NAS czy router z wbudowanym DLNA

Halogen76

New member
Witam.
Od pewnego czasu rozglądam się za dyskiem sieciowym w celu udostępniania multimediów w domowej sieci jednakże muszę także zmienić router i tu pojawił się problem.
Biorąc pod uwagę możliwości finansowe wydatek np. ok. 1300zł na qnap TS-212P 2x1Tb to trochę dużo. Przeglądałem specyfikację routerów Linksys EA6900-EJ czy Netgear R7000 i zgodnie z zapewnieniami producentów wbudowany serwer multimediów DLNA Certified® umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów do odbiornika TV, konsoli Xbox 360 lub PS3 albo innych zgodnych urządzeń.

Mam więc pytanie czy warto inwestować w NAS jeżeli:
- muszę i tak zmienić router
- mam w tej chwili do dyspozycji dyski zewnętrzne, które podepnę do routera. USB w routerach w standardzie 3.0
- wiem o tym że w przypadku routerów brak jest możliwości pracy w trybie RAID jednakże to dla mnie nie jest istotna sprawa.

Czy router z wbudowanym serwerem DLNA będzie działał należycie?
Z góry dzięki za odpowiedź i ewentualne doradztwo.
 

mariocieszyn

New member
Witam
Ja posiadam router z wbudowanym serwerem DLNA.
Działa całkiem dobrze ma nawet klienta torrent.
Filmy po wi-fi z samsungiem f8000 się nie zacinają amplituner, PC, jak i ps3 widzą serwer bez problemu.
Nie wiem jak to będzie działać przy większym obciążeniu mój router to ASUS RT-N65U. Jedynie czego można się doczepić to mógłby mieć większy zasięg (router na parterze a na piętrze w niektórych miejscach traci zasięg).
W razie czego pytaj jak będę mógł to pomogę.
 
Do góry