led 3D, led 3D curved, 4k Curved czy Oled

derek-d3

New member
witajcie jak tytul mowi mam nie lada dylemat czy jest ktos w stanie mi pomoc zaproponowac cos najlepszego

Chcę kupić najlepszy tv do pokoju kinowego, posiadam juz kolekcje 200 filmow blu ray i chcialbym w wolnych chwilach delektowac sie nimi, nie wykluczam rowniez zakupow filmow w 4k dlatego wolalbym by sprzet byl jak najlepszy, licze na pomoc specjalistow, z gory dodam ze nie interesuja mnie plazmy, czytam na fb profilu hdtv ze odchodza te sprzety do lamusa takze nie chcę isc w przestarzała technologię
Z góry dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5m x 4.5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy tylko i wylacznie na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony w dzień i po południu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 42 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, usb, odtwarzanie weeb.tv, najlepiej sytem android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola, xbmc TV, Blu Ray player, sound bar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez róznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 1 h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i po południu
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7-15k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

o to moje odpowiedzi na pytania zalozyciela innego watku prosze o pomoc
 

ccmsl

New member
Jak będzie wyglądał zakrzywiony wiszący TV?:)
Mam podobny dylemat TV 55"-60" - odległość 4 m na wprost.
Podobne zastosowanie co do Twojego:) z tym że zastanawiam się nad FHD i 4K mocno. I w sumie im więcej czytam tym mniej wiem:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem nie wygląda źle,wbrew pozorom? Zaletą jest jeden kabel zasilający z TV,reszta kabli jest w UHD Evolution Kit (genialny pomysł- fajna skrzynka) Z 4 m to minimum 55". Poczekaj jeszcze do stycznia będzie CES,nowości.może coś wpadnie w oko.Jak nie to ten Samsung będzie tańszy i pomyśl również o Oled LG 55"EC930V. Dobrze,że jest w czym wybierać .....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zakrzywiony wiszący = lipa.
Poproś o prezentację modeli w domu :
- Panasonic 65AX800
- Philips 65PUS9809
- Sharp 70 UD20
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
mam to samo juz sam nie wiem kasa jest a coraz wiekszy wybor a chcialbym do swiat sie zdecydowac ;/

Jedno jest pewne kupuj 65 cali, bo będziesz żałował jak kupisz 55 cali tak jak ja żałuję i wielu innych...
65 HU 8500 dobry tv, z mojej strony jeszcze możesz wziąć pod uwagę Soniaka 65 cali 4k... ale o ten model nie pytałeś się....

Zakrzywiony wiszący = lipa.
Poproś o prezentację modeli w domu :
- Panasonic 65AX800
- Philips 65PUS9809
- Sharp 70 UD20

Wydaje mi się że te firmy nie wchodzą w grę w przypadku Kolegi Darka...konkretnie podał co go interesuje...
 
Do góry