UPPLEVA - system dźwięku 2.1

spinacz66

New member
Bez reklam
wszytko jakieś 800zł drożej wiadomo ale nie dużo jak dla mnie a powiedź mi uplewa na ile metrażowym pokoju się sprawdza żeby nagłośniła dany metraż producent jak podaję?do mniejszych się sprawdzi a większych?Uplewa jak dla mnie jest dla desperatów jak ktoś to w salonie oczywiście instaluje jako główne źródło kinowe.mamy wolny kraj każdy pozwala sobie na ile go stać koniec tematu
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
No to prawie trzy upplevy za to kupisz czyli nie taka mala roznica. Co do pytania to nie wiem. Trzeba by sprawdzic jej moc tzn. co to za glosniki i sub.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ale z trochę większe pieniążki można zbudować lepsze kino i to nie są liczone w tys. kwoty moim zdaniem za około 1000zł można zbudować znacznie coś lepszego ale to jest moje zdanie w formacie 2.1 budżetowego
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za 1k kupisz juz soundbara, dzis sluchalem chyba z 8szt. No i dają rade.
Tyle ze to dalej bedzie 3x drozej jak ta Upplewa, czy jak to sie zwie.
Za 300zl nie ma co wybrzydzac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od początku tego wątku piszę, że do pokoju dziecięcego za 300 się nadaje, nie ma o czym mówić, zadanie spełnia, czyli lepsze audio z filmów i bajek dziecięcych niż z telewizora. Najtańszy odtwarzacz BD jaki widziałem kosztował 199 w Euro RTV AGD, więc tu mamy za 100 zł więcej również głośniki 2.1 z bezprzewodowym subikiem. Oczywiście, że nie jest to w żadnym wypadku sprzęt dla kinomaniaków, ale takie mamy już w większości w odpowiednich pomieszczeniach. Radość dziecka gdy ogląda swoje ulubione Carsy lub Samoloty (jeśli nie na kinie tatusia) najważniejsza :) W kuchni nie mam miejsca na coś takiego, w sypialni mam 5.2, w pokoju biurowym 2.1, w jeszcze innym 2.0. U dzieciaka teraz też 2.1.
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Od początku tego wątku piszę, że do pokoju dziecięcego za 300 się nadaje, nie ma o czym mówić, zadanie spełnia, czyli lepsze audio z filmów i bajek dziecięcych niż z telewizora. Najtańszy odtwarzacz BD jaki widziałem kosztował 199 w Euro RTV AGD, więc tu mamy za 100 zł więcej również głośniki 2.1 z bezprzewodowym subikiem. Oczywiście, że nie jest to w żadnym wypadku sprzęt dla kinomaniaków, ale takie mamy już w większości w odpowiednich pomieszczeniach. Radość dziecka gdy ogląda swoje ulubione Carsy lub Samoloty (jeśli nie na kinie tatusia) najważniejsza :)


czyli potwierdzasz że lepiej sprawuj się w pokoju dziecięcym niż w salonie nawet w budżetowym kinie? jakie sa twoje odczucia w ilo metrażowym pokoju daje radę ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tyle, że pokój dziecka chyba obecnie jest większy niż salon :)
Tam jest ok. 20m2, ale nie rozpatrywałbym tego w kategoriach "czy daje radę". Sprzet za 300 zł (i tyle jest wart, ani złotówki więcej) po prostu gra lepiej niż głośnik z telewizora, tyle i nic więcej, tyle i aż tyle ;)
Nie robiłem jakiś wielogodzinnych testów, nie zastanawim się jak to gra, itd. Po prostu gra. Ten sprzet miał spełnić inne zadanie, niż stanowić głowną jednostkę super audio w pomieszczeniu. To nie ta kategoria. W kuchni i tak bym tego nie miał gdzie postawić, w sypialni mam 5.1, w salonie 5.1, w pokoju biurowym 2.1, a w jeszcze innym 2.0, W pokoju dziecka teraz tez 2.1.
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Tyle, że pokój dziecka chyba obecnie jest większy niż salon :)
Tam jest ok. 20m2, ale nie rozpatrywałbym tego w kategoriach "czy daje radę". Sprzet za 300 zł (i tyle jest wart, ani złotówki więcej) po prostu gra lepiej niż głośnik z telewizora, tyle i nic więcej, tyle i aż tyle ;)
Nie robiłem jakiś wielogodzinnych testów, nie zastanawiałeś się jak to gra, itd. Po prostu gra. Ten sprzet miał spełnić inne zadanie, niż stanowić głowną jednostkę super audio w pomieszczeniu. To nie ta kategoria.

