojego lcd-ka miałem okazję
przetestowac od kolegów troche róznych kabli od zwykłych "no name" aż po Profigoldy i Ohlebachy ,ktorych koszt zakupu grubo przekraczał 300 PLN.Jest znaczna róznica w obrazie po podpięciu kablami takimi jak na twoim linku a np.Profigold ,nawet tych z najniższej półki.Niestety w tym przypadku cena odgrywa rolę bo w droższych kablach uzyto lepszych materiałów, jest lepsze ekranowanie itd, czyli wszystko to co sklada się na ostateczny efekt .Mnie nie było stac na te najdroższe wobec czego wybrałem kompromis i kupiłem Profigolda 332 (ok 150PLN).Dobry tez jest troche tańszy (ok 110PLN) Tech link z seri WiresCR.Jest ich duża ilośc na aukcjach ,więc napewno coś sobie wybierzesz.
Nie kupuj tych najtańszych bo szkoda pieniędzy. Kable kupujemy na lata i nie warto sie potem denerwować że kupiło się bubel.

A jeśli chodzi o kabel HDMI-HDMI też polecasz profigolda ?
Na allegor są takie kabelki po kilkaset złotych !
Nie chciałbym wydac na niego więcej niż 100 zł
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
jackuc napisał:
A jeśli chodzi o kabel HDMI-HDMI też polecasz profigolda ?
Na allegor są takie kabelki po kilkaset złotych !
Nie chciałbym wydac na niego więcej niż 100 zł
Pewnie że warto byłoby kupić taki kabel.Powody sa identyczne jak juz poprzednio opisywałem.Ja po zakupie swojego tv kupiłem w/w dobre kabelki componentowe i hdmi ale zwykłego no-name za 50 dych. Niestety obraz po hdmi był "kaszaniasty" i od razu byłem pewien że to wina kabla.Potem udało mi się na wiadomym portalu aukcyjnym kupić za 100 PLN uzywany kabel Profigold 1001(nowy kosztuje nieco ponad 200 PLN) Poprawa obrazu była natychmiastowa. Fakt ,iz ceny dobrych kabli sa lekko mówiąć odstraszające. Inna rzecz ,że przy pewnej klasie telewizorów (takich jak np mój) to czy kupisz markowy kabel za 100 PLN czy wydasz 400 PLN na full wypas Profigolda -to akurat tu chyba zbyt dużej różnicy w obrazie nie zauwazysz.A napewno nie taką aby warta była tych dodatkowych 300 PLN

Pozdro
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kabelek jest w porządku i spokojnie Ci wystarczy.To dobry kompromis pomiędzy oględnie mówiąć "bez firmowym szajsem" na ktory w swojej głupocie dałem sie najpierw nabrać a tymi wypasami za kilka stówek.
Będziesz z niego napewno zadowolony.tech+link to sprawdzona firma.

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
A Co lepiej kupic?

170110138


http://allegro.pl/item170110138_kabel_hdmi_hdmi_1_5m_mrs_160_hdtv_okazja_.html

CZY MOŻE COS TAKIEGO

162611347


http://allegro.pl/item162611347_hdmi_hdmi_2m_wysoka_jakosc_vivanco_made_in_germany.html


Vivanco kupilem optyka i jestem zadowolony. A jak to ma się w przypadku HDMI. Szkoda mi kasy na kable za 200zl. Bo jak mam zwykłe czincze typu no name a taki lepszy to w jakości dźwieku nie czuje różnicy i wydaje mi sie że w obrazie może mimialne różnice wyczuje. A te dwa kable akurat mnie zaciekawiły. Chyba ze za podobne pieniadze znajdziecie coś innego. Z góry dzieki za pomoc :) Aha narazie kabel bedzie mi potrzebny do laczenia dvd onkto 404 -> TV LCD a w przyszlosci pewnie posłuży mi do łączenia PS3 -> LCD Pozdrawoam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
"....szkoda mi kasy na kable za 200zl. Bo jak mam zwykłe czincze typu no name a taki lepszy to w jakości dźwieku nie czuje różnicy i wydaje mi sie że w obrazie może mimialne różnice wyczuje..... "

Uwierz ,naprawdę nie szkoda pieniędzy na lepsze kable. Niekiedy warto dołozyć więcej kasy kosztem pewnych wyrzeczeń (np kilkudziesięciu browarków :D) do inwestycji a taką mozna nazwać kupno tv i złożenie dobrego zestawu ,w ktorej kable bedą newralgicznym elementem.Róznice w obrazie po zmianie kabli są i to duże. Nie wypowiadam sie co do dźwieku bo nie mam KD i nie wiem.Co sie tyczy podanych przez ciebie kabli to są porównywalnej jakości , no może z lekką przewaga na MRS.
 

sebol81

New member
Gdzieś na tym forum jest wątek poświęcony różnym kablom (tyle że dotyczy kabli HDMI)- od no name po profigoldy. Jak zobaczyłem różicę w wyświetlanych obrazach (w wątkach są dołączone screeny) to się ździwiłem. Od tamtego czasu kable no name dla mnie nie istnieją :) Na dzień dzisiejszy tylko Profigoldy lub jakieś ich tańsze odpowiedniki...
 
Do góry