Muzyka w 5.1

radarolek

New member
Witam,
Przeglądam google, wyniki jednak nie są zadawalające...pojedyncze tytuły są..., ale odbiegające od moich preferencji...lub zbyt skąpe informacje....po kolei.
Szukam źródła gdzie można nabyć drogą kupna muzykę w formacie 5.1. Szukam w ogóle serwisu gdzie można dowiedzieć się kto nagrywa muzykę w tym formacie tzn...co pojawia się na rynku i kiedy.
Macie może doświadczenia w tym temacie?
 

JanVid

New member
Muzyka w 5.1 ? tooo ...jest tylko sporadyczna rzadkość i raczej techniczna ciekawostka .... a jak już coś się pojawiło to tylko reedycje do tego formatu "sławnych wydań" a znam tylko parę (lecz tylko z sieci) min:)
Queen "A Day At The Opera"
Dire Straits "Brothers In Arms"
Jan Michael Jarre, Mike Oldfield, Police, Vivaldi (4 pory) - coś też tam mają
są wydawane na "mało popularnych" nośnikach SACD lub DVD-Audio wymagających "specjalnych" raczej drogich odtwarzaczy, których na polskim rynku prawie nie uświadczysz. A wymienione nośniki to tylko "alledrogo" chociaż Dire Straits widziałem w MM jako "hybrid SACD".
W związku z zawiłością tego tematu nie bawię się tymi "nowinkami" :)
 

SDman

Banned
Witam,
Przeglądam google, wyniki jednak nie są zadawalające...pojedyncze tytuły są..., ale odbiegające od moich preferencji...lub zbyt skąpe informacje....po kolei.
Szukam źródła gdzie można nabyć drogą kupna muzykę w formacie 5.1. Szukam w ogóle serwisu gdzie można dowiedzieć się kto nagrywa muzykę w tym formacie tzn...co pojawia się na rynku i kiedy.
Macie może doświadczenia w tym temacie?

Witam,
mimo wszystko proponuję dobre stereo, jest w odbiorze nie tylko kanał LP ale głębia, scena i odczucie,
że gra coś za Tobą -z boku jest na porządku dziennym.
To wszystko z dobrych monitorów, wzmacniacza + DAC.
Polecam odsłuchy -stereo jest nieśmiertelne.

Pozdr.
 

radarolek

New member
Dzięki. czekam na odbiór sprzętu i tak się przygotowuję, żeby poczuć zmianę technologiczną. The Police mam...będę grzebał.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mam dwie płyty: Metallica - Black Album , S&M obie w DTS. Odtwarzane na CD bardzo fajnie brzmią, niestety nagrywane bo nie mogłem nigdzie kupić oryginału..
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ta płyta może idealnie służyć jako testowa do systemów audio. Też ją posiadam. Mam kilka płyt nagranych w DTS, ale czy to jakoś dużo lepiej brzmi od 2.0 to bym nie powiedział. Taka może odskocznia od normalnych wydań. W sieci sporo tego.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ta płyta może idealnie służyć jako testowa do systemów audio. Też ją posiadam. Mam kilka płyt nagranych w DTS, ale czy to jakoś dużo lepiej brzmi od 2.0 to bym nie powiedział. Taka może odskocznia od normalnych wydań. W sieci sporo tego.

Ja też myśle podobnie, ostatnio włączyłem sobie po dłuższej przerwie S&M w DTS i powiem szczerze po 20 min zaczęło mnie to męczyć, przełączyłem na 2.0 i wszystko wróciło do normy.
 
Do góry