Akustyka pomieszczenia ma wpływ na brzmienie - nasze rady i praktyki

Remipl

Member
Jeśli chodzi o walory wizualne, to polecam fluffo.pl widziałem te panele na żywo, wzory na ścianie z tych paneli wyglądają rewelacyjne. Pianka pokryta włoskami wygląda jak aksamit.

Mnie zainspirował wzór stworzony z paneli cube lub pixel ale o wymiarach 50x50.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Na jaki wydatek mam sie przygotowac i u kogo zamawiales?

Ja tego jeszcze nie robiłem, tylko podczas spotkania znajomych z audiostereo przyjechał kolega który się tym zajmuje zawodowo. I pomierzył mój pokój i pokazał nam w czym rzecz, żebyśmy mieli wreszcie świadomość jak pomieszczenia niszczą nam dźwięk.'
Dopiero mam się z nim umówić na pomiar i wykonanie paneli.
Jak masz blisko do Bielska-Białej do mogę Ci dać namiary na rewelacyjnego chłopaka.
To jest jego zawód, ma wykształcenie w tym zakresie i dodatkowo jest to jego pasja.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chodzi o walory wizualne, to polecam fluffo.pl widziałem te panele na żywo, wzory na ścianie z tych paneli wyglądają rewelacyjne. Pianka pokryta włoskami wygląda jak aksamit.

Mnie zainspirował wzór stworzony z paneli cube lub pixel ale o wymiarach 50x50.
Widziałem je na żywo na targach wnętrzarskich. Super sprawa. Jak nie znajdę tych z fotki to zaopatrzę się właśnie te ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o walory wizualne, to polecam fluffo.pl widziałem te panele na żywo, wzory na ścianie z tych paneli wyglądają rewelacyjne. Pianka pokryta włoskami wygląda jak aksamit.

Mnie zainspirował wzór stworzony z paneli cube lub pixel ale o wymiarach 50x50.

super sprawa, ale cenowo wysoko z klejem to już w ogóle przesada, podejrzewam że na klej montażowy też sie montuje i na pewno nie za 36zł na 10 paneli ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś spotkał takie dokładnie panele? Wiecie, gdzie można je kupić?
Odpowiadam
Acoustic Panels | OFFECCT
Szwedzki producent firma Offect, w tej chili brak dystrybutora w Polsce, do niedawna była nim Martela z Warszawy
Offecct | Partnerzy | Martela
ceny 120-270 Euro za szt. :D
Widziałem je na żywo na targach wnętrzarskich. Super sprawa. Jak nie znajdę tych z fotki to zaopatrzę się właśnie te Fluffo ;)
Błąd, na targach widziałem identyczne lub bardzo podobne Apama.pl
Mam w domu próbnik.
Apama Acoustic Project - APAMA acoustic project ? panele akustyczne, pomiary akustyczne, analizy akustyczne
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fotka z programu Nowy Gadżet pochodzi z warszawskiego salonu HiTon, czyli dokładanie tego, który odwiedziłem i spodobały mi się te panele i od którego uzyskałem informacje na ich temat :D Choć sam Klawiter wygląda na foto jak z tektury... :D
 

Bebol

New member
Poradzicie coś odnośnie akustyki co można by było poprawić? Pokój w bloku z wielkiej płyty, wymiary szer. ok. 3,4m, dł. ok. 4.5, wys. ok. 2,5m. Zdaję sobie sprawę, że monitory nie powinny stać na komodzie (wys 102cm...), ale innej opcji za bardzo nie ma. Stół też musi zostać. Komp z ławą od biedy może pójść na bok jeśli coś to zmieni. Mam aktualnie większy dywan shaggy który wypełnia prawie całą przestrzeń od kolumn do ławy z komputerem. Po lewej stronie siedząc na kanapie obok drzwi jest jeszcze powieszony tv i stoi komoda przeszklona. Okna są po prawej stronie, praktycznie po całej długości (zostaje ok. 50cm ściany po każdej ze stron). Za kolumnami (trochę wyżej) na ścianie wiszą trzy ramki ze zdjęciami (z szybą). Jeśli chodzi o odsłuch, to po zmianie monitorów z MA MX2 na Kef q300 na niektórych płytach jest dużo basu (momentami za dużo) w miejscu odsłuchu. Wcześniej tego nie było. Narożnika przy tej konfiguracji nie mogę przesunąć do przodu. Wiem, że szału nie będzie i generalnie słabo to wygląda, ale może da się coś poprawić bez drastycznych zmian.
 

Attachments

  • P1010256.JPG
    P1010256.JPG
    599,6 KB · Wyś: 86
  • P1010258.JPG
    P1010258.JPG
    581,3 KB · Wyś: 107
Do góry