DVD (1.000zł) dla TV tylnoprojektowego

artek

New member
Halo, halo...
Wiem, że jestem oryginalny w tak postawionym pytaniu http://**********.com/style_emoticons/default/blink.gif Ale fakt, że mam Sony KDF-50" ma tu chyba znaczenie?
Otóż 1/2 roku temu porównywałem DVD Samsunga z serii HD (chyba 850 i 950) do mojego starego Thomsona (który nie ma żadnego up-scallera ani nawet info o przetwornikach). Niezależnie od połączenia widoczny efekt.... brak. Uzmysłowiło mi to, że układy poprawy obrazu w moim TV są niegorsze od elektroniki w tych DVD (albo jestem ślepy).

Proszę zatem o Wasze sugestie co do odtwarzacza do 1.000zł:
  • ma czytać DVD (wypożyczalnia) i CD (oraz ewentualnie Video CD),
  • obraz jak najlepszy (ekran 50" z odległości 3,5m)
  • tor audio nie jest najisttniejszy (słuch po kolizji ze słoniem)
  • może up-scaller, ale z widocznym efektem (nie tak jak w opisie powyżej)
  • nieprzerwane czytanie płyty
  • pilot kompatybilny z (niektórymi choćby) klockami: TV Sony KDF, n-Recorder, ampli Denon 1403
Z góry serdecznie dziękuję za okazaną wyrozumiałość i chęć pomocy
 

artek

New member
Halo...
Wszyscy zapracowani, zmęczeni, zniesmaczeni...?
Po prostu się przypominam!
Z góy dziękuję za pomoc - pozdrówki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3196
musisz ciut podnieść swój budżet.
Ten model spełni większość Twoich potrzeb . Testowany na modelach wielkości 50" zagrał fenomenalnie . Czasami wychodziła niesamowita głębia obrazu. Mozesz być spokojny o jakość przy Twojej odległosci
pozdrawiam
 

artek

New member
Halo...
Ale czy moje doszukiwanie się "specyficznego" odbioru ze względu na:
  • wielkość 50"
  • odległość 3,5m
  • tylnoprojektowy TV Sony KDF (3LCD)
ma sens?????????????

Ponadto przypomnę, że chodzi mi o wyciągnięcie max jakości obrazu z płyt DVD (tor audio i inne formaty nie są tak ważne) tak, żeby była zauważalna różnica w stosunku do mojego staruszka DVD, (którego sam TV poprawiał na tyle dobrze, że nie widziałem różnicy porównując z Samsungiem HD950 i HD860).
Ten TV ma 720p
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety , KIKI ma rację i żebys mógł zobaczyc róznicę to trochę (ale nie dużo) to tego 1000 PLN musisz dołozyc. Panas 99 i mój lider czyli Denon 1930 to jest TO!! :blagam:Obraz rewelka i napewno na swoim KDF to odczujesz. Troche tańszym rozwiązaniem jest starszy model Panasa 97 -tez daje bardzo dobry obraz. Przy okazji musisz zainwestowac w dobre kabelki -ale to juz chyba oczywiste.
 

apple

New member
AWGUST72 napisał:
Niestety , KIKI ma rację i żebys mógł zobaczyc róznicę to trochę (ale nie dużo) to tego 1000 PLN musisz dołozyc. Panas 99 i mój lider czyli Denon 1930 to jest TO!! :blagam:Obraz rewelka i napewno na swoim KDF to odczujesz. Troche tańszym rozwiązaniem jest starszy model Panasa 97 -tez daje bardzo dobry obraz. Przy okazji musisz zainwestowac w dobre kabelki -ale to juz chyba oczywiste.
A nie lepiej z nagrywarką za 500 zł więcej?
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3063 - cena to w rzeczywistości 1600
Też podnosi rozdzielczość. Zastanawiam się tylko dlaczego tego rodzaju sprzety oferują upscaling tylko na wyjściu HDMI (nie tylko przy tej nagrywarce to zauważyłem). Czy upscaling do 1080i na component jest ograniczone z powodu jakiejś zmowy czy umowy między producentami?
Dodatkowe pytania (nie znalazłem odpowiedzi):
- czy upscaling jest możliwy dla wejścia z zewnątrz (np starego DVD z divx podpietego przez RGB),
- ktoś odtwarzał filmy divx z płyty DVD+R (z opisu wynika jakby NIE można było tego odtworzyć (tylko z DVD-R)?
 

artek

New member
Halo...
Moje myśli skierowane są na 1930, mimo tematu "zawiedzionych" użytkowników.
Spakowałem na jutrzejszą wizytę do MM 2 takie same filmy z wypożyczalni. Jutro będę chciał na sklepowym KDF-ie obejrzeć Denona (na stanie w sklepie jest tylko 1730) i swojego staruszka Thomsona.
Pppppppppppragnę zobaczyć różnicę - trzymajcie kciuki, abym nie powiększył kolejki do okulisty:cool:.

PS
Macie jakieś sugestie?
 

artek

New member
Halo, halo...
Sprawdzałem Denon-a 1930 i 1730 porównując do starego DVD Thomsona.
Jakość obrazu na TV Sony KDF 50" (przy stop-klatkach - film "Rozpustnik" na DVD dwuwarstwowej z dobrej wypożyczalni). Oto moje wrażenia (najważniejsze -
  1. nie jestem ślepy:) i zobaczyłem jakąś różnicę
  2. kolejność w/g jakości obrazu: A)Denon HDMI-720p najlepszy (wyższej rozdz. nie sprawdzałem, bo TV ma 720p); B)stary Thomson po Euro (brak jakichkolwiek ustawień); C)Denon component-576i
  3. dla mnie niewidoczna różnica między Denonem 1730 a 1930
O ile różnica między "1" a "2" dotyczyła konturów przy przejściach kolorystycznych i trochę większej głębi kolorów, o tyle między "2" a "3" różnica była wyraźniej widoczna i dotyczyła gruboziarnistości obrazu.