Ok że nie rozpatrywałeś ale czy postawił byś to w salonie do oglądania filmów? krótko czy wolał byś poczekać i kupić coś lepszego jak kogoś nie stać na początku do 1000zł jakie są twoje odczucia obiektywnie jak to widzisz w salonie i w pokoju dziecięcym
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, ciężko mi teraz gdybać, bo mam inne wymagania co do jakości dźwięku, ale do głównego pokoju raczej nie, nie wiem czy są podobne np. soundbary za 1000 zł z odtwarzaczem. Taki już jestem, ze wolałbym poczekać.
Zależy kto jakie ma priorytety. Moim było podstawowe audio do telewizora i bajek. Jakość dźwięku mnie kompletnie nie interesowała. Za 300 zł mam funkcjonalny system. Pamiętam, że kiedy kosztowało to 1500 zł i bawiłem się tym w sklepie to audio mnie mocno zniesmaczyło, ale zdałem sobie sprawę, ze nie taki jest cel tego produktu. Ma być wygodnie, funkcjonalnie i schludnie. Potem była przecena za 700 zł, stanowczo za dużo, ale za 300 zł nie można wybrzydzać.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Nie wiem, ciężko mi teraz gdybać, bo mam inne wymagania co do jakości dźwięku, ale do głównego pokoju raczej nie, nie wiem czy są podobne np. soundbary za 1000 zł z odtwarzaczem. Taki już jestem, ze wolałbym poczekać.
Zależy kto jakie ma priorytety. Moim było podstawowe audio do telewizora i bajek. Jakość dźwięku mnie kompletnie nie interesowała. Za 300 zł mam funkcjonalny system. Pamiętam, że kiedy kosztowało to 1500 zł i bawiłem się tym w sklepie to audio mnie mocno zniesmaczyło, ale zdałem sobie sprawę, ze nie taki jest cel tego produktu. Ma być wygodnie, funkcjonalnie i schludnie. Potem była przecena za 700 zł, stanowczo za dużo, ale za 300 zł nie można wybrzydzać.

To masz takie spostrzeżenia i zapatrywania jak ja w sprzęcie i nie tylko w tym w Megan to samo :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Normalnie jak u Carringtonow :) Pewnie prysznic tez masz z naglosnieniem 2.1 :)
Niestety były tylko chińskie ;) jest tylko normalne radio, ale żałuję ,ze nie zrobiłem czegoś lepszego, lecz moja zonka jak zrobi saunę to wszystko padnie, nawet łazienkowe głośniki ;)
Dobra dobra, Ty też pewnie masz więcej na sumieniu :)
Bez przesady koledzy, W salonie wiadomo jest system głowny, w sypialni jest ośmioletnie plastikowe kino domowe, w pracowni (jak nazywa pokój komputerowy mój synek) mam 20-stoletnią miniwieżę Panasonic oraz komputerowe Creativy 2.1, w innym pokoju przeniosłem dwie podłogówki X-letnie samoróby i tyle ;)
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
Czy ktos z Was posiada soundbary HW F355 albo F350 od Samsung? Mialbym kilka pytan... w sumie ten F350 mozna miec za 300zl czyli w cenie ikea uppleva (bez BR, bez radia, wiadomo ale za to nie musze miec takiego mebla do jakiego pasuje ten system ikea).
 

tck

New member
WITAM SERDECZNIE,
to mój pierwszy wpis na forum :)

BARDZO PROSZĘ o pomoc, ponieważ ogólnie jestem słaby w te klocki, nie za bardzo znam się na sprzęcie AV, i napotkałem kłopot, postaram się go opisać w możliwie jasny sposób.

Dodam też, że nie jestem dźwiękowym purystą, kupiłem tę upplevę, również za namową żony, żeby coś głośniej grało na mundialu niż pierdziawka z telewizora :)

Aha, dodam również, że zazwyczaj to ja ustawiam ciociom, wujkom, dziadkom, rodzicom itp zawsze telewizory, wieże itd więc COŚ TAM MINIMALNIE WIEM.

Ok do rzeczy:

Wyjąłem upplevę z pudełka, podłączyłem przez kabel HDMI do wyjścia w moim telewizorze (oto on: SONY KDL-32EX500, nie mogę podac linku ze względu na ochorę antyspamową).
Mogę teraz na pilocie TV wybrać sobie wejście HDMI 2 (pod 1 mam dekoder do tv) i tam mam menu upplevy, gdzie mogę oglądać BD, DVD, USB itp itd. Jak ma ochotę to się uppleva włącza razem z włączeniem TV a czasem nie, nie rozgryzłem tego jeszcze, ale pilot do tego jest dramatyczny, np nie ma guzika EJECT do cd ??!.

Tak więc do tego momentu jest OK, ale problem mój tkwi w tym, że już 6 godzin dziś spędziłem na takim skonfigurowaniu sprzętu, aby uppleva grała zamiast głośników z TV. Czyli np oglądam mundial, POLSKA-NIEMCY :) i dźwiek leci z upplevy. Nie wiem jak to osiągnąć. Dodam, że jak odtwarzam sobie np audio cd to pilot tv reaguje na polecenia i mogę np polecić telewizorowi aby grał razem z uppleva albo nie.

na uplevie zmieniam source na home theater, tv widzi uppleve, mam możliwośc wyboru czy dźwięk z kina domowego czy z tv, daję na kino domowe i rozlega się cisza. podgłośniam na uppleva, podgłośniam na tv, suwaki się ruszają (jak dam głośniej na uppleva to na tv sam się pokazuje suwak, wnioskuje zatem że sprzęty "się widzą"), ale nie ma dźwięku.

KREW MNIE ZALEWA!!

Idąc dalej - podłączyłem kable dodatkowe z zestawy upleva (biały i czerwony) mieszałem nimi (czuję, że tu jest problem) ale bezskutecznie.

TAK WIĘC TO MÓJ PROBLEM, wybaczcie proszę, że tak chaotycznie to napisałem, ale starałem się opisać każdy detal który zwrócił mą uwagę.

Zastanawiam się nad uszkodzeniem wyjścia w TV? Zakładam że uppleva ze sklepu nie jest walnięta :) Przywróciłem jednak ustawienia fabryczne, zaktualizowalem firmware telewizora, bezskutecznie jednak.


Gdyby ktokolwiek, KTOKOLWIEK mi pomógł, wiszę nie jedno piwko.

Pozdrawiam!!
 
Do góry