Odtwarzanie filmu z pendrive w pętli

behemo

New member
Jestem nowy na forum, więc na początku witam wszystkich serdecznie, mam na imię Paweł.
Szukam pomocy związanej z montażem filmu. Chciałbym pewien gotowy klip wideo umieścić na pendrive i uruchomić go na ekranie telewizora w restauracji. Oczywiście nie chodzi mi o zwykłe odtworzenie filmu ;) Sens w tym by film trwający np.15min po zakończeniu odtwarzania zaczął się odtwarzać od nowa -sam. Czyli zapętlić go, ale nie w ten sposób, że skopiuję film do długości kilku godzin - bo jeśli restauracja będzie otwarta np. całodobowo wtedy film po pewnym czasie sam by się zakończył.
Żeby dowolny telewizor odtwarzający ten format odtwarzał go w pętli, lub rozwiązania które pozwoli zakupić dodatkowy odtwarzacz czy coś w tym stylu (jak DVBT) i ma wejście USB - ma też opcję odtwarzania w pętli - przy czym nie jest bardzo drogi. Testowałem pewien tuner DVBT marki WIWA, odtwarza dobrze filmy ale nie ma opcji odtwarzania w pętli.



Pozdrawiam!
 

behemo

New member
To wydatek około 500zł, bardzo duży w stosunku do ceny usługi jaką jest stworzenie takiego filmu reklamowego. Szukam tańszego rozwiązania.. Wiem, że firma konkurencyjna dostarcza taki filmy na pendrive i deklarują, że działa to na wszystkich telewizorach, które mają możliwość odtwarzania filmu z pendrive.. Tylko że od nich się nie dowiem jak to zrobić raczej :)
 

SDman

Banned
To wydatek około 500zł, bardzo duży w stosunku do ceny usługi jaką jest stworzenie takiego filmu reklamowego. Szukam tańszego rozwiązania.. Wiem, że firma konkurencyjna dostarcza taki filmy na pendrive i deklarują, że działa to na wszystkich telewizorach, które mają możliwość odtwarzania filmu z pendrive.. Tylko że od nich się nie dowiem jak to zrobić raczej :)

Jeśli TV ma możliwość odtwarzania zawartości katalogu, np St60 taką ma, to utwórz na penie katalog
i tam wgraj powieloną ilość razy materiał do woli na ile miejsce Ci pozwoli.
Może tędy droga.

Pozdr.
 

behemo

New member
Zajmuje się fotografią, chcę wprowadzić nową usługę, nagrywanie filmów reklamowych na ekrany telewizorów do lokali firm. Dlatego nie mam konkretnego modelu telewizora, szukam rozwiązania na jak największą ilość modeli, jak najtańszego. Dla modeli, które mają wejście USB i dla takich, które nie mają. Film mogę nagrać i przekonwerterować na dowolny format itd. więc to nie problem.

Pozdrawiam
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Obróbka w Adobe After Effect. Tego się doszukałem z sieci.
I sposób ...

Cyt.: "Zapętlać można na kilka sposobów. Najwygodniej jest mieć owy fragment, który chcemy zapętlić zaimportowany jako osobne źródło. Wtedy w oknie Project można użyć opcji Loop w oknie dialogowym Interpret Footage (prawy klawisz na zrodlo).

Innym sposobem może być też użycie opcji Time Remapping (prawy klawisz na warstwę > Time > Eneble Time Remapping). Stawiasz sobie klatki kluczowe tam, gdzie chcesz sobie zapętlić i inne usuwasz, a potem dodajesz expression do Time Repamming: loopOutDuration"

Można by też spróbować zrobić tak jak na płytach DVD. Tzn Jest MENU i inne opcje. Więc zrobić tylko MENU z filmikiem jako tło. Resztę opcji można pominąć. Samo MENU chodzi chyba w pętli ? O ile dobrze pamiętam.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

behemo

New member
Jeśli rozumiem dobrze, chodzi Ci o takie zapętlenie - stworzenie kilkugodzinnego filmu z tym samym co np. 15min

;) Widzisz, zależy mi żeby to nie był długi film bo
1. Restauracja może być czynna całodobowo - wtedy film po pewnym czasie się skończy
2. Będzie to musiał być duży nośnik pamięci
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ma byc rozwiazanie do jednej placowki, czy chcesz stworzyc pewien schemat i wykorzystywac go w wielu miejscach? Piszac schemat, mam na mysli zestaw ktory bedzie wspolpracowal z kazdym tv?
 

behemo

New member
Dokładnie o to chodzi :) pewien schemat.. chociaż wiadomo, że zawsze znajdzie się jakiś wyjątek - dziwny model telewizora itp. i trzeba będzie się znowu głowić :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dokładnie o to chodzi :) pewien schemat.. chociaż wiadomo, że zawsze znajdzie się jakiś wyjątek - dziwny model telewizora itp. i trzeba będzie się znowu głowić :)

Można by spróbować zrobić tak jak na płytach DVD. Tzn Jest MENU i inne opcje. Więc zrobić tylko MENU z filmikiem jako tło. Resztę opcji można pominąć. Samo MENU chodzi chyba w pętli ? O ile dobrze pamiętam.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
a czy to legalny program do użytku publicznego ;) ?

Pozdr.

A co to znaczy czy jest legalny ? ;)
Kto ma go zamiar używać publicznie ? :)
Nikt przecież nie mówi o piractwie.

To jest zwykły program dostępny w sieci. A czy freeware czy nie tego nie wiem.
Jeżeli coś takiego potrzebującemu się nada to może sobie przecież nabyć. :)

Zawsze można spróbować #11. Proste i skrajnie banalne, ale może tyle wystarczy do osiągnięcia określonego efektu.

Podałem tylko przykład.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Kup sobie zwyklego sticka na androidzie i po hdmi wszystko spokojnie bedzie smigac koszt 250zl

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

behemo

New member
oooooo! o coś takiego mi chodzi właśnie ;))) jesli telewizor nie będzie miał opcji odtwarzania w pętli z pendriva wtedy dodajemy takie urządzenie i wszystko śmiga :) tdx doradzisz mi coś konkretnego, jakiś model? znalazlem takie cudo bardzo tanie Cabletech Smart TV Android 4.0 Dongle URZ0193 (3884048649) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

nie jestem pewien co do jego trwałości, chociaż wiadomo, że takie coś będzie ciągle w jednym miejscu i podpięte do ładowarki więc nie ma co się psuć teoretycznie... :) SUPER! dziękuje bardzo!
 
Do góry