Mój TV ma jedno takie gniazdo i będę chciał tam wpiąć n-recorder (bo jednak jakieś audycje HD tam są). Na componencie nie znalazłem w Denonie ustawienia rozdzielczości sygnału wejściowego (wyłącznie 576i). Proszę o odpowiedź i pomoc:
  • Czy w ogóle miałem prawo oczekiwać innego sygnału na componencie w tym DVD?
  • Czy istnieje "rozgałęźnik" HDMI?
  • Czy możliwe jest podłączenie n-ki do TV przez compoent - bez straty jakości obrazu?
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
artek napisał:
Halo, halo...
  • Czy istnieje "rozgałęźnik" HDMI?
  • Czy możliwe jest podłączenie n-ki do TV przez compoent - bez straty jakości obrazu?
Rozgałęźnik to spliter, a ty chyba myslisz o podłaczeniu wielu urządzeń w jedną "kostkę" aby z niej wybierać co idzie do TV. Są takie urządzenia
http://www.allegro.pl/item165427182_switch_hdmi_3x1_z_pilotem_wysylka_gratis.html

Uważam, że n-ka lepiej odbiera przez komponent, ponieważ działają wówczas wszystkie "polepszacze" w TV, jak również ustawia się samodzielnie ostrość, jasność, kolorystyka, itp. (odczucie subiektywne). Przy HDMI wszystko jest standardowo (u mnie w LCD JVC R71), a sygnał najwyraźniej nie jest obrabiany - jako "idealny" (nie zgadzam się z tym). W N nie będzie można oglądać programów VOD w pełnej rozdzielczości z innego kabla niż HDMI. Jednak jak na razie VOD to w N same starocie szmira nędznej jakości, wiec...

Można kupić stałe łacze 1 GB, wykupić dostęp do zagranicznego serwera binarków za 30 zł miesięcznie i mieć WSZYSTKO co nowe - LEGALNIE (!!!), bo ściąganie na własny pożytek - bez udostępniania, jest legalne. Nawet Bill Gates to robi :) Co więcej jest tam MNÓSTWO filmów i seriali w 1080i (ostatnio był Władca PIerścieni). W W VOD nie uświadczysz tego przez dłuższy czas, a juz na pewno nie będziesz tego mógł zgrać na dysk. Czy przy takim porównaniu binarków z VOD można się jeszcze zastanawiać (oba za 30 zł)? To odnośnie śmiesznego ograniczenia w VOD przy componencie.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
artek napisał:
Halo, halo...
Sprawdzałem Denon-a 1930 i 1730 porównując do starego DVD Thomsona.
Jakość obrazu na TV Sony KDF 50" (przy stop-klatkach - film "Rozpustnik" na DVD dwuwarstwowej z dobrej wypożyczalni). Oto moje wrażenia (najważniejsze -
  1. nie jestem ślepy:) i zobaczyłem jakąś różnicę
  2. kolejność w/g jakości obrazu: A)Denon HDMI-720p najlepszy (wyższej rozdz. nie sprawdzałem, bo TV ma 720p); B)stary Thomson po Euro (brak jakichkolwiek ustawień); C)Denon component-576i
  3. dla mnie niewidoczna różnica między Denonem 1730 a 1930
O ile różnica między "1" a "2" dotyczyła konturów przy przejściach kolorystycznych i trochę większej głębi kolorów, o tyle między "2" a "3" różnica była wyraźniej widoczna i dotyczyła gruboziarnistości obrazu.

Mój TV ma jedno takie gniazdo i będę chciał tam wpiąć n-recorder (bo jednak jakieś audycje HD tam są). Na componencie nie znalazłem w Denonie ustawienia rozdzielczości sygnału wejściowego (wyłącznie 576i). Proszę o odpowiedź i pomoc:
  • Czy w ogóle miałem prawo oczekiwać innego sygnału na componencie w tym DVD?
  • Czy istnieje "rozgałęźnik" HDMI?
  • Czy możliwe jest podłączenie n-ki do TV przez compoent - bez straty jakości obrazu?

1. Niestety po componencie nie uzyskasz innej rozdziałki niż 576i - tez miałem z tym zagwozdkę i nic na to nie poradziłem .Ot ,taka uroda odtwarzaczy dvd.

2.jak w poście poprzednika

3.Początkowo miałem podpietą n-ke po hdmi ,tak powinno być teoretycznie najlepiej.Jednak po dość długich przymiarkach róznych kabli -pozostałem na dobrych kablach component .Wtedy działają wszystkie systemy poprawy obrazu i wg mnie obraz jest najlepszy - to moje subiektywne zdanie. Tak wiće nie uważam aby po componencie obraz z n-ki tracił na jakości.
 

artek

New member
Halo...
apple napisał:
Jednak jak na razie VOD to w N same starocie szmira nędznej jakości, wiec...
Po analizie dotychczasowego repertuaru - zgadzam się

apple napisał:
Można kupić stałe łacze 1 GB, wykupić dostęp do zagranicznego serwera binarków za 30 zł miesięcznie i mieć WSZYSTKO co nowe - LEGALNIE (!!!), bo ściąganie na własny pożytek - bez udostępniania, jest legalne. Jest tam MNÓSTWO filmów i seriali w 1080i (ostatnio był Władca PIerścieni).
Może coś więcej?............

czokaj napisał:
a jak wygląda obraz HD i SD z N - tv na Twoim telewizorze tylnoprojekcyjnym?
Jak już pisałem - planuję dopiero zakup (do końca lutego). Chętnie napiszę po kupieniu i podłączeniu.
 
Do góry