LCD gorszy od kineskopowego?

Hardi

New member
Z tego co zauważyłem to kablówka jest znaczniej gorszej jakości na LCD niż na tv kineskopowym, co jest tego powodem? Czy Polsat Cyfrowym podłączony za pomocą kable euro też będzie tak fatalnej jakości? Mam TV kineskopowym 28" i teraz zaczynam się wahać czy kupić LCD 32", bo nie mam zamiaru wywalać tyle kasy po to, aby mieć obraz jeszcze gorszej jakości.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Dokładnie przejrzyj forum.
Znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania.
LCD LCD nierówny. Jeden może ładnie "grac" z SD inny nie.
Obraz z Polsatu Cyfrowego powinien byc lepszy niż z SD, generalnie.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
sygnal PAL, czyli ten nadawany w Polsce, to rozdzielczosc 720 x 576 punktow, a tv LCD maja zazwyczaj (te hd ready) 1368 x 768, wiec dlatego taka roznica w jakosci obrazu zwyklego sygnalu na tv LCD a CRT. Im lepsza jakosc nadawanego sygnalu tym lepsza jakoscc obrazu na tv LCD. Jesli chodzi o zwykly sygnal to lepiej sobie z nim radza plazmy
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Nie wiem czy znasz technologie CRT i LCD, ale zasada działania poszczególnych jest tak różna, jak jakość obrazu na nich. LCD czy plazma to TV cyfrowe co oznacza, że najlepiej będa grać na źródle video cyfrowym. To, że są jeszcze TV, które dobrze grają na analogowym sygnale, jest li tylko i wyłącznie zasługą producentów, którzy pamiętają jeszcze o tym, że stacje tv naziemnej/nadawcy kablowi, jakoś nie specjalnie chcą przejść na lepszą jakość obrazu cyfrowego, a jak już to tną po jakości ile można. Dlatego każdy sygnał tv analogowej lepiej będzie wyglądać na CRT niż na LCD.
Warto wspomnieć także o tym, że LCD są TV HDTV, co oznacza, że najlepszy możliwy obraz osiągnie się tylko na materiale źródłowym HD.
I w zasadzie można ten temat zamknąć.
 

Hardi

New member
Chyba to zależy od jakości LCD, bo właśnie oglądałem kablówkę na PHILIPS 32PF7411 Pixel+ i powiem szczerze, że byłem miło zaskoczony. Poszukałem trochę info na innych forach i okazuje się, że jedne LCD wypadają gorzej na kablówce, a inne lepiej i PHILIPS 32PF7411 Pixel+ zaliczą się do tych, które najlepiej radzą sobie ze słabszym sygnałem, tak więc z Polsatem Cyfrowym nie będzie problemu :)
 
Do góry