PlayStation 2 + Kabel Optyczny + Kino Domowe Panasonic SA-HT870

MrocznyWojownik

New member
Witam. Posiadam Konsole PlayStation 2 i chciałbym ją połączyć z kinemdomowym Panasonic SA-HT870. Konsole już co prawda połączyłem, ale przezczincze. Chciałbym jednak przez kabel optyczny. Problem jednak poleganatym , że Amplituner nieposiada wejścia optyczne, i tu jest piespogrzebany. Da się to jakoś inaczej połączyć? Miałem jeszcze innypomysł. Mianowicie, mam odtwarzacz DVD: Panasonic DVD-S35. On mawejście optyczne, jednak niejest to amplituner. Miałem taki pomysł, bypodłączyć głośniki pod ten odwarzacz, a potem konsole. Jednak jak wtedybęde zmieniał natężenie dźwięku, i jak będe kongfigurował głośniki.Więc chyba jestem skazany na zmiane amplitunera?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pominę dość skomplikowany tok Twojego rozumowania. Powiem tylko tyle: odtwarzacz DVD ma tylko wyjście cyfrowe.

Są jednak przejściówki z optycznego na koaksjalny. Nie jestem tylko pewien, czy są dostępne oba rodzaje, to znaczy: optyczne -> koaksjalne i koaksjalne -> optyczne. Było trochę o tym na tym forum, może znajdziesz.

ArtS :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
bardzo ciezzko jesy znalezc kompaktowe systemy kina domowego, ktore posiadaja wejscie coaxial lub optical i tu wlasnie jest ten problem...
 

QuoVadis

New member
Po co bawić się z połączeniem optycznym?

Ja podłączę swoją konsolę do wzmacniacza. Obraz uzyskam poprzez połączenie komponent do telewizora a 2 pozostałe kabelki przedłużę chinchami do wejścia wzmacniacza, w którym takich wejść nie brakuje.

Do tej operacji potrzebny jest kabel który z jednej strony wchodzi do konsoli (multi av out) a z drugiej ma 5 chinchów (w tym komponent) co jest do kupienia na Allegro.

@MrocznyWojownik
Ten twój zestaw ma jakieś wejście na sygnał przychodzący z komputera, w zależności jakie to jest wejście na pewno też można dopasować jakiś kabel audio.
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
Nie jestem aż tak dobrze zorientowany w typach podłączeń, ale z własnego doświadczenia wiem że dzwięk puszczony zwykłym chinchem np. dvd do amplituner to lipa (stereo). A z kolei podłączenie typu coaxial lub optical daje efekty dzwiękowe typu Dolby Digital czy DTS, czyli jak podłączysz konsole po optical dzwięk będzie przestrzenny (zależy od gry)...

jak się myle, to niech mnie ktoś poprawi....

QuoVadis
"Ja podłączę swoją konsolę do wzmacniacza. Obraz uzyskam poprzez połączenie komponent do telewizora a 2 pozostałe kabelki przedłużę chinchami do wejścia wzmacniacza, w którym takich wejść nie brakuje.

Do tej operacji potrzebny jest kabel który z jednej strony wchodzi do konsoli (multi av out) a z drugiej ma 5 chinchów (w tym komponent) co jest do kupienia na Allegro".

Ja właśnie mam tak podłączone PS2 do tv component, a chinch podpięty pod wzmacniacz stereo. Jestem zadowolony, ale...

Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
marcinoko napisał:
Ja właśnie mam tak podłączone PS2 do tv component, a chinch podpięty pod wzmacniacz stereo. Jestem zadowolony, ale...

Pozdrawiam

Czy kolega mógłby mi pomóc w zlokalizowaniu miejsca gdzie można kupić kabel komponent do PS2? (Qrcze nie wiedziałem że sygnał progresywny nie pójdzie po kablu RGB scart :-o )
THX
Ehhh sprawdzałem najpierw tam, nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

kinzol

New member
Pomocy

Mam telewizor Panasonic TX32LX50.
Przy ogladaniu kablówki, filmów z dvd jest wszystko ok, ale gdy podłączyłem pod telewizor PS2 przez kabel component na ekranie widoczne są pionowe jasny kreski.
Co to moze być? Czy to jakaś wada telewizora czy może konsoli(PS2 wyświetla obraz w Progressive Scan) , czy moze to być wada kabla component (kupiłem go za 40 zł) ?
Proszę o szybka odpowiedź/pomoc
Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
kinzol napisał:
Co to moze być? Czy to jakaś wada telewizora czy może konsoli(PS2 wyświetla obraz w Progressive Scan)
Tylko kilka gier wyświetli P.Scan np. Tekken5 i 4 ;i np. S.O.C.O.M.(jeśli dobrze pamiętam) więc to chyba nie problem z tym systemem.
 

reters

New member
Witam.Juz nie chcialem zakladac nowego tematu..Mam pytanie do was apropo podlaczenia ps2 pod tv lcd.Za okolo tydzien zamierzam kupic tv Jvc32 p80 i fajnie jak byscie mi podpowiedzili ktorym kabelkiem uzyskam najlepsza jakosc obrazu w grach.I tutaj moja uwage przykuly trzy kabelki.Oto linki do nich:

Kabel S-Video
http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=3079

Kabel Rgb
http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=3388

Czy kabelek component
http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=3416

Panowie ktorym uzyskam najlepsza jakosc?
 

reters

New member
Panowie,dzieki wielkie:cool:

Witam.No i kupilem komponent ale niestety obraz jest jeszcze gorszy niz po zwyklych cinczach:( Sam juz nie wiem co z tym zrobic.Strasznie duzo jest zielonego koloru w obrazie z ps2.Oczywiscie w konsoli mam przelaczone na sygnal komponentowy.Mam model konsoli SCPH-50004 z riperem wstawionym w 2004 roku.Czy mozliwe jest,ze to jest wlasnie wina starego rippera i juz nie uzyskam lepszej jakosci na playstation?:( Kabelek zakupilem ten:http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=3416

Moze ktos z was mial podobny problem i poradzi mi jak to naprawic?

Okej.Poradzilem sobie.Ale jest drugi problem.Glos strasznie buczy szczegulnie slyszalne zjawisko gdy na konsoli wyswietla sie staly obraz,bialy obraz itp.Panowie jest jakis sposob na to?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